Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mediatel rozpieści akcjonariuszy?

Mediatel rozpieści akcjonariuszy?

LuiN 20 Maja 2009 18:59

0 0

Zarząd Mediatela podjął decyzję w sprawie polityki dywidendowej za lata 2008-2010 i zdecydował, że będzie przedkładał walnemu zgromadzeniu propozycję wypłaty dywidendy w wysokości od 15 do 50% rocznego zysku netto - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka podała, że jej nadrzędnym celem jest stały rozwój i na ten cel zamierza przede wszystkim przeznaczać środki, budując długoterminową wartość dla akcjonariuszy, w szczególności poprzez akwizycje i uruchamianie nowych projektów. Niemniej jednak, zgodnie z przyjętą polityką, Mediatel zamierza zapewniać akcjonariuszom udział w osiągniętym zysku Spółki poprzez wypłatę dywidendy w zależności od okoliczności oraz po uzyskaniu zgody Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy - podał Medaitel.
Spółka zaznacza jednak, że wniosek zarządu co do wypłaty dywidendy w powyższej wysokości 15 - 50% w danym roku obrotowym zależeć będzie od kwoty osiągniętego zysku, sytuacji finansowej, istniejących zobowiązań (w tym ewentualnych ograniczeń wynikających z umów dotyczących zadłużenia), możliwości dysponowania kapitałami rezerwowymi oraz oceny perspektyw spółki w określonej sytuacji rynkowej dokonanej przez Zarząd i Radę Nadzorczą.

Wcześniej w maju Mediatel informował, że z zysku za 2008 roku, który wyniósł 6,6 mln zł, planuje wypłatę po 0,15 zł na akcję dywidendy, a decyzję mają podjąć akcjonariusze na walnym zgromadzeniu 26 maja.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-227-37.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet