Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mazurkiewicz: Rośnie rynek płatności mobilnych [wideo]

Mazurkiewicz: Rośnie rynek płatności mobilnych [wideo]

WitekT 26 Czerwca 2014 08:52

2 0

Płatności mobilne pozwalają na kupno biletów komunikacji miejskiej i kolejowych, do kin czy teatrów, wnoszenia opłat za parkingi - bez konieczności odwiedzania kas, kiosków i biletomatów. Zdarza się, że dla płacących telefonem cena usługi jest niższa niż dla kupujących tradycyjnie. Wraz z rosnącą liczbą smartfonów na rynku będzie rosła również oferta usług mobilnych.

Według danych firmy Bain & Company użytkownicy płatności mobilnych to na razie, w zależności od kraju, 3-7% osób kupujących za pomocą urządzeń mobilnych, ale w ostatnich dwóch latach ich liczba na całym świecie dynamicznie wzrasta.

Potencjał rynku płatności mobilnych jest wprost proporcjonalny do tzw. smartfonizacji społeczeństwa. Im więcej smartfonów, wysokowydajnych urządzeń z dostępem do środowiska aplikacyjnego, tym większa popularność transakcji mobilnych - tłumaczy Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash.

Według danych operatorów sieci telekomunikacyjnych, już ponad 60% telefonów na polskim rynku to smartfony, a jedna czwarta ich użytkowników korzysta z dodatkowych funkcji - poza wysyłaniem wiadomości SMS i telefonowaniem - jakie smartfony oferują.

Dziś użytkownicy telefonów oczekują znacznie więcej niż tylko podstawowych funkcji. Tym bardziej że i twórcy aplikacji pracują nad swoją ofertą, proponując coraz to nowe rozwiązania, które będą zaspokajały zmieniające się potrzeby konsumentów. Mogą oni przez telefon zapłacić za parking, kupić bilet autobusowy, bilet kolejowy czy wejściówkę do kina lub teatru. Unikają w ten sposób problemu braku drobnych w portfelu czy stania w kolejkach.
Usługi komunikacyjne i transportowe oraz opłaty parkingowe są najbardziej popularne wśród użytkowników. Komórka zastępuje w tym momencie biletomat, parkomat, kasę, okienko, kiosk, jak widać telefon potrafi bardzo wiele aspektów ludzkiego zmienić - mówi Dariusz Mazurkiewicz.

Oferowana przez SkyCash usługa mobiParking wraz z usługą płatności jest bardzo popularna wśród użytkowników smartfonów. Można z niej korzystać w strefach płatnego parkowania w ponad 30 miastach w Polsce.

Widać też zmiany przyzwyczajeń klientów w kupowaniu biletów do kina. Bez kolejki do kasy użytkownik dokonuje pełnej transakcji wraz z rezerwacją miejsca na dowolny film w sieci Multikino, Helios czy w mniejszych placówkach kinowych. Do potrzeb kontroli również wystarczy telefon - zapewnia Mazurkiewicz.

Użytkownicy smartfonów za pomocą aplikacji mogą również korzystać z innych usług finansowych - m.in. przelewać środki na numer telefonu, doładować telefon na kartę, opłacić rachunki czy zapłacić za zakupy internetowe.


Źródło tekstu: Newseria     

Dodaj do:

Tagi: dariusz mazurkiewicz | skycash

w sumie: 3
 • 0

  1. ~tf  2014-06-26 11:41:01  host: 193.109.212.77

  W Cinema city i w multikinie albo w jednym z nich za płatności zdalne doliczają sobie 50 gr . @#$%^

 • 0

  2.  2014-06-26 12:34:20

  No i jeśli już to do tego się przydaje płatność mobilna. No oczywiście nikt nikomu nie zabroni robić w wolnej chwili (w windzie np.) przelewu należnej raty kredytu, opłaty za prąd czy gaz albo wodę...

 • 0

  3. ~hens  2014-06-27 14:06:06  host: 46.238.221.17

  Co z tego że wprowadza się płatności mobilne, gdy operatorzy płatności nie zapewnili obsługi tel. BlackBerry

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-49-216.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze