Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Maszty telefonii komórkowej powodują smog?

Maszty telefonii komórkowej powodują smog?

LuiN 6 Marca 2017 11:57

6 6

krakow wiki 1jpg

Politechnika Krakowska rozpoczęła badania nad tym, czy generowane przez nadajniki komórkowe promieniowanie wzmaga powstawanie smogu.




O przeprowadzenie badań w tym kierunku poprosili urzędnicy krakowskiego magistratu. Badania nadzoruje prof. Janusz Mikuła, już na wstępie zaznaczając, że nie ma póki co żadnych naukowych informacji na ten temat. Korelacja smogu i elektrosmogu (promieniowanie np. ze stacji telefonii komórkowej) to póki co tylko hipoteza, którą Politechnika Krakowska obali lub potwierdzi już za miesiąc.

Wszystko zależy od tego, czy cząsteczki pyłu elektryzują się pod wpływem promieniowania elektromagnetycznego. I nie chodzi tu tylko o pył PM10, ale także znacznie mniejsze cząstki pyłu, których zawartości w powietrzu nie mierzy się. A one też mają wpływ na nasze zdrowie, w dodatku są tak małe, że mogą dostać się do organizmu przez skórę - tłumaczy na łamach Dziennika Polskiego prof. Mikuła.

Źródło tekstu: Dziennik Polski     
Źródło zdjęć: wikipeida, pixabay

w sumie: 49
  • 0

    33. ~gość  2017-03-06 15:42:18  host: public-gprs208902.centertel.pl

    Powinni zbadać poziom śmiecia emitowanego w eter przez wifi. Ciekawe kto tam trzyma się tych mocy...? Zwłaszcza na tej chńszczyźnie o parametrach wyssanych z brudnego chińskiego palca.

  • 4

    35.  2017-03-06 15:59:59

    będą badać, kasę wydawać a po wielu latach badań wyjdzie, że powiązania nie ma

  • 0

    36. ~Księżycowy  2017-03-06 16:18:25  host: user-94-254-162-215.play-internet.pl

    Nie wiem co o tym myslec. Poczekam na wypowiedz telepolisowego experta od wszystkiego o nicku słoneczny.
    On napewno zna prawdę i przedstawi nam niezwłocznie jak tylko odrobi lekcje.

  • 3

    37. ~wacek  2017-03-06 16:45:27  host: abbu17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W tym Krakowie rzeczywiścieie mieszka tylko peowska ciemnota.

  • 2

    38. ~Jjssj  2017-03-06 16:59:02  host: public-gprs187348.centertel.pl

    Tja, profesor bedzie dawal dyspozycje typu ty zdob to ty zrob tamto nie robiac nic. A jak cos wyjdzie to on spije smietanke...

  • 5

    39. ~  2017-03-06 17:01:03  host: abbu17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Sama peowska ciemnota mieszka w tym Krakowie.

  • 4

    40.  2017-03-06 17:15:53

    Tragedia. Byłem ostatnio w Krakowie, to załamałem się, że widziałem zarówno w Plusie jak i Orange 3G zamiast LTE wewnątrz budynku. Żadne duże miasto w Polsce nie jest tak zacofane w kwestii myślenia o mikrofalach jak Kraków...

  • 3

    41.  2017-03-06 17:35:03

    Hmmm to mam smog? WiFi 802.11 ac w pokoju do tego Orange LTE i Plus 3G aaaaa

  • 3

    42. ~  2017-03-06 17:36:37  host: user-94-254-129-156.play-internet.pl

    Niech jeszcze rozpoczną badania nad tym czy nadajniki w Polsce powodują trzęsienia ziemi.

    W tym kraju to już nie wiedzą na co pieniądze wydawać.

  • 5

    43. ~  2017-03-06 17:46:20  host: 89-76-68-103.dynamic.chello.pl

    Szkoda, że nie ma badań jak niekompetencja urzędników wpływa na powstawanie smogu.

  • -2

    44. ~  2017-03-06 17:51:08  host: 89-64-23-162.dynamic.chello.pl

    @38, w takim razie zostań profesorem i będziesz spijał śmietankę. To chyba nie jest trudne, tak przynajmniej wynika z tego co mówisz.

  • 1

    45. ~CalmiskoVII  2017-03-06 17:52:21  host: abbu17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Krakowiańcy pogłupieli, jak nie smok to smog:-D

  • 5

    46.  2017-03-06 17:54:26

    Myślę, że maszty również powodują zaburzenia menstruacji

  • 0

    47.  2017-03-06 18:09:52

    tak a potem stwierdzą, ze to wszystko przez nadajniki i będą ograniczać ich stawianie. bez przesady

  • 0

    48. ~tl  2017-03-06 18:14:04  host: 77-253-224-246.static.ip.netia.com.pl

    ~39 JAK JUŻ CIEMNOTA BOJĄCA SIĘ NOWOCZESNOŚCI TO PISOWCY

  • 0

    49. ~Piotrek  2017-03-06 18:45:05  host: 5.174.77.152

    a może zbadajmy wpływ ilości urzędników na SMOG - im mniej urzędników tym czystsza atmosfera w Krakowie

  • 0

    50. ~Gerwazy  2017-03-06 19:52:07  host: n27-06-04.opera-mini.net

    Ja tez wytwarzam smog, jak z rana zwleke sie z wyra, tak koło połnia, jak pójdem do wychodka, drzuzne to az pająki spadują - nie ma h...a

  • 0

    51. ~Kowal  2017-03-06 21:08:04  host: static-78-9-146-33.ssp.dialog.net.pl

    Operatorzy w ramach walki ze elekrosmogiem niech wyłączają transmisje danych w Krakowie w swoich sieciach powiedzmy na parę godzin w godzinach szczytu. Zaraz ludzie wyjdą na ulice i skończą się protesty radnych przeciwko nadajnikom i dziwaczne badania:-)

  • 0

    52. ~hens  2017-03-07 23:58:05  host: 46.238.221.17

    Oczywiste jest że Politechnika Krakowska otrzyma sponsoring na badania o powstawaniu smogu na skutek obecności stacji bazowych telefonii komórkowej............he he
    Następnym podejściem polit/dudy, będą badania nad wyższością Świąt Wielkiej Nocy, nad Świętem Bożego Narodzenia.