Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mediatel zawarł ugodę z TP

Mediatel zawarł ugodę z TP

sirmark 15 Stycznia 2009 22:04

0 0

Mediatel zawarł z Telekomunikacją Polską ugodę w sprawie sądowych i pozasądowych sporów. Jak poinformował prezes spółki Marcin Kubit, zawarcie ugody nie będzie miało wpływu na wyniki finansowe w 2009 roku.

"Zawarliśmy ugodę z Telekomunikacją Polską w sprawie sądowych i pozasądowych sporów. W ramach tej ugody zapłacimy pewną kwotę w 10 ratach, częściowo rozliczenie nastąpi w postaci świadczenia usług terminacji ruchu głosowego za granicę dla TP" - powiedział prezes, nie podając wartości płaconej sumy.
Przedmiotem spraw sądowych były m.in. rozliczenia pomiędzy spółkami z tytułu zrealizowanych przez MediaTel usług dostępu do Internetu na rzecz abonentów TP. Rozbieżności w rozliczeniach w wynikały z odmiennej interpretacji decyzji URTiP.

Kubit poinformował, że w związku z zawarciem ugody zostanie rozwiązana rezerwa utworzona na sporne zobowiązania w sprawozdaniu finansowym spółki za 2007 rok w wysokości 3,99 mln zł. Roszczenie w sądowej sprawie z powództwa TP przeciwko Mediatelowi wynosiło 8,5 mln zł, a w sprawie Mediatela przeciwko TP 5,5 mln zł.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet