Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Medal dla Motoroli

Medal dla Motoroli

WitekT 22 Listopada 2005 11:45

0 0

14. listopada prezydent USA George W. Bush poinformował, że Motorola znalazła się w gronie nagrodzonych Państwowym Medalem Technologicznym. To najważniejsze amerykańskie odznaczenie w dziedzinie technologii.

Przyznano je Motoroli za 75 lat osiągnięć w rozwoju nowoczesnej technologii, utrzymanie w tej dziedzinie pozycji lidera oraz udział w stworzeniu i rozwoju rozwiązań mobilnych, które stały się standardem we współczesnym świecie.

Państwowy Medal Technologiczny to wielki zaszczyt i jest dla nas ważny nie tylko dlatego, że stanowi nagrodę dla autorów innowacyjnych rozwiązań, ale także dlatego, że jest inspiracją do nieustannego poszukiwania nowych rozwiązań i rozwijania posiadanej już technologii. Dzisiaj inteligentne urządzenia, sieci i oprogramowanie dostarczane przez Motorolę pozwalają na realizację idei Seamless Mobility, czyli szybkiego i stabilnego dostępu do informacji i rozrywki - powiedział Ed Zander, prezes koncernu Motorola.

Motorola, od początku swojego istnienia, zajmuje pozycję pioniera w dziedzinie komunikacji mobilnej - zaprojektowała i wyprodukowała pierwsze radio samochodowe, pierwszą radiową sieć bezpieczeństwa publicznego (lata 30), pierwsze przenośne radio walkie-talkie (lata 40), obsłużyła transmisję głosową z pierwszej wyprawy na księżyc (1967). W latach 80 firma jako pierwsza wprowadziła do komercyjnej sprzedaży telefony komórkowe, a w 90 zaprojektowała pierwszą cyfrową sieć GSM i pierwszą - w pełni cyfrową - telewizję HDTV. Motorola jest również liderem w zakresie wzornictwa produktowego - telefon V3 RAZR w chwili premiery w 2004 roku był najcieńszym (13,9 mm) telefonem na rynku.
Państwowy Medal Technologiczny został ustanowiony przez Kongres USA, a przyznano go po raz pierwszy w 1985 roku. Odznaczenie wręcza się osobom, zespołom lub firmom w uznaniu za ich zasługi w zakresie polepszania standardów życia, rozwoju rynku, wprowadzania innowacyjnych technologii oraz umacniania pozycji USA w branży technologicznej. Kandydaci do nagrody są oceniani przez Komitet Państwowego Medalu Technologicznego. Rekomenduje on wybranych kandydatów Sekretarzowi Departamentu Handlu, który przekazuje swoje referencje prezydentowi, a ten dokonuje ostatecznego wyboru. Laureaci nagrody są co roku ogłaszani przez Biały Dom i Ministerstwo Handlu.

Polscy inżynierowie-programiści uczestniczą w rozwoju technologii Motoroli. Od 1998 roku działa w Krakowie Centrum Oprogramowania Motoroli. Ośrodek liczący ponad 700 pracowników zajmuje się tworzeniem i integracją oprogramowania stacji bazowych telefonii 3G w systemach CDMA/UMTS oraz GSM i systemów telekomunikacyjnych w standardzie TETRA/APCO dla służb bezpieczeństwa publicznego.

Krakowskie centrum jest pierwszą organizacją w Polsce, która już w 2002 roku, osiągnęła tzw. SEI Level 5 - piąty, najwyższy poziom dojrzałości organizacji procesu tworzenia oprogramowania, określony przez Instytut Inżynierii Oprogramowania w USA (Software Engineering Institute - SEI). Podczas wizyty w Krakowie, Padmasree Warrior, wiceprezes ds. technologii, wyróżniła pracowników Motoroli za ich wkład w rozwój najnowszych technologii Motoroli.

Źródło tekstu: Motorola     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet