Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MasterCard udostępni API dla płatności elektronicznych

MasterCard udostępni API dla płatności elektronicznych

Q! 28 Maja 2010 13:47

0 0

MasterCard jeszcze w tym roku udostępni API dla obsługiwanych przez siebie usług płatności elektronicznych. Pozwoli to programistom na tworzenie aplikacji obsługujących m.in. płatności mobilne oraz e-commerce.

API dla płatności elektronicznych będzie pierwszą inicjatywą, która zostanie wdrożona przez MasterCard Labs. Dzięki temu programiści otrzymają dostęp do środowiska i narzędzi pozwalających na łatwe tworzenie aplikacji obsługujących różnego rodzaju płatności.
Poprzez portal, deweloperzy będą mieli dostęp do dokumentacji, SDK (ang. Software Development Kit), przykładowych kodów źródłowych, przewodników itp. W razie konieczności otrzymają oni również profesjonalne wsparcie poprzez przeznaczone dla nich forum.

Dodatkowo MasterCard poinformował, że jego platforma obsługiwać będzie około 20 typów różnego rodzaju platform oraz usług związanych z płatnościami. Ich obsługa będzie mogła być implementowana bezpośrednio w różnego rodzaju aplikacjach czy usługach.

Źródło tekstu: mastercard     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 1

    1. ~Bartek  2010-05-28 15:24:01  host: 212.244.132.141

    Fajnie, ale nie wiadomo ile będzie to kosztowało i czy Visa wprowadzi coś podobnego, bo jeśli nie to będzie to tylko połowiczne rozwiązanie, lecz zawsze coś.

  • 1

    2. ~ala  2010-05-28 15:36:51  host: 20.202.116.195.easy-com.pl

    1.Bartek - nie martw się o cenę ta przerzucona będzie na klienta...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-5-6.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet