Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MediaTel kupi część aktywów Premium Internet

MediaTel kupi część aktywów Premium Internet

sirmark 6 Marca 2008 18:41

0 0

Netia zawarła ze spółką MediaTel na sprzedaż części aktywów swojej spółki Premium Internet, związanych z terminacją ruchu międzynarodowego (IVT). Wartość kontraktu to 12 mln złotych.

Umowa sprzedaży jest zgodna ze strategią Netii skoncentrowaną na dalszym rozwoju usług szerokopasmowego dostępu do Internetu i poprawy płynności finansowych oraz zwiększenia zyskowności segmentu klientów biznesowych.

MediaTel nabywa część aktywów Premium Internet związanych ze świadczeniem usługi IVT, pozostała część aktywów i infrastruktury związana z zakończeniem i rozpoczęciem ruchu (np.: punkty styku z TP) oraz spółka Premium Internet pozostają w Netii i będą wykorzystywane do świadczenia usługi WLR i preselekcji dla klientów detalicznych.
Jesteśmy przekonani, że zawarta dzisiaj umowa jest korzystna dla obu partnerów, Netii i MediaTela. Netia uzyskuje dobrą cenę za działalność, która nie jest priorytetowa dla naszej strategii, a MediaTel nabywa dobrze prosperujący sektor działalności będący liderem na rynku, który pozwoli spółce na budowę potencjału w jej strategii zorientowanej na usługi hurtowe - powiedział Bertrand Le Guern, członek zarządu Netii.

Ta transakcja diametralnie zmieni pozycję MediaTela na polskim rynku operatorów hurtowych. Dzięki nabytym wydzielonym składnikom przedsiębiorstwa Premium Internet uzyskujemy dostęp do ponad 100 punktów styku z międzynarodowymi operatorami telekomunikacyjnymi. Jeszcze w tym roku wpłynie to na wynik Grupy zwiększając przychody o przynajmniej 36 mln złotych - powiedział Marcin Kubit, prezes zarządu MediaTela.

Źródło tekstu: Netia, MediaTel     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~BAQ  2008-03-06 21:05:52  host: 87-205-167-87.adsl.inetia.pl

    W pierwszym zdaniu brakuje chyba najważniejszego słowa: "umowa"

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet