Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MediaTel sfinalizował kupno eTela

MediaTel sfinalizował kupno eTela

WitekT 19 Lutego 2008 10:52

0 0

18. lutego MediaTel sfinalizował umowę kupna spółki eTel od Telecom Austria Beteiligungen GmbH.

Dzięki tej transakcji MediaTel umocni swoją pozycję na rynku usług telekomunikacyjnych dla biznesu. Jesteśmy przekonani, iż potencjał eTela, jego możliwości techniczne, a przede wszystkim zespół ludzi tam pracujących pozwolą nam skutecznie walczyć o klientów. Zakładamy, iż do końca I kwartału uda nam się przeprowadzić procesy integracyjne co pozwoli nam na realizacje synergii od II kwartału - powiedział Marcin Kubit, prezes MedtaTela.

Za nabywane udziały MediaTel zapłaci 2,35 mln euro oraz wyemituje akcje o wartości 3 mln zł dla Telekom Austria lub podmiotów wskazanych przez austriacką spółkę. Źródłem finansowania nabytych aktywów są środki własne MediaTela oraz pożyczka udzielona przez Elterix oraz spółkę Concept-T. Z tymi firmami wchodzącymi w skład Elterix Holding, MediaTel współpracuje na poziomie operacyjnym w celu szybszego osiągnięcia synergii wynikającej z połączenia spółek.
eTel Polska świadczy usługi jako operator telekomunikacyjny od 2000 roku. Zatrudnia blisko 80 osób. Oferuje kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne dla firm, obejmujące wysokiej jakości usługi głosowe wraz z usługami dodanymi, transmisję danych oraz usługi internetowe. Obecnie firma świadczy swoje usługi dla klientów biznesowych na terenie całego kraju. Na koniec 2007 roku firma posiadała prawie 4 tys. klientów i osiągnęła przychody w wysokości 41,7 mln zł oraz 4,9 mln zł zysku netto (dane niezaudytowane).

Kupno eTel Polska jest elementem realizowanej strategii, którą zarząd MediaTela przedstawił w październiku 2007 roku i konsekwentnie wdraża. Strategia przewiduje koncentrację działalności na rynku biznesowym, rozwój w drodze przejęć i akwizycji firm z branży oraz wdrożenie innowacyjnych technologii, które pozwolą MediaTelowi umocnić pozycję w Polsce i z powodzeniem wejść na rynki sąsiednie.

Źródło tekstu: MediaTel     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Templariusz  2008-02-19 12:39:13  host: 212.160.172.70

  Co to za firmy? :D

 • 0

  2.  2008-02-19 13:08:52

  Nowy prezes - nowe zakupy, pewnie jeszcze się przeproszą z DR.

 • 0

  3. ~kosa  2008-02-19 13:37:51  host: client-novell-21.wroclaw.dialog.net.pl

  Tylko uzupełnij, że za te 2,35 mln euro kupili też jakieś 30 milionów długu Etela wobec Austiaków

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-159-91-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet