Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mediatel rozpieści akcjonariuszy?

Mediatel rozpieści akcjonariuszy?

LuiN 20 Maja 2009 18:59

0 0

Zarząd Mediatela podjął decyzję w sprawie polityki dywidendowej za lata 2008-2010 i zdecydował, że będzie przedkładał walnemu zgromadzeniu propozycję wypłaty dywidendy w wysokości od 15 do 50% rocznego zysku netto - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka podała, że jej nadrzędnym celem jest stały rozwój i na ten cel zamierza przede wszystkim przeznaczać środki, budując długoterminową wartość dla akcjonariuszy, w szczególności poprzez akwizycje i uruchamianie nowych projektów. Niemniej jednak, zgodnie z przyjętą polityką, Mediatel zamierza zapewniać akcjonariuszom udział w osiągniętym zysku Spółki poprzez wypłatę dywidendy w zależności od okoliczności oraz po uzyskaniu zgody Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy - podał Medaitel.
Spółka zaznacza jednak, że wniosek zarządu co do wypłaty dywidendy w powyższej wysokości 15 - 50% w danym roku obrotowym zależeć będzie od kwoty osiągniętego zysku, sytuacji finansowej, istniejących zobowiązań (w tym ewentualnych ograniczeń wynikających z umów dotyczących zadłużenia), możliwości dysponowania kapitałami rezerwowymi oraz oceny perspektyw spółki w określonej sytuacji rynkowej dokonanej przez Zarząd i Radę Nadzorczą.

Wcześniej w maju Mediatel informował, że z zysku za 2008 roku, który wyniósł 6,6 mln zł, planuje wypłatę po 0,15 zł na akcję dywidendy, a decyzję mają podjąć akcjonariusze na walnym zgromadzeniu 26 maja.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-234-65-78.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.