Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mediatel planuje przejęcia w Polsce

Mediatel planuje przejęcia w Polsce

sirmark 5 Lutego 2009 18:30

0 0
Mediatel planuje w pierwszym kwartale kupić w Polsce firmę telekomunikacyjną o kilkudziesięciomilionowych obrotach, ale nie notowany na giełdzie. W pierwszym półroczu spółka rozważa też akwizycję zagranicznego branżowego podmiotu.

Jak poinformował prezes Marcin Kubit, spółka przygląda się też zagranicznej firmie z branży. Nie jest to jednak podmiot z Ukrainy. Wyjaśnił, że Mediatel wstrzymał plany akwizycji na rynku ukraińskim, aż do czasu ustabilizowania się sytuacji gospodarczej w tym kraju.

Nowe akwizycje mają być częściowo finansowane przez emisję akcji, a częściowo gotówką.


Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1.  2009-02-05 18:50:48

    Mobilking??

  • 0

    2. ~google  2009-02-05 20:14:46  host: chello089077160005.chello.pl

    tez obstawiam Mobilkinga.......szkoda by bylo aby tak dobra marka zniknela z rynku......

  • 0

    3. ~stach  2009-02-05 21:00:04  host: apn-77-113-111-62.gprs.plus.pl

    1;2 - Mobilking to raczej nie ma obrotów na poziomie kilkudziesięciu milionów. Raczej będzie to ktoś inny, pożyjemy zobaczymy :)

  • 0

    4. ~  2009-02-05 21:31:47  host: user7.94.udn.pl

    a może TK...

  • 0

    5.  2009-02-05 22:05:27

    Tylko poważni operatorzy mają obroty kilkudziesięciomilionowe czyli Orange, Era, Plus, PLAY, Netia, TP itp. Ale jak widać te firmy dobrze sobie radzą wiec nie wiem co mają na myśli.

  • 0

    6.  2009-02-05 23:12:05

    Obroty to nie zyski netto. Takich firm może być trochę...

  • 0

    7. ~ringlet  2009-02-06 01:23:07  host: group-1-176.static.maxnet.net.pl

    crowley?

  • 0

    8. ~Obiektywny  2009-02-06 01:33:59  host: 79.191.193.20

    Ja bym stawiał na operatora VOIP ...

  • 0

    9. ~  2009-02-06 08:04:56  host: f96-052.opera-mini.net

    Ciekawe kogo wezma.mirekb

  • 0

    10.  2009-02-06 16:43:56

    Uproszczając, obrót to przychód, w zasadzie. Tele kolejowa na pewno nie, ponieważ realizuje ona strategie PKP.

  • 0

    11. ~inter  2009-02-06 18:20:58  host: chello087207202028.chello.pl

    "Uproszczając, obrót to przychód, w zasadzie." Ciekawe bo przychód to zazwyczaj zysk z danego przedsięwzięcia, a obrót to finanse którymi obraca firma, i nawet malutka firma może mieć obrót na wysokim poziomie, w skład obrotu wchodzą nie tylko zyski ale i koszta... . Bynajmniej tak mnie uczyli na studiach :/

  • 0

    12. ~JJ  2009-02-12 12:44:17  host: ip-94-42-22-19.multimo.gtsenergis.pl

    Może Friconet?

Dodaj swoją opinię