Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MDKeeper czyli przenośny "miniszpital"

MDKeeper czyli przenośny "miniszpital"

sirmark 28 Czerwca 2005 23:45

0 0

Firma Tadiran Spectralink Ltd., izraelski producent urządzeń do komunikacji mobilnej, opracowała urządzenie medyczne umożliwiające pacjentom monitorowanie swojego stanu zdrowia i wzywanie pomocy, gdy w pobliżu nie ma lekarza. Urządzenie nosi się na nadgarstku, podobnie jak zegarek. Zastosowane w nim czujniki biologiczne ciągle monitorują funkcje życiowe, a wyniki pomiarów są za pośrednictwem wbudowanego modułu radiowego GSM/GPRS firmy Siemens przesyłane do analizy w centrum medycznym. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży na początku przyszłego roku pod nazwą MDKeeper.

Aparat mierzy m.in. tętno pacjenta, rytm uderzeń serca i saturację krwi, nie wywołując żadnego dyskomfortu. Użytkownicy, na przykład pacjenci z chorobami serca lub układu krążenia, którym zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo, pacjenci z chorobami przewlekłymi i osoby w podeszłym wieku mogą być stale monitorowani i korzystać z pomocy lekarza bez konieczności wizyty w gabinecie lekarskim. Informacje są zapamiętywane w układzie scalonym, analizowane i przesyłane do centrum medycznego za pośrednictwem sieci GSM/GPRS — na bieżąco lub w razie potrzeby.
Oprócz czujników biologicznych i modułu radiowego urządzenie jest wyposażone w funkcje umożliwiające użytkownikowi wysłanie nagłego wezwania oraz połączenie się przez telefon komórkowy z wybranymi osobami lub z telecentrum. Dzięki wbudowanemu modułowi radiowemu MC55 firmy Siemens urządzenie działa niemal na całym świecie, we wszystkich sieciach GSM/GPRS.

Aparat jest bardzo lekki i łatwy w obsłudze. Obecnie produkt przechodzi pierwsze testy w Izraelu i Szwecji. Ich wyniki będą znane jeszcze w tym roku. 23 czerwca firmy Siemens Communications i Tadiran Spectralink Ltd. zaprezentowały prototyp urządzenia MDKeeper podczas Dnia Innowacji na konferencji Communication Networks 2005 w ośrodku Munich Siemens Forum.

Źródło tekstu: Siemens     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet