Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mediatel chce konsolidować rynek

Mediatel chce konsolidować rynek

WitekT 23 Marca 2005 11:39

0 0

Mediatel, warszawski operator telekomunikacyjny, prowadzi rozmowy w sprawie konsolidacji rynku telekomunikacyjnego.

We wtorek poinformował, że może być zarówno firmą przyjmującą, jak i przejmowaną. Z komunikatu zarządu Mediatel - działającego głównie na rynku warszawskim - wynika, że w ciągu najbliższych miesięcy powinno być wiadomo, czy rozmowy zakończą się decyzjami o połączeniu z inną firmą telekomunikacyjną. Konsolidacją - jako przejmujący - zainteresowana jest Netia, a także Grupa GTS oraz Energis. Wszystkie działają na rynku stołecznym. Wejściem na ten rynek zainteresowana jest Telefonia Dialog, która może połączyć się z Exatelem. W przeszłości spółki telekomunikacyjne, działające na rynku lokalnym - m.in. Telefonię Polska Zachód - przejmował także TeleNet, który planuje obecnie połączenie z firmą Multimedia (operator sieci telewizji kablowych) i wejście na giełdę.
Mediatel chce poprosić akcjonariuszy o wydłużenie do 30 listopada terminu skupu własnych akcji na giełdzie. W lutym akcjonariusze zgodzili się, by firma kupiła w celu umorzenia do 34 tys. własnych akcji w cenie do 59 zł. Termin tej operacji mijał 31 maja 2005 r. Do czasu zakończenia rozmów na temat konsolidacji rynku zarząd zamierza powstrzymać się od kupowania przez spółkę akcji własnych w celu umorzenia.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet