Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MediaTel rozmawia o akwizycjach

MediaTel rozmawia o akwizycjach

sirmark 4 Sierpnia 2008 17:42

0 0

MediaTel prowadzi rozmowy o kolejnych akwizycjach w branży i chce m.in przejąć sieć punktów sprzedaży oraz ukraińskiego operatora telekomunikacyjnego. W sfinansowaniu tych planów może pomóc fundusz private equity.

Prowadzimy kilka rozmów o przejęciach. W przypadku rynku ukraińskiego mamy zdefiniowany jeden podmiot. Prowadzimy negocjacje o przejęciu operatora telekomunikacyjnego, który posiada własną infrastrukturę, klientów i usługi zbliżone do naszych, ale przychody mniejsze - powiedział Marcin Kubit, prezes MediaTela. Dodał, że jeśli rozmowy zakończą się sukcesem to przeprowadzenie transakcji może nastąpić do końca 2008 roku.
Prezes poinformował również, że spółka rozważa przejęcie sieci dystrybucji, ale nie podał więcej szczegółów. W sfinansowaniu tych planów może pomóc fundusz private equity

W drugim kwartale przychody spółki wzrosły o 265% do 35,4 mln zł, EBITDA wyniosła 3,58 mln zł wobec 0,5 mln zł straty rok wcześniej, a zysk netto wyniósł 2,06 mln zł wobec 0,7 mln zł straty przed rokiem. W pierwszym półroczu przychody grupy MediaTela zwiększyły się do 62,1 mln zł z 22,1 rok wcześniej, a zysk netto wyniósł do 2,07 mln zł z 1,04 mln zł straty przed rokiem.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~darcio  2008-08-04 19:52:50  host: nat-mi3.aster.pl

    brava dla mediatel za odwage kupna ukrainskiego telekomu brava

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-255-17.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet