Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MeeGo dla N900, tylko dla odważnych

MeeGo dla N900, tylko dla odważnych

Q! 15 Października 2010 15:55

0 0

Gratka dla miłośników systemu MeeGo - już wkrótce trafi on do Nokii N900. Dzięki temu przy uruchamianiu tego smartfonu możliwy będzie wybór systemu, który ma zostać wczytany.

Nowa wersja oprogramowania dla N900 ma być dostępna na dniach. Będzie to wydanie nieoficjalne, przeznaczone tylko dla zaawansowanych użytkowników - Nokia nie będzie świadczyć żadnych usług z nim związanych.

Oznacza to, że użytkownik będzie je instalować na własną odpowiedzialność, a wszelkie problemy z tym związane będzie musiał rozwiązać we własnych zakresie. Nie będą dostępne również oficjalne aktualizacje takiego systemu.






Data wydania podwójnego oprogramowania dla N900 nie została ujawniona. Wiadomo jedynie, że ma to nastąpić na dniach.

Źródło tekstu: Nokia users, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 1

    3. ~  2010-10-15 17:15:04  host: ip-94-42-41-192.multimo.pl

    Jestem odważny ;D

  • 0

    4.  2010-10-15 17:36:52

    Chociaż z drugiej strony to chore że Nokia nie wspiera tej opcji, telefon za 3 tysie a tu brak wsparcia.

  • 0

    5. ~Ralph  2010-10-15 18:22:03  host: 85-202-223-3.internetia.net.pl

    @comander009 jakie 3 tysiące? Niecale 2 tysiące i nieco ponad 1,5 tysiaca złotych.

  • 1

    6.  2010-10-15 18:30:49

    MeeGo działa na tym tablecie dość szybko, ale jak to będzie działać na N900?

  • 0

    7.  2010-10-15 19:45:19

    No, to urodzeni testerzy do boju czyli najpierw do testów a potem do klawiatur. W taki sposób wszyscy czytający fora wiedzieli i będą wiedzieć co akurat trzeba koniecznie mieć. Dziesięć lat temu to podobno był net monitor, potem koniecznie system i to na takich bezużytecznych cegłach jak np.: 7650 czy N70. Teraz podobno koniecznie Android, a za jakiś czas być może właśnie telefon z systemem 'wybierz to sam'. Co do meritum to Nokia normalnie nie wie co ze sobą zrobić. Zamiast wziąć odpowiedzialność i zdecydować się w części swoich telefonów na Androida (bo jakaś część ludzi po prostu chce lub wręcz 'musi' go mieć) oraz zapewnić wsparcie i aktualizacje to daje taką możliwość na jeden niszowy model, umywa ręce i patrzy przez wizjerek co z tego wyniknie.

  • -2

    8. ~piokuk  2010-10-15 19:59:35  host: 82-160-57-42.tktelekom.pl

    Piszesz tymis głupoty. Jak ktoś chce mieć androida, to kupuje telefon INNEJ marki niż Nokia.

  • 0

    9.  2010-10-15 20:12:42

    A przepraszam, a jak na N900 ma działać ten multitouch, który był pokazany na filmiku?

  • 0

    10.  2010-10-15 20:13:27

    Ale niektórzy wololi by mieć Nokie z Androidem, proste.

  • 0

    11.  2010-10-15 20:20:36

    *piokuk: a skąd wiesz, że piszę głupoty? To trochę pytanie retoryczne bo Twój sposób postrzegania świata prezentowany na forach jest jedyny właściwy, reszta, w tym wypadku ja, się myli. A nie czytałeś ludzi, którzy chętnie kupiliby WŁAŚNIE Nokię z Androidem i pojemnościowym ekranem zamiast wkładanym z uporem maniaka ekranem rezystancyjnym i Symbianem s60v5, który sobie z tym ogólnie nie radzi? Przy okazji jestem bardzo ciekawy jak by wyglądała sprzedaż Nokii z Androidem w porównaniu z HTC i Samsungiem gdyby wystartowali w jednym czasie.

  • 0

    13. ~galileo  2010-10-15 20:29:27  host: 178.182.73.229.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @tymis Cały problem polega na tym, że ty nic nie rozumiesz. Mowa jest w tym artykule o Maemo i Meego, nie o Symbianie. Meamo jest lepszym systemem od androida i wyprzedza ten system o jakiś rok. Miałem do czynienia z oboma systemami. @matteo Multitouch działa na ekranach rezystywnych. Już w 2009 r. użytkownicy Maemo to na N900 pokazali.

  • 0

    14.  2010-10-15 20:44:44

    *galileo: I już mamy pierwszego ujawnionego testera ;-) Ja wszystko rozumiem, a Ty przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Nie wiem ilu nas jest ale korzystając z komórek od 1998r. nie intersuje mnie co jest rok czy ileś przed innymi tylko jak to działa. Tu i teraz, po wyjęciu z pudełka.

  • -2

    15. ~piokuk  2010-10-15 21:04:01  host: 82-160-57-42.tktelekom.pl

    Szczerze - nie wiem. To nie jest takie proste do ustalenia na podstawie artykułów prasowych. Ewentualnego odszkodowania można by dochodzić na kilku podstawach, ale czy takie powództwo miałoby szanse powodzenia tego "z czapy" nie jestem w stanie powiedzieć. Niezależnie od moich proPiSowskich sympatii (których nie ukrywam), przerażające jest dla mnie zachowanie Tuska, który autorytatywnie stwierdził (jeszcze przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji przez sąd w sprawie wniosku o TA dla Bratki, Batki?), że "pójdzie siedzieć". Gdyby powiedział tak Kaczyński (który ostatnio nie jest, najoględniej mówiąc, w najlepszej formie) tzw. salon miałby temat na wielotygodniowe tyrady o zagrożeniu demokracji, praw człowieka, faszyzmie i Bóg wie czym tam jeszcze.

  • -1

    16. ~  2010-10-15 21:14:28  host: p09-13.opera-mini.net

    Piokuk-dzięki za odpowiedz. Wg mnie na podstawie wypowiedzi kilku prawników w tv Bratke można niestety tylko oskarżyć o...obrazę uczuć religijnych jak doniesienie złożył by jakiś hinduista (sprzedaż produktu smart SHIVA i bezczelne opisy w necie w stylu "stań oko w oko z indyjską boginią"). Cóż najwyżej odszkodowania jak zwykle zapłacą podatnicy a nie rząd.

  • 0

    18.  2010-10-15 21:58:23

    @15 "już nikt nigdy przez tego pana nie będzie pozbawiony życia"- historia lubi się powtarzać. Co do tematu artykułu - fajnie, że producent daje możliwość wyboru świadomemu użytkownikowi, jednak brak odpowiedzialności za niedziałający sprzęt to duży błąd. Bo można bezkarnie wypuszczać uszkodzone buble i tłumaczyć wszystko wadliwym oprogramowaniem.

  • 0

    19. ~  2010-10-15 22:41:40  host: ip-94-42-41-192.multimo.pl

    Ja tam mam gdzieś, że teraz ludzie chcą Androida ;) Niech sobie chcą, ale jak ktoś powiedział - Maemo wyprzedza go o lata świetlne i tyle w temacie. To jakbyście porównywali swojego PCta z telefonem na ANdoridzie - PC miażdży go swoimi możliwościami, a Maemo to nic innego jak system wyciągnięty z komputera i wsadzony do telefonu. Używam obecnie Galaxy S i N900 - lubię Galaxy za wideo, duży ekran, multitouch i to że jest o wiele mniejszy od N900, ale prawda jest taka, że Samgung z Androidem to tylko zabawka przy N900. Maemo to Linux pełną gębą - tu można zrobić dosłownie wszystko - gadać przez skype, który się nie wiesza, używać kadu, zainstalować serwer www z php i co tylko do głowy przyjdzie. Wielozadaniowość na procku zaledwie 600Mhz jest milion razy sprawniejsza. Nie wiem czy Android na 2Ghz będzie sobie tak radził jak Maemo na procku 600Mhz. Pozdrawiam też wszystkie dzieciaki z telepolis, które w życiu nie widziały Androida na oczy, a wychwalają go pod niebiosa :D

  • 0

    20.  2010-10-16 16:07:34

    19: Kupiłem przedpremierowo N900 na NOKIA.PL i po tygodniu nie wytrzymałem i sprzedałem. Z resztą wszystko w teście telepolisowym jest opisane.

  • 0

    21. ~  2010-10-16 23:52:46  host: ip-94-42-41-192.multimo.pl

    @20 - nie wiem o czym mówisz, ale domyślam się że chodzi o wieszanei się N900 - fakt, zdarzało się to, ale po miesiącu zostało całkowcie wyeliminowane wraz z nowym firmware. N900 jest obecnie naprawde stabilnym systemem, więc jakbyś poczekał to miałbyś naprawde dobre urządzenie.

  • 0

    22.  2010-10-18 10:01:30

    @8 na n900 działa android. Obok maemo, wybiera się system przy starcie telefonu.

  • 0

    23.  2010-11-03 07:40:16

    Android przy MeeGo to pierdółka - chociaż ciekawe jaki będzie Android 3.0 (to łączenie z netem mnie dobija w Androidzie...)

  • 0

    24. ~eryko  2010-12-03 11:32:57  host: 178-36-166-204.adsl.inetia.pl

    ja korzystalem z tego poradnika instaacji meego na n900 i dzialal: http://www.mee-go.pl/Watek-Aktualizacja-softu-dla-N900

Dodaj swoją opinię