Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości mBank mobile prezentuje eurotaryfę

mBank mobile prezentuje eurotaryfę

WitekT 16 Lipca 2007 19:02

0 0
Od 30. lipca mBank mobile wprowadza nowy cennik połączeń w roamingu. W Unii Europejskiej minuta odebranego połączenia będzie kosztowała 1,10 zł, zaś wykonanego - 2,24 zł.

To praktycznie identyczne stawki z tymi, jakie ustaliła rozporządzeniem Komisja Europejska, połączenia wykonywane są raptem 2 grosze poniżej limitu.

Niestety - prawie wszystkie inne kierunki, poza UE, zdrożały. Pełny cennik można zobaczyć na stronach mBank mobile.

Dotychczas eurotaryfy roamingowe pokazał oficjalnie Play, a my nieoficjalnie zaprezentowaliśmy ofertę Ery.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9. ~  2007-07-16 20:14:42  host: hera.tvtom.pl

    Czyli ten sam cennik co w plusie. Dzisiaj dostalem smsa na simplusa, w ktorym pisalo ze od 30 lipca nowe stawki za roaming, zdaje sie ze takie same jak tu.

  • 0

    10.  2007-07-16 20:16:23

    wlo: przeciez sam dobrze wiesz, ze w Erze stawki na Europe sie nieco polepszyly (z naciskiem na nieco), natomiast w przypadkow krajow poza UE cena stala sie niekiedy tragiczna - troche obiektywizmu. Nie moze byc za prosto - zeby miec lepsze stawki, user musi znow kombinowac (akceptacja tylko europejskiej czesci cennika), ale sporo ludzi (przecietny uzytkownik ?) moze tego nie zrobic/zapomniec/byc poinformowanym (obowiazek Ery) ale przeoczyc etc. no i wtedy klops cenowy :P

  • 0

    11.  2007-07-16 20:16:52

    #8 Buba: spodziewalbym sie kalki Plusa, nic innego.

  • 0

    12. ~Buba  2007-07-16 20:29:54  host: aaix97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    PLANET! Ale kiedy można się wg. Ciebie tego spodziewać?

  • 0

    13.  2007-07-16 20:47:21

    Sadze, ze najpozniej na poczatku sierpnia... co prawda termin graniczny okreslony jest na bodaj koncowke wrzesnia, ale firmy nie chca, zeby ich klienci mieli drozsze wakacje ;) (taka lekka ironia ;)

  • 0

    14.  2007-07-16 20:47:37

    @witekT- co to znaczy, że inne kierunki zdrożały? Przecież ET obowiązuje tylko w Europie, więc opy nie mogą w związku z tym podnieść cen poza UE! A jeśli tak, to byłby to pretekst do zerwania umowy lojalnościowej...

  • 0

    15.  2007-07-16 21:21:25

    arnie a jaką masz umowe w mbanku? Bo tu nie jest napisane że inni podrożyli tylko, że mbank podrożył ceny poza UE.

  • 0

    16. ~orzeuek  2007-07-16 21:30:01  host: ehq176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czemu kurde wszędzie na stronie mbanku z cennikiem jest napisane "Ceny za każde rozpoczęte 30 sekund połączenia. " Czyli stawki minutowe trzeba sobie pomnożyć? Taryfikacja 30/30 a ceny za 30sek to różnica

  • 0

    17. ~jojo  2007-07-16 21:57:08  host: eff27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeżeli chodzi o Erę, to z tego co jest już o nowych taryfach roamingowych na ich stronie można się dowiedzieć, że "już" 30 sierpnia (jeżeli oczywiście aktywujemy kodem, zdeklarujemy chęć skorzystania z nowych taryf od 30/07/2007 do 30/08/2007) będziemy mogli "cieszyc się" nowym cennikiem roamingowym...

  • 0

    18. ~jojo  2007-07-16 22:01:05  host: eff27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobrze, że przynajmniej w abonamencie i mixach Era dała wybór pomiędzy taryfami: "Era Eurotaryfa i Świat", a "Era Eurotaryfa i Strefy". Ale jeżeli chodzi o Tak Tak-a, to postąpiła tak samo jak mBank - stawiając użytkowników tego prepaida przed faktem dokonanym... A patrząc na cenniki osobiście wolałbym jednak cennik "Era Eurotaryfa i Świat". ;-(

  • 0

    19. ~arczik  2007-07-16 22:12:32  host: apn-99-88.gprspla.plusgsm.pl

    taniej wychodzi pojechać za granicę i kupić starter np. za 5 euro i dzwonić do polski...po co bulić za roaming..

  • 0

    20. ~Longman  2007-07-16 22:23:53  host: exd163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Coś na stronach mBank Mobile namataczono, bo rzekomo dla tych nowych stawek też jest klauzula "Ceny za każde rozpoczęte 30 sekund połączenia", co oznaczałoby że powyższe ceny w Eurotaryfie trzeba przemnożyć razy dwa.

  • 0

    21. ~Longman  2007-07-16 22:25:06  host: exd163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @orzeuek, przepraszam za powtórzenie Twoich wątpliwości - coś mi net działa z poślizgiem

  • 0

    22.  2007-07-16 22:25:23

    Niefortunne stwierdzenie - w tabeli jest opłata za minutę, a ten tekst powinien brzmieć "opłata pobierana za każde rozpoczete 30 s połączenia w wysokości 1/2 stawki za minutę". W mBank mobile pracują wybitni fahoffcy, dzięki czemu jest sie z czego pośmiać. ;)

  • 0

    23. ~jojo  2007-07-16 22:30:22  host: eff27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witek - jak można, tam ludzie ciężko kombinują jak tu zarobić na biednym szaraczku, a Ty się jeszcze z nich nabijasz. Wstyd! ;-)

  • 0

    24.  2007-07-16 23:49:40

    PLANET - jak najbardziej jestem obiektywny. Wiem, że się pogorszyły poza UE - tylko w czym widzisz problem? Jęsli stawki roamingowe w krajach pozaunijnych więcej dla Ciebie znaczą, po prostunie zmieniasz taryfy! Nie masz obowiązku przecież - w tej akurat kwestii ;-) Wiem, ze każdy by chciał wszędzie tak samo tanio - np. w Singapurze - bo dlaczego nie? No ale to chyba jest oczywiste, że nikt nikomu nie da nic za nic? Inaczej powiem - każdy chce wydopić maksymalnie dużo. Dokłądnie tak samo jak każda inna firma, w tym firmy, w któych Wy pracujecie lub któych nawet jsteście właścicielami! Czy ktoś tu jakoś nieetycznie postępuje czy co?

  • 0

    25.  2007-07-17 00:53:43

    Coś mi mówi, że cennik roamingowy mBanku z eurotaryfą będzie również cennikiem roamingowym S+ bo wszędzie poza UE pokrywa się on z aktualnym cennikiem S+ :-). Swoją drogą połaczenia z Polski do krajów UE będą teraz droższe niż połączenia inicjowane w roamingu :-P

  • 0

    26.  2007-07-17 09:09:37

    Przemolog - prosta sprawa - trzeba kupiś sobie starter jakiejś zagranicznej sieci ;-)

  • 0

    27. ~xx  2007-07-17 11:45:06  host: ps3.dhcp.adsl.tpnet.pl

    nie lepiej koszystac z OnetRebtel ? Własnie dzwonilem z komorki do holandi... 5gr/min + koszt polaczenia na stacjonarke w polce (10gr w mojej taryfie)

  • 0

    28. ~baś_baś  2007-07-18 16:37:01  host: tc138.internetdsl.tpnet.pl

    na stronie mobile.pl tabeli z eurotaryfą Norwegia jest jednecześnie w 2 i w 3 strefie - interesujące...

Dodaj swoją opinię