Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Megapikselowy wyścig

Megapikselowy wyścig

WitekT 1 Marca 2005 16:49

0 0

Koreańscy producenci prześcigają się w deklaracjach dotyczących zwiększania rozdzielczości montowanych w komórkach modułów fotograficznych. Po Samsungu telefon z 5-megapikselową matrycą zapowiedziało LG.

Nowy model LG trafi do sklepów już w kwietniu. Jeszcze w tym roku LG zamierza wprowadzić na rynek modele z 6- i 7-megapikselowym modułem. We wszystkich nowościach używane będą matryce japońskich producentów – firm Canon, Matsushita i Sony.
Równocześnie z ujawnieniem informacji o swoich produktach, przedstawiciele LG ostro krytykują Samsunga i jego rzekomą obsesję na punkcie wprowadzania na rynek urządzeń określanych jako pierwsze na świecie. Ma to prowadzić do sprzedaży niedopracowanych produktów, czego przykładem według LG jest właśnie telefon Samsung SCH-S250. Urządzenie posiada 5-megapikselową matrycę, ale podobno jest podatne na uszkodzenia i nie ma autofocusa.

Nie wnikając w animozje pomiędzy koreańskimi producentami można dojść do wniosku, że azjatycki rynek telefonów znalazł się w sytuacji, w jakiej jeszcze niedawno znajdował się sektor fotografii cyfrowej. Firmy zabiegają o klientów mamiąc ich wzrostem rozdzielczości zdjęć pomimo faktu, że wcale nie musi się ona przekładać na wzrost jakości fotografii.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~stics  2005-03-02 09:01:00  host: 195.94.216.178

    Firmy zabiegają o klientów mamiąc ich wzrostem rozdzielczości zdjęć pomimo faktu, że wcale nie musi się ona przekładać na wzrost jakości fotografii. I tu jest pies pogrzebany!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet