Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mediatel powoli ze swoim MVNO, niezainteresowany MobilKingiem

Mediatel powoli ze swoim MVNO, niezainteresowany MobilKingiem

WitekT 24 Lutego 2009 19:35

0 0

Telepin Mobi, MVNO należący do giełdowego Mediatela, zdobył w ciągu prawie 7 miesięcy obecności na rynku 14 tys. klientów, z czego tylko 3 tys. to aktywni, regularnie doładowujący konto - dowiaduje się TELEPOLIS.PL.



Szerzej o ofercie Telepin Mobi pisaliśmy w tej wiadomości.

Zdaniem Marcina Kubita, prezesa Mediatela, w dzisiejszych czasach nie ma możliwości zbudowania MVNO o solidnych podstawach ekonomicznych bez dużego budżetu marketingowego.




Mamy z tego małe przychody i małe zyski. Projekt sobie żyje i jeżeli by trzeba było, to wystartujemy - powiedział Kubit.

Telepin Mobi działa jako MVNO w sieci Orange w oparciu współpracę z MVNE - MNO Mobile (ang. Mobile Virtual Network Enabler, czyli podmiot ułatwiający rozpoczęcie świadczenia usług wirtualnego operatora). Jak powiedział Marcin Kubit, taki model działania jest w tym momencie idealny dla Mediatela - bo nie wymaga dużych nakładów finansowych i kłopotliwych, bezpośrednich umów z operatorami komórkowymi.

Kubit pytany o zainteresowanie MobilKingiem, który jest wystawiony na sprzedaż powiedział, że to ryzykowne przedsięwzięcie biznesowe i duże ryzyko w związku z potrzebą znacznego dofinansowania największego operatora wirtualnego w Polsce, co każe wątpić w sensowność takiej transakcji.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~krzys  2009-02-24 20:07:31  host: admf143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a jaka jest cena za mobilkinga ?? 1 pln w promocji i 50 mln długow to splacenia ???

  • 0

    2.  2009-02-24 20:11:30

    krzys: coś w ten deseń. ;-)

  • 0

    3. ~krzys  2009-02-24 20:14:39  host: admf143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a tak na powaznie ?? ktos jest zorientowany ??

  • 0

    4.  2009-02-24 20:32:06

    krzys: no raczej nikt dokładnej oferty tu nie przytoczy, chociaż tacy, co ją znają, z pewnością przeczytali tego newsa (bądź przeczytają). ;-)

  • 0

    5.  2009-02-24 20:51:48

    Mobilking,he,he,i juz dno wącha.Kto by kupił nic,no chyba,że bazę klientów za kilka złotych.W marcu nowa oferta Play,pewnie korzystniejsza od Mobilkinga,to po co kupowac trupa.

  • 0

    6. ~h  2009-02-24 21:19:24  host: nat05.rtk.net.pl

    no tak telepi nmobi ma przecież nie najgorsze stawki: 39gr/min do wszystkich polskich sieci, 35gr do UE stacjonarnych i 77 do UE kom. Inna sprawa - odkąd Heyah dała płaską stawkę 44gr/min do polskich i UE sieci + tani net to i telepin mobi siadł całkiem... Teraz ruch PLAY - będzie marzec - 2 lata - pierwsze umowy bedą się kończyły - play będzie musiał powalczyć...

  • 0

    7. ~romik  2009-02-24 23:11:26  host: bxz49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co się stanie z abonentami MobilKinga jeśli on padnie ???? Czy ktoś przejmie tych abonentów ??

  • 0

    8.  2009-02-25 07:54:01

    #7 wyłączą chyba niestety karty SIM i amen

  • 0

    9. ~romik  2009-02-25 08:29:10  host: 212.244.117.130

    W telefonii stacjonarnej abonentów upadłej firmy przejmuje operator dominujący. Czy w telefonii komórkowej jest operator dominujący ????

  • 0

    10.  2009-02-25 09:36:43

    romik: Cała trójca jest dominująca :D

  • 0

    11.  2009-02-25 09:37:32

    Domyślam się, ze chodzi o Erę, bo to na ich sieci działa Mobilking.

  • 0

    12. ~ech  2009-02-25 15:42:37  host: 170.252.72.61

    Przy gwarancji obsługi sprzedaży przez żabkę i wpisaniu sklepom celów sprzedażowych można by się było zastanawiać. W przeciwnym przypadku raczej można zignorować.

  • 0

    13. ~  2009-02-25 19:11:40  host: dwh119.neoplus.adsl.tpnet.pl

    biotyt: dzięki

Dodaj swoją opinię