Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MediaTel zapowiada poprawę wyników

MediaTel zapowiada poprawę wyników

sirmark 21 Września 2007 17:28

0 0

MediaTel, który po pierwszym półroczu miał ponad 1 mln zł straty, zapowiada znaczą poprawę wyników w drugiej połowie roku. W październiku nowy zarząd telekomunikacyjnej spółki przedstawi strategię rozwoju, która może zakładać przejęcia.

"Na drugie półrocze zapowiadamy znaczną poprawę wyników finansowych. W III kwartale chcemy wyjść na zero, a w IV kwartale odrobić straty z pierwszego półrocza" - powiedział PAP wiceprezes MediaTela Jacek Niedziałkowski. "Poprawa wyników w drugim półroczu będzie możliwa dzięki m.in. intensyfikacji działań na hurtowym rynku telekomunikacyjnym" - dodał.

Po pierwszym półroczu 2007 MediaTel miał 22,1 mln zł przychodów ze sprzedaży i 1,04 mln zł straty. Niedziałkowski zapowiedział, że w 2008 roku spółka dzięki nowej strategii nie będzie już generować strat.

W połowie czerwca MediaTel podpisał list intencyjny z wybierającą się na giełdę firmą Długie Rozmowy w sprawie możliwości połączenia obu podmiotów. Po miesiącu spółki poinformowały, że do fuzji nie dojdzie, zacieśnią tylko współpracę operacyjną.
Pod koniec sierpnia główni akcjonariusze MediaTela, czyli rodzina Gawędów poinformowali o sprzedaniu blisko 20 proc. akcji spółki Zbigniewowi Kazimierczakowi i cypryjskiej firmie Rasting. Do końca roku oba podmioty na podstawie umów z opcją call mają przejąć kolejne pakiety akcji, aby uzyskać kontrolę na firmą.

MediaTel specjalizuje się w hurtowej sprzedaży usług telekomunikacyjnych. Firma świadczy też pełną gamę usług telefonicznych, w tym połączeń międzynarodowych, międzystrefowych, do sieci komórkowych oraz lokalnych na bazie własnego prefiksu 1031 z możliwością automatycznego wyboru przez preselekcję. Oferuje także dostęp do internetu.

MediaTel nie planuje w najbliższym czasie rozpoczęcia świadczenia usług jako wirtualny operator telefonii komórkowej (MVNO), choć nie wyklucza tego w przyszłości..

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet