Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości mBank mobile zmienia regulamin

mBank mobile zmienia regulamin

WitekT 1 Maja 2007 10:33

0 0
Od 1. czerwca użytkowników mBank mobile będzie obowiązywał nowy regulamin świadczenia usług.

Zmiany dotyczą m.in. wyłączenia kumulacji terminów doładowań oraz likwidacji 10% bonusu przy doładowaniu z użyciem mTransferu. Zmiany mają związek z wprowadzeniem nowego cennika usług, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Zobacz: nowy regulamin mBank mobile (plik PDF; 76 kB).


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~Darox  2007-05-01 13:36:30  host: edp139.internetdsl.tpnet.pl

    Czytałem wypowiedz Pana prezesa Bauca i powiem więcej - sam na jego miejscu bym to samo opowiadał (co nie znaczy, że to jest prawdziwe, albo prawdziwe tylko w pewnym kontekscie)pzdr

  • 0

    12.  2007-05-01 13:41:17

    Darox: jest i prawdziwie, i logiczne. Gros spadku przypadnie na przychodzące ze stacjonarnych, a nie komórkowych.

  • 0

    13. ~Darox  2007-05-01 13:41:38  host: edp139.internetdsl.tpnet.pl

    @muddy, jesli nawet, jak mówisz, mbank nie ma interkonektu z innymi opkami (oprócz Polkomtela) to i tak musi za niego płacić (trochę mniej gdy ruch wychodzący do Plusa, i trochę więcej gdy ruch do pozostałych). To że pośredniczy Polkomtel nie zmienia istoty sprawy. Pozostali swoją kasę (MTR) muszą wziąść.

  • 0

    14. ~Darox  2007-05-01 13:46:59  host: edp139.internetdsl.tpnet.pl

    @Witek. Oczywiście ja pisałem, że prawdziwość uzależniona jest od kontekstu. W przypadku Polkomtela (jako jednego z Wielkiej Trójki) jest to prawdziwe. A pisząc, że sam w skórze Bauca bym takie rzeczy opowiadał - miałem na myśli, że obniżenie MTR jest nie po mysli Polkomtela - bo jak sam pisałeś uszczupli przychód.

  • 0

    15.  2007-05-01 14:08:02

    Darox: mylisz się mówiąc, że nie po myśli. To Polkomtelowi najbardziej zależało z całej trójki na tym, żebyby stawki zleciały jak najszybciej (proponowali 40 groszy od 1. kwietnia).

  • 0

    16. ~  2007-05-01 14:51:32  host: edp139.internetdsl.tpnet.pl

    Witku. Ja raczej powątpiewam, czy komukolwiek z całej trójki zależało, aby stawki MTR zleciały. Chyba wprost przeciwnie - wysoki MTR - to przede wszystkim narzedzie skutecznie blokujące konkurencję (kiedyś o tym pisałeś i ja się z tym całkowicie zgadzam). Może i Plus był nastawiony najbardzie liberalnie, bo wszystko na to wskazuje, że wkrótce będzie to operator o największym ruchu wychodzącym (biorąc pod uwagę swoich klientów, Playa i mbanku)

  • 0

    17.  2007-05-01 14:53:40

    16: nie, Polkomtel miał na to potężne ciśnienie. Jak zatem wytłumaczysz wpływ interkonektu na ceny w kontekście słów Bauca o znikomym wpływie na przychody i zysk?

  • 0

    18. ~Darox  2007-05-01 15:01:00  host: edp139.internetdsl.tpnet.pl

    Przepraszam, a czy mógłbyś, jesli to możliwe uchylić rąbka tajemnicy skąd wynikało to "potężne ciśnienie"?

  • 0

    19.  2007-05-01 15:03:33

    Darox: nie mam nic poza swoimi różnymi domysłami, ale sam fakt istnienia "ciśnienia" jest z dobrych źródeł. ;)

  • 0

    20. ~Darox  2007-05-01 15:09:31  host: edp139.internetdsl.tpnet.pl

    Co do Wielkiej Trójki - mnie ona nie interesuje - Oni mogą sobie zrobić MTR nawet 10zł / minutę i sobie go kompensować wzajemnie, opowiadając, że to nie ma wpływu ani na ceny połączeń dla klientow końcowych ani na zysk operatora. ... Mnie interesuje rynek mobilny jako całość. Gdzie nie tylko mamy Wielką Trójkę, ale Playa i być może wkrótce piątego operatora. Nie mówiąc o kilku a może i niebawem kilkunastu wirtualnych. Gdzie klient może znaleźć dla siebie dobrą ofertę.

  • 0

    21.  2007-05-01 15:13:38

    Darox: no więc pytam jak wytłumaczysz ciśnienie Polkomtela na obniżenie MTRów w połaczeniu z tekstem Bauca o znikomym tego wpływie na przychody i zyski w kontekście wpływu MTRów na ceny połączeń?

  • 0

    22. ~Darox  2007-05-01 15:18:49  host: edp139.internetdsl.tpnet.pl

    Ja nie mam nikogo w Polkomtelu wiec nic nie wiem. Ale mam swoją "wtyczkę" w marketingu zgniłej pomarańczy i wiem, że tam, cena interkonektu jest brana bardzo pod uwagę przy ustalaniu nowych taryf. Maksymalizacja zysku przy wysokim interkonekcie powoduje, że kombinuje się jak zmusić klienta do ruchu wewnątrz sieci, ale żeby nie dzwonił do drugich. Zresztą jeszcze rok temu, na moje pytanie dlaczego nie obniżają cen do pozostałych ta sama "wtyczka" mówiła - bo "interkonekt taki drogi"

  • 0

    23. ~Darox  2007-05-01 15:22:00  host: edp139.internetdsl.tpnet.pl

    @21: Witku - nie umiem odpowidzieć na Twoje pytanie. Dla mnie już sama sprawa tego "cisnienia" jest bardzo dziwna. Natomiast wypowiedz Prezesa w pełni rozumiem (jak wcześniej pisałem - sam bym tak na jego miejscu powiedział)

  • 0

    24. ~hmm  2007-05-01 23:40:59  host: 212.122.214.223

    WitekT Polkomtel ma znaczący wzrost własnej liczby klientów + mBank + PLAY korzystające z ich infrastruktury więc Plus na obniżkach statystycznie stracić nie powinien (wręcz przeciwnie) a może zyskać jeszcze więcej jeśli umowy z mBank i PLAY są długoterminowe i nie przewidują renegocjacji stawek. Jeśli Plus ciśnie to jest to efekt zwykłej kalkulacji (biznes to biznes podobno). Wpływ jest znikomy ale im więcej użytkowników infrastruktury Plusa tym to dla niego korzystniejsze i zyski rosną bo liczba połączeń staje się niesymetryczna z przewagą tych "do sieci".

  • 0

    25.  2007-05-01 23:43:02

    hmm: niesymetrczyna ilościowo przy założeniu, że Polkomtel będzie miał najwięcej MVNO. A to długoterminowo niespecjalnie mi się wydaje dobre założenie. Co do renegocacji to też moim zdaniem zbyt odważne założenie, że nie ma możliwości...

  • 0

    26. ~hmm  2007-05-01 23:53:48  host: 212.122.214.223

    na dzień dzisiejszy z dodatków to mBank i PLAY zwłaszcza ze wskazaniem na PLAY i przez najbliższe dwa lata tak chyba pozostanie a jeśli Plus utrzyma dynamikę własnej sprzedaży, to się samo nakręca... jednym słowem świetny interes, myślę że musi być ograniczona możliwość renegocjacji w końcu w gazetach były niedawno nieoficjalne przechwałki ludzi z Plusa że PLAY dopłaca praktycznie do wszystkiego... PLAY był chyba pod ścianą w momencie podpisywania umowy... długoterminowo to nie jest dobre założenie ale uwzględniając własny przyrost klientów to oni na tym dużo zyskują krótkoterminowo a nic nie tracą długoterminowo, właściwie to jeśli PLAY rzeczywiście dopłaca do wszystkiego to bardzo możliwe że CELOWO nie chce za bardzo pozyskiwać masowego klienta i woli poczekać z tym do czasu rozwinięcia własnej bazy

  • 0

    27. ~hmm  2007-05-01 23:55:53  host: 212.122.214.223

    a poza tym to jest dla nas klientów wielka korzyść że powstaje asymetria - paradoksalnie asymetria jest lepsza niż symetria :) bo w odpowiedzi na tą asymetrię za kilka miesięcy naciskać będą Era i Orange (chociaż Orange robi wszystko aby oduczyć swoich abonentów od takich niedorzecznych pomysłów jak dzwonienie do innej sieci :)

  • 0

    28.  2007-05-01 23:58:13

    hmm: Play ma inną umowę - 22,5 grosza + MTR do innej sieci. Zmienia się MTR - zmieniają się stawki. Mowa o kliencie Play w roamingu inicjującym połaczenie do Orange bądź Ery.

  • 0

    29. ~hmm  2007-05-02 00:25:02  host: 212.122.214.223

    @WitekT właśnie ciekawi mnie droga w drugą stronę: Jesli dobrze rozumiem to stawki z innych sieci do Play są wyższe, PLAY dostaje 40 groszy od PLUSA a PLUS zgarnia też coś pewnie dla siebie. 22,5 grosza ?

  • 0

    30.  2007-05-02 00:33:45

    hmm: jak ktoś play jest w roamingu, to płaci 22,5 grosza + MTR (ale MTRu nie płaci, jak rozmowa idzie do Plusa).

Dodaj swoją opinię