Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MediaTel znów postawił na swoim

MediaTel znów postawił na swoim

WitekT 24 Listopada 2005 11:49

0 0

23. listopada Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę Telekomunikacji Polskiej od postanowienia Prezesa URTiP z 24. maja. Sprawa dotyczyła wyjaśnienia co do stosowania stawek rozliczeniowych za realizowanie ruchu telekomunikacyjnego w sieci TP ustalonych w decyzji Prezesa URTiP z 8. grudnia 2003 r.

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego jest nieprawomocny.

Wyrok WSA potwierdził interpretację MediaTela odnośnie stosowania na całym obszarze Polski tj. we wszystkich obszarach obsługiwanych przez centrale tranzytowe TP, takich samych zasad rozliczeń jak w obszarze warszawskim. Powyższa informacja ma bezpośredni wpływ na wyniki ekonomiczne MediaTela - umożliwia bowiem operatorowi alternatywnemu realizowanie ruchu telekomunikacyjnego w sieci TP według niższych stawek. Dla MediaTela oznacza to mniejsze koszty a tym samym zwiększenie rentowności usług detalicznych jak i również hurtowych.
Od października MediaTel wprowadził dla TP wyższe stawki określone przez Prezesa URTiP w innej decyzji z 20. grudnia 2002 r. za realizowanie ruchu telekomunikacyjnego do sieci MediaTel. Odbyło się to zgodnie ze stanowiskiem Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawionym na rozprawie w dniu 19. października. Wówczas sąd uznał sprawę z odwołania TP od decyzji Prezesa URTiP za prawomocnie zakończoną.

Zarząd MediaTel wyraża przekonanie, że ostatnie wyroki sądu będą miały pozytywny wpływ na dalszy pomyślny przebieg procesu liberalizacji rynku telekomunikacyjnego w Polsce oraz na pozycję spółki na rynku.

Źródło tekstu: MediaTel     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2005-11-24 11:56:05  host: atz217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyli w końcu coś się rusza w sprawie konkurencji dla TP :-)

  • 0

    2. ~hettman  2005-11-24 16:07:47  host: chello087207092181.chello.pl

    powoli i z mozołem ale do przodu i to jest pocieszające.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-77-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że operatorzy telekomunikacyjni w Polsce należycie chronią dane swoich klientów?

Incydent z danymi osobowymi w Aero2

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet