Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MeeGo reaktywacja?

MeeGo reaktywacja?

Q! 29 Marca 2012 09:03

1 0

Według serwisu Netbook News, Nokia pracuje nad dwoma nowymi telefonami działającymi pod kontrolą porzuconego już systemu MeeGo. Czego możemy się spodziewać?

MeeGo był systemem tworzonym wspólnie przez Nokię i Intela, a jedynym telefonem pracującym pod jego kontrolą była Nokia N9. Los nie był jednak łaskawy dla tego systemu i został on uśmiercony jeszcze przed premierą. Teraz jednak okazuje się, że MeeGo może powrócić do życia.

Obecnie informacje na ten temat są jednak dosyć skromne. Wiadomo jedynie, że MeeGo ma trafić do dwóch modeli z najniższej półki cenowej. W jakiej postaci i kiedy? Informacji na ten temat wciąż brak. Skąd jednak pochodzą te dostępne?




Informację tę miał przekazać jeden z członków grupy Next Billion Group. W dużym skrócie jest to grupa, której zadaniem jest przyłączenie do sieci kolejnego 1 mld użytkowników na całym świecie. Cel ten ma zostać osiągnięty m.in. poprzez oferowanie najtańszych modeli telefonów.

I właśnie dwa z nich mają pochdzić od Nokii i pracować pod kontrolą systemu MeeGo. Ich cena miałaby wynosić około 50-65 euro.

Czy to oznacza, że MeeGo odżyje i trafi na rynek masowy? Czas pokaże.

Źródło tekstu: Netbook News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1. ~Ja  2012-03-29 09:14:01  host: z08-10.opera-mini.net

    No no telefon z systemem za 200-300 zl ? Ciekawe :)

  • 0

    2. ~Paweł  2012-03-29 09:19:14  host: 89-68-177-2.dynamic.chello.pl

    A wyglądem będzie przypominać Lumię 710 ;)

  • 0

    3. ~  2012-03-29 09:42:00  host: z58-06.opera-mini.net

    Nokia kilkanascie miesiecy temu obrala Windows Phone jako system operacyjny do swoich telefonów i to byl kolosalny błąd. Kazdy znaczacy producent telefonow wypuszcza różne modele z różnymi systemami operacyjnymi bo klienci sa różni i jeden woli Androida inny MeeGo a ktos jeszcze gustuje w Windowsie. Na tej roznorodnosci upodoban te firmy po prostu zarabiaja. Nokia stwierdzila ze wie lepiej co potrzebują użytkownicy i sie troche przejechala na niszowym WP. rcicho

  • 0

    4. ~  2012-03-29 10:05:02  host: t19-13.opera-mini.net

    Mam netbooka z MeeGo o wiele lepiej chodzi niż Windows czy Linux.

  • 0

    5. ~  2012-03-29 10:06:33  host: 62-121-99-103.home.aster.pl

    @3 każdy znaczący producent wypuszcza sprzęt na pare systemów??? Wystarczy że wymienie Appla oraz RIM i twoje założenie idzie do piachu :)

  • 0

    6.  2012-03-29 10:09:07

    Meego za 50 euro? To co to będzie za sprzęt? Ale dobrze że coś się dzieje, więc póki co nie sprzedaję swojej N9 :)

  • 0

    7. ~Kuba  2012-03-29 10:15:39  host: z44-11.opera-mini.net

    To już lepiej powinni puścić coś z Tizenem. Poza tym smartfon w tej cenie? Te informacje wydają mi się mało wiarygodne.

  • 0

    8. ~totalsatan  2012-03-29 10:47:12  host: 83-238-67-51.ip.netia.com.pl

    To na pewno nie prawda. Zespół odpowiedzialny za rozwijanie MeeGo jest na wylocie. Już dostali wypowiedzenia.

  • 0

    9. ~serpp  2012-03-29 10:50:51  host: v20-14.opera-mini.net

    Miałem okazje się pobawić n9 kumpla i muszę przyznać że system jest bardzo przyjazny prosty w obsłudze a ma większe niż inne systemy. I to co mi się najbardziej podoba to to że można na tym telefonie robić kilka kilka rzeczy na raz i się bardzo szybko poruszać pomiędzy używanymi aplikacjami .

  • 0

    10.  2012-03-29 11:41:21

    @4 super, ale MeeGo to system oparty na jądrze Linuxa.

  • 0

    11. ~DonAdriano  2012-03-31 16:03:06  host: host94231588.microchip.net.pl

    MeeGo to rewelacja tak jak Maemo 5 w N900. Sam jestem w posiadaniu N900 mimo iż system nie wspierany już przez Nokia zakupiłem go w styczniu tego roku i nie żałuje telefon a raczej tablet rewelacja jak tylko wyjdzie N950 z takim systemem jak Maemo czy MeeGo z mety kupuje. Nokia jak dla mnie popełnia fatalne błędy i zeszmaciła się z Microsyfem.

  • 0

    12. ~  2012-03-31 22:13:32  host: ip-94-42-57-216.multimo.pl

    4. LOL. Przecież MeeGo to Linux. Nb. na daniach wywaliłem właśnie u jednej pani te MeeGo z asusa i zainstalowałem Windowsa.

Dodaj swoją opinię