Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mediatel skarży się na TP do URTiP

Mediatel skarży się na TP do URTiP

WitekT 18 Maja 2005 19:56

0 0

Zarząd MediaTel informuje, że 18. maja złożył do Prezesa URTiP wniosek o przeprowadzenie kontroli przestrzegania przez Telekomunikację Polską decyzji Prezesa URTiP.

Kontrola ma dotyczyć udostępnienia infrastruktury telekomunikacyjnej, a w szczególności skonfigurowania w sieci TP na obszarze całego kraju serii 20 numerów CPP należących do MediaTel oraz stosowania zasad rozliczeń z tym związanych, zgodnie z zasadami określonymi w Decyzji.
Mediatel wnioskuje o nałożenie na TP kary pieniężnej w kwocie 20 mln zł oraz nałożenie kary pieniężnej na Prezesa Zarządu TP w wysokości 300% jego miesięcznego wynagrodzenia, w związku z niezastosowaniem się TP do warunków udostępnienia infrastruktury telekomunikacyjnej oraz niedokonywaniem rozliczeń z tego tytułu, zgodnie z zapisami powołanej Decyzji.

MediaTel jako uzasadnienie swojego wniosku podaje fakt, że od 20. grudnia, czyli od momentu wydania przez Prezesa URTiP Decyzji o połączeniu sieci TP oraz MediaTel, do dnia dzisiejszego TP nie wykonała swojej powinności. Chodzi m.in. o udostępnienie infrastruktury telekomunikacyjnej - skonfigurowania w sieci TP na terenie całego kraju, serii dwudziestu numerów CPP należących do MediaTel (nr CPP: 020 - 7x31, 020 - 8x31). Do dnia dzisiejszego, mimo wielokrotnych pisemnych wezwań w tej sprawie, TP nie tylko nie wykonała ciążących na niej, a wynikających z powołanej Decyzji Prezesa URTiP obowiązków wobec MediaTel oraz nie poinformowała o przyczynach tego opóźnienia, ale nie udzieliła jakichkolwiek wyjaśnień w tej sprawie, nie proponując także żadnego rozwiązania, ani terminu, w którym ciążące obowiązki mogłaby wykonać. Wszelka korespondencja kierowana przez MediaTel do TP w tej sprawie na przestrzeni około półtora roku pozostawała i nadal pozostaje bez odpowiedzi. Według ostatnich i jak się wydawało ostatecznych ustaleń ze spotkania z dnia 26. stycznia 2005 r. przedstawiciel TP zobowiązał się do przedstawienia stanowiska w sprawie numerów CPP do dnia 15. lutego 2005 r. Pomimo upływu 3 miesięcy od tego wyznaczonego i przyjętego przez TP terminu nadal nie nastąpił żaden postęp w tej sprawie. TP nie określiła swojego stanowiska ani też nie złożyła jakiejkolwiek propozycji rozwiązania tej sprawy. To oznacza, że niewykonywanie przez TP decyzji w tym zakresie ma charakter trwały i uporczywy co uzasadnia przedmiotowe wnioski.

Źródło tekstu: MediaTel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet