Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MCI stawia na telefonię IP

MCI stawia na telefonię IP

sirmark 12 Maja 2004 12:32

0 0

Michael Capellas, dyrektor generalny i prezes świeżo zreorganizowanego koncernu MCI, zapowiada koncentrację firmy na telefonii internetowej. Telekomunikacyjnemu gigantowi udało się już nawet pozyskać potężnego sojusznika – Microsoft.

Szef koncernu MCI, do niedawna znanego jako WorldCom bohatera największego korporacyjnego bankructwa w historii Ameryki, w swoim wystąpieniu roztoczył wizję telefonii przyszłości, którą ma być telefonia IP. Według Capellasa, telefonia internetowa będzie większą rewolucją od popularyzacji sieci bezprzewodowych. Z tego powodu przed końcem roku 2005, wszystkie informacje w sieciach MCI, w tym zwykłe rozmowy telefoniczne, będą przesyłane wspólną siecią IP.

"Reguły się zmieniają" – powiedział Capellas. "Głos, dane, muzyka – wszystko ma dziś postać cyfrową, a ludzie chcą mieć dostęp do tych treści. Jednak to tak naprawdę tylko pakiety w sieci. A w sieci IP, wszystkie pakiety wyglądają tak samo".
Z myślą o nowej technologii, MCI rozszerzy swoją sieć, obecną w 140 krajach na 6 kontynentach. Wśród nowych inicjatyw firmy znajdą się sieci MPLS w Chinach i Indiach. Równocześnie MCI przygotuje we współpracy z Microsoftem oprogramowanie dla systemu Windows. Dzięki niemu użytkownicy komputerów będą mogli w łatwy sposób wykorzystać możliwości telefonii IP. Zapytany, czy nie obawia się, że technologia VoIP odciągnie klientów od oferowanych przez firmę standardowych usług telefonicznych, Capellas odparł:

"Tak, odciągnie. Ale przez lata technologicznych przemian nauczyłem się, że jeśli sam nie skanibalizujesz swoich interesów, zrobi to ktoś inny

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-140-29.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jaka jest maksymalna szybkość Internetu (download), z którego najczęściej korzystasz?

Szybkość polskiego Internetu na tle świata według Speedtest.net

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet