Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości mBank rezygnuje z T-Mobile My Wallet i Orange Cash

mBank rezygnuje z T-Mobile My Wallet i Orange Cash

LuiN 29 Lutego 2016 10:40

13 2

mBank wypisuje się z My Wallet i Orange Cash. Zależne od karty SIM płatności mobilne nie mają przyszłości.



Jako przyczynę rezygnacji mBanku, prnews.pl podaje prace nad wdrożeniem przez bank płatności HCE oraz rosnącą popularność Blika. Z kart NFC SIM zrezygnowały też Getin Bank i Raiffeisen.




Od marca mBank przestanie wydawać karty MasterCard PaySIM, a te już wydane będą aktywne do końca ich ważności (My Wallet i Oragne Cash). Zmiana nie dotyczy kart NFC Orange Finanse - w ich przypadku bank będzie wydawał i przedłużał karty po staremu.

Po rezygnacji mBanku, z T-Mobile MyWallet korzystać będą mogli klienci banków Alior, BPH i eurobank, a w Orange Cash zostają ING, BPH i SGB.

Źródło tekstu: prnews.pl     

Dodaj do:

Tagi: mywallet | orange cash | blik

w sumie: 37
  • 0

    18.  2016-02-29 13:23:34

    Przenosiłem do nowego wiersza mi wcięło...
    Wszyscy w zasadzie operatorzy bankomatów - Euronet, Planet Cash, eCard - obsługują Blika już.

  • 0

    19.  2016-02-29 13:25:11

    A banki w swoich bankomatach... Raczej tylko te, które wdrożyły Blika ;-)

  • 0

    20. ~TRAVIBOO.COM  2016-02-29 13:30:24  host: 89-64-44-232.dynamic.chello.pl

    REDAKCJO!, JAK MOŻNA DAĆ DO ARTYKUŁU STARE I NIEAKTUALNE LOGO BANKU.. WSTYD!

  • 0

    21. ~  2016-02-29 13:48:08  host: public-gprs380596.centertel.pl

    @6 trzeba przed dokonaniem płatności odblokowywać ekran przy hce? No to durnota, bo przy simcentric nie muszę niczego odblokowywać, telefon w futerale przykłdam do czytnika i płacę.

  • 0

    22. ~K  2016-02-29 13:48:11  host: 212.160.172.85

    Czy dobrze rozumiemiem że HCE działa tak naprawdę za pomocą NFC tylko że płatność nie jest powiązana z kartą SIM NFC tylko jakąś wirtualną kartą instalowaną na telefonie? Drobna uwaga - przy NFC nie trzeba uruchamiać żadnej aplikacji, wystarczy mieć włączone NFC w telefonie i zbliżyć telefon do terminala płatniczego.

  • 0

    23.  2016-02-29 13:56:11

    @20, Zwykłe przeoczenie. Już jest nowe logo.

  • 1

    24.  2016-02-29 13:58:21

    21 - a ja do takich płatności jeszcze mniejszego i wygodniejszego kawałka plastiku używam... Zwykłej karty ;-)

  • 0

    25. ~  2016-02-29 14:00:14  host: 188.146.75.104.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    BLIK-iem można wypłacać w bankomatach: PKO BP, BZWBK, ING BŚ, Millenium, Planet Cash oraz jak wspomniał @LUiN - w Euronetach funkcjonujących pod własną marką oraz następujących banków: Credite Agricole, mBank, Alior Bank, Getin, Idea Bank.

    Aby w ten sposób wypłacać gotówkę, nie trzeba posiadać karty, wystarczy konto oraz aplikacja jednego z banków: Alior, BZ WBK, ING BŚ, mBank/Orange Finanse, Millennium, PKO BP/Inteligo

  • 1

    26. ~  2016-02-29 14:01:46  host: public-gprs380596.centertel.pl

    @24 każdy robi co mu wygodniej. Mnie wygodniej mieć przy sobie tylko telefon, bo muszę go mieć przy sobie z oczywistych względów a dzięki temu, że obsługuje płatności, to nie muszę już nosić karty.

  • 0

    27.  2016-02-29 14:03:59

    26- ja musze mieć przy sobie parę rzeczy oprócz telefonu. Noszę je w portfelu ;-) Mieści się tam bez najmniejszego problemu także karta, a nawet dwie ;-)

  • 1

    28. ~  2016-02-29 14:06:48  host: public-gprs380596.centertel.pl

    @27 A w moim telefonie mieści się też kilka kart, wśród których mogę wybierać której użyję, tak więc nie licytujmy się kto ma lepiej, bo każdy ma prawo wyboru co dla niego wygodniejsze.

  • -1

    29.  2016-02-29 14:35:16

    Najbardziej są uradowani użytkownicy Play :) Jak mi się śmiać chciało, jak wszedłem na profil CLEO na FB po nowej reklamie TMobile, gdzie wokalistka dała znak, że można to nagranie mieć jako "granie na czekanie" ale tylko w sieci TMobile :) Jaki jazgot dzieciarni z Play, że "Jak to" "Dlaczego nie ma w Play :(" "Jak mogłaś w reklamie TM wystąpić?" :D :D Ubaw po pachy ;)

  • 0

    30. ~  2016-02-29 14:44:55  host: public-gprs7218.centertel.pl

    Pytanie do autora wiadomości bo tekst jest niejasny, niedopracowany. Czy mBank wypisuje się TYLKO z usługi mBank Orange Cash? Dla wiadomości jest to usługa karty płatniczej NFC przedpłaconej. Czy wycofuje się także z mBank PaySIM, która to usługa pozwala na połączenie konta w mBanku z kartą SIM NFC Orange?

  • 0

    31.  2016-02-29 15:35:02

    28 - nie mam zamiaru się licytować. Bo nie o karach bankowych mówię a o prawie jazdy np. czy o wizytówce albo dowodzie osobistym. Jeśli do tego mam portfel, to i dwie dodatkowe karty płatnicze/kredytowe więcej - to nie problem. Ty oczywiście masz to wszystko w telefonie?

  • 0

    32. ~  2016-02-29 16:09:11  host: public-gprs380596.centertel.pl

    @31 powtórzę jeszcze raz - Ty wolisz kartę w plastiku, ja w telefonie i obaj jssteśmy zadowoleni.

  • 0

    33. ~chris99  2016-02-29 21:02:30  host: 77-254-182-17.adsl.inetia.pl

    Wczoraj aktywowałem MASTERCARD DEBIT PAYSIM mBank w T mobile prepaid w taryfie FRI (teoretycznie nie powinno działać w prepaid, ale u mnie instalacja przebiegła bezproblemowo). Na razie nie miałem okazji przetestować działania płatności telefonem.
    Gdybym dzisiaj zdecydował się na aktywację MASTERCARD DEBIT PAYSIM z mBanku, to nie było by to już możliwe (od dzisiaj)?

  • 0

    34. ~panie Wio  2016-03-01 13:31:38  host: 212.109.132.229

    nie licytuj się o to ILE masz w portfelu kart lecz pomyśl ILE musisz za ich posiadanie plącić. Za BLIKa NIC nie płacisz, oszolomie pyszałku.

  • 0

    35.  2016-03-01 13:44:31

    34 - a to jakieś znaczenie ma? Ludzie mają więcej ode mnie i więcej ode mnie płacą za te karty. Ja akurat płace za usługi jednego banku tylko. Drugi mam za darmo. Co więcej to mi dają 10 zł miesięcznie. Więc i tak bilans korzystania z usług bankowych (łącznie z utrzymaniem kart) mam dodatni ;-)
    Pyszałek? Przestań... Znam ludzi noszących 10 kart płatniczych/kredytowych ;-) 2 karty to coś nadzwyczajnego?

  • 0

    36.  2016-03-01 13:46:17

    Blik to żadna nowość dla mnie przynajmniej. Mam jedno z kont w BZ WBK i jak najbardziej Blika znam. Nawet ze 2 razy używałem. Ale to nie jest to co mi odpowiada ;-)

  • 0

    37. ~  2016-03-04 23:45:50  host: ip-5-172-232-245.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    jak to wprowadzali, i marnowali na to kase, to pisalem pod jednym z newsow ze to nie ma przyszlosci, bo platnosci zizeniowe telefonem powinny byc niezalezne od karty operatora... i prosze:) fakt ze widzialem rozwiazanie w postaci mikro karty wkladanej do telefonu, a telefon w roli anteny i kontrolera, ale wyszlo to jeszcze lepiej w postaci hce:)

Dodaj swoją opinię