Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mediatel też chce hurtowy zakup dostępu

Mediatel też chce hurtowy zakup dostępu

WitekT 20 Czerwca 2005 10:19

0 0

Alternatywny operator - MediaTel - chce, by Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty zgodził się na wprowadzenie w Polsce usługi hurtowego zakupu dostępu do sieci Telekomunikacji Polskiej, co umożliwi operatorom alternatywnym sprzedaż ich klientom abonamentu telefonicznego TP.

Podobną opinię wyrażało Tele2.

W projekcie swojej decyzji, która została przedstawiona po zakończeniu konsultacji, URTiP negatywnie wypowiedział się o wprowadzeniu takiej usługi w Polsce.
Zdecydowałem się zareagować, gdyż dochodzą do nas kolejne niepokojące informacje o polityce taryfowej TP wykorzystującej praktyki monopolistyczne. Mówię tutaj o planowanej ofercie TP wprowadzenia ryczałtu na połączenia strefowe i międzystrefowe, która to oferta, w przypadku jej zatwierdzenia przez prezesa URTiP, może się stać gwoździem do trumny wolnej konkurencji - powiedział cytowany w komunikacie prezes MediaTel Wojciech Gawęda.

Rzecznik prasowy URTiP Jacek Strzałkowski powiedział, że Urząd nie może przychylić się do wniosku Tele2 o umożliwienie hurtowego zakupu abonamentu, ponieważ nie pozwala na to w tym momencie prawo. Na Telekomunikację Polską, jako operatora o znaczącej pozycji na rynku, zostały nałożone obowiązki na mocy starego prawa telekomunikacyjnego, które nie pozwala na nałożenie obowiązku hurtowej sprzedaży dostępu do sieci. Taką możliwość daje nowe prawo telekomunikacyjne, jednak URTiP nie może nałożyć takiego obowiązku, dopóki nie zakończy analizy rynków właściwych - powiedział Strzałkowski.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-8-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz promocję "Zostajesz - Dostajesz" Virgin Mobile?

Dodatkowe gigabajty w Virgin Mobile

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet