Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MediaTel znów wygrał z TP

MediaTel znów wygrał z TP

WitekT 20 Października 2005 15:04

0 0

Dzięki wygranej wczoraj rozprawie przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, MediaTel znacznie zwiększy swoje przychody.

Na rozprawie 19. października Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że odwołanie Telekomunikacji Polskiej od decyzji Prezesa URTiP z 20. grudnia 2002 r. zmienionej decyzją z 24. kwietnia 2003 r. nie jest przedmiotem rozpoznania w postępowaniu, ponieważ ani odwołanie ani sama decyzja nie zostały sądowi przekazane w tym celu. Wobec tego postępowanie w sprawie odwołania TP od decyzji URTiP z 20. grudnia 2002 r. zostało prawomocnie zakończone przez sąd. Wcześniej decyzja z 24. kwietnia 2003 r. została uchylona wyrokiem tego sądu w dniu 21. kwietnia 2004 r.
Powyższa informacja ma bezpośredni wpływ na wyniki ekonomiczne spółki - umożliwia bowiem stosowanie przez MediaTel wyższych stawek w rozliczeniach z TP za realizowanie połączeń w sieci operatora alternatywnego. Dla MediaTel oznacza to prawie dwukrotnie większe przychody z tego tytułu, jako że do tej pory z powodu niewyjaśnionej sytuacji prawnej spółka zobowiązała się do rozliczania z TP po niższych cenach tj. 3,2 ; 2,4 ; 1,6 gr/min zgodnie z ostatnio obowiązującą decyzją Prezesa URTiP z dnia 24. kwietnia 2003 r. Wobec takiego stanowiska sądu, począwszy od października 2005 r. Zarząd MediaTel SA zamierza wprowadzić wyższe stawki dla TP określone przez Prezesa URTiP w Decyzji z 20. grudnia 2002 r. tj. 6,0 ; 4,5 ; 3,0 gr/min.

Zarząd MediaTel jest przekonany, że wyrok sądu będzie miał pozytywny wpływ na dalszy pomyślny przebieg procesu liberalizacji rynku telekomunikacyjnego w Polsce oraz na pozycję Spółki i na jej wynik finansowy.

Źródło tekstu: MediaTel     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-10-20 18:54:19  host: p54935B42.dip.t-dialin.net

    sweet:)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet