Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Masowe wady produkcyjne - SonyEricsson S500i i Nokia N76

Masowe wady produkcyjne - SonyEricsson S500i i Nokia N76

Immortal 11 Sierpnia 2007 21:20

0 0

Nie od dziś wiadomo, że producenci telefonów komórkowych tną koszta tam, gdzie to tylko możliwe. W rezultacie, co jakiś czas nagłaśniane są wady produkcyjne danej partii telefonów bądź ich podzespołów takich, jak np. baterie.

Ostatnio bardzo głośno jest o wadzie produkcyjnej flagowego telefonu Nokii - N76. Odlatująca, szybko ścierająca się farba na rogach telefonu, dotknęła już bardzo wielu użytkowników.

Innym, bardzo głośnym ostatnio przykładem jest SonyEricsson S500i. Telefonowi pękają klawisze. Co ciekawe, dotyczy tylko zielonej wersji kolorystycznej.




Naturalnie, producenci po wykryciu defektu naprawiają swój błąd w kolejnych seriach, a tym, którzy zakupili telefony wcześniej, naprawiają je lub wymieniają. Operatorzy, którzy zakupili już wadliwe telefony czasami oferują "promocję" znacząco zaniżając cenę danego modelu. Na przykład Nokię N76 pewien sklep internetowy sprzedawał na początku po 700 dolarów, a w momencie, kiedy zaczęły się masowe zwroty, obniżył ją do 350 dolarów.

Szerzej o problemach producentów można przeczytać w serwisie www.mobile-review.com.

Źródło tekstu: mobile-review, wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13.  2007-08-12 09:10:53

    Oczywiscie w pierwszym komentarzu te "katusze natury estetycznej" mialy byc z przymruzeniem oka;) Nie wiem na ile schodzi ta farba , ale przyznac trzeba , ze w telefonie za taka sume wszystko powinno byc na odpowiednim poziomie i raczej trudno uwierzyc , zeby firma majaca takie doswiadczenie na rynku , nie byla wczesniej tego swiadoma.

  • 0

    14.  2007-08-12 09:13:56

    Zaraz po weekendzie czeka nas pewnie oswiadczenie nieutulonego w bolu rzecznika Orange , ze w Play nawet farba schodzi z telefonu. A w Orange nie;)

  • 0

    15. ~r  2007-08-12 09:20:45  host: chello084010106085.chello.pl

    #11: hehe, uśmiałem się po przeczytaniu Twojego postu nr 11. Choć wiem, że Tobie nie było na pewno do śmiechu. Tak więc widać, że są gorsze rzeczy na tym świecie niż łaciata obudowa. Aha, issa - jakbyś mógł po to byś zdradził jakiego telefonu używasz w Play? Bo chyba nie E61? Czy to jest podstawowy Twój op?

  • 0

    16. ~r  2007-08-12 09:22:39  host: chello084010106085.chello.pl

    a farba złazi całkiem całkiem: http://www.mobile-review.com/articles/2007/nokia-n76-problems-en .shtml ale to i tak nic w porównaniu z pękającymi klawiszami w SE. Ciekawe czy ci co kupują na Allegro zielone S500 mają świadomość w co się pakują?

  • 0

    17. ~issa  2007-08-12 09:35:51  host: inet20909na-0.eranet.pl

    Dzieki ***r , komputera nie odpalalem od przedwczoraj , pewnie dzis sie uda , zobacze dokladnie jak to wyglada. Podstawowy operator to zdecydowanie Play , a Plus sie tula po roznych telefonach , teraz to jakis stary Eryk z klapka. Playa mam najczesciej w e61 , Ere w i600 , jednak ladowanie telefonu podczas sesji do duza zaleta tego Sasmunga.

  • 0

    18. ~marnet  2007-08-12 09:39:50  host: natk3-bk.generacja.pl

    #11 i #12. Jeśli masz inny niż paragon dowód zakupu (np. kartę gwarancyjną z datą), to nie powinno być problemu z naprawą telefonu. Warto też zauważyć, że w Polsce mamy dwie możliwości dochodzenia praw konsumenta: 1) gwarancję, której producent towaru wcale udzielać nie musi; oraz 2) odpowiedzialność sprzedawcy za zgodność towaru z umową.

  • 0

    19. ~  2007-08-12 09:43:34  host: chello084010106085.chello.pl

    ***issa: dzięki za odpowiedź. Ja kartę Playa tez już mam. Gdyby jeszcze warunki transmisji danych w Play poprawili to byłoby już całkiem miodnie. Ja czekam na ofertę internetu bo kiedyś mieli coś z tym zrobić w W-wie i 3mieście. Ale zapowiadali to tak dawno, że już sam nie wiem czy mi się przypadkiem nie zdawało. Oki, gnam na rowerek. Pozdrawiam! :-)

  • 0

    20. ~r  2007-08-12 09:49:37  host: chello084010106085.chello.pl

    aha co do Moto F3 też się kiedyś nad zakupem zastanawiałem. Ale raz że wyświetlacz nie nadaje się do pisania esemesów a dwa: rzeczona wtopa z wysyłaniem esemesów zagranicznych również zniechęca to odpuściłem sobie zakup tej F3. W jej roli występuje zabytkowy Sagem Myx1 hehe I co dziwniejsze daje radę a ja zaoszczedziłem te sto parę złotych ;-)

  • 0

    21. ~marnet  2007-08-12 09:50:14  host: natk3-bk.generacja.pl

    Dodam jeszcze kilka informacji dotyczących praw konsumenta :) Jeśli ktoś skorzysta z gwarancji producenta, to już wtedy nie może skorzystać odpowiedzialności sprzedawcy i odwrotnie - jeśli skorzysta z odpowiedzialności sprzedawcy to nie może już korzystać z gwarancji. Okres gwarancji określa producent towaru (może nie być żadnej gwarancji), natomiast sprzedawca odpowiada za zgodność towaru z umową przez 2 lata (więcej można znaleźć w jakiejś ustawie). Ja, w przypadku reklamacji, korzystam właśnie z odpowiedzialności sprzedawcy, bo jest to o wiele wygodniejsze. Po prostu zanoszę wadliwy towar do sprzedawcy i czekam 14 dni. Jeśli sprzedawca nie powiadomi mnie w tym terminie, że potrzebuje więcej czasu na naprawę, to idę do niego i domagam się nowego towaru, albo zwrotu pieniędzy. Na koniec dodam, że istnieją też miejscy i powiatowi rzecznicy konsumentów, którzy pomagają w sprawach konsumenckich.

  • 0

    22. ~mirekb  2007-08-12 13:23:15  host: apn-99-89.gprspla.plusgsm.pl

    jest infolinia typu 0800 na uokik dzwonie,pytajcie,zalatwiajcie jak juz nic sie nie da zrobic.zawsze sie da..powinno byc wiecej takich newsow bo to czy nokia ma nr na swiecie a motorola ostatnie nie jest dla nas wazne..wazne jest to ze jak ktos nam sprzedaje bubel mamy prawo sie odwolac i dostac to za co placimy..ciesze sie ze swiadomosc konsumenta rosnie bo wielkie koncerny licza na nasza nieświadomosc...ale to moze gdzies w krajach rozwijajacych sie moga robic ostre walki nie u Nas.pozdr

  • 0

    23. ~kamoreks  2007-08-12 13:29:16  host: acqd51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja ta nokie kupie i za 350 $ ścierający lakier OMG niech będzie.

  • 0

    24. ~n  2007-08-12 14:14:40  host: eeu190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To ja czekam na jakąś wadę produkcyjną w Nokii N95, jak tylko taka się znajdzie i cena zostanie obniżona do poniżej 2K to kupuję - o ile oczywiście wada ta nie będzie uciążliwa i do przebolenia. Szukajcie wad użytkownicy N95 aż znajdziecie i dajcie znać :))

  • 0

    25.  2007-08-12 16:35:09

    ***issa - mam zaczepne pytanie odnośnie tej obudowy i samoistnego wysyłania SMSów za granicę w F3 - to po co kupowałeś to badziewie?:)

  • 0

    26. ~jojo  2007-08-12 18:46:36  host: egm31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "issa" pewnie lubi wyzwania... ;-)

  • 0

    27. ~  2007-08-12 20:28:13  host: p09-13.opera-mini.net

    olek - kolejnosc zdarzen byla nastepujaca (wlo swiadkiem go gadam z nim na GG i zna chronolgie wydarzen). A) tato kupuje telefon. B) dzwoni do niego Pani z Moto i mowi jak rzeczy sie maja (pisalem o tym w ktoryms newsie na Telepolis) C) wsciekly ojciec rzuca mi Moto i mowi zebym sprzedal (wrzucam do szuflady) D) mija jakis czas E) potrzebuje jakiegos zlomofona do Plusa , pierwsza mysl - Moto F3 cdn

  • 0

    28. ~  2007-08-12 20:31:58  host: p09-13.opera-mini.net

    F) wkladam zlomoPlusa do ZloMotoroli (zapomnialem na smierc o tym , ze takie co , czyli samoistna wysylka ma miejsce!) G) Zagladam na ebok po drugim bodaj dniu okresu rozliczeniowego i zachodze w glowe jak to mozliwe , ze z telefonu z ktorego nie dzwonie znika 50gr H) dzien kolejny , kolejna wizyta na eboku , a moje zdziwienie jeszcze wieksze! Znow znika kasa! G) OLSNIENIE! H) wywalenie Moto znowu do szuflady (jakis 26 lipca I) 11 sierpnia ok. 13 - wspomniany powyzej telefon od MotoPani

  • 0

    29. ~  2007-08-12 20:34:50  host: p09-13.opera-mini.net

    Jak chcesz , to mozesz mnie wrzucic na wykrywacz klamstw , zawsze jestem chetny jak ktos powatpiewa w moje slowa. Mam bzika na punkcie wiarygodnosci. Niescislosci wynikajace z jakiegos przeoczenia sie moze zdarzaja , ale na pewno nie klamie. Wykrywacz klamstw dedykuje naszym zalosnym "politykom". Zamiast tyle gadac , ABW i CBA ma zapewne sprzet potrzebny do szybciutkiego rozwiazania zagadki przecieku. Ale oni wola robic medialny cyrk. To tak na marginesie.

  • 0

    30. ~buks  2007-08-21 19:05:20  host: acwy73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam N76 od dwóch miesięcy i wygląda gorzej niż 6260 po 2 latach... Grrrr...

  • 0

    31. ~maciek  2007-08-23 09:56:43  host: inet20908nb-3.eranet.pl

    Hejka! Mam pytanie. Czy schodzenie farby w noki N76 dotyczy tylko czerwonej wersji czy również czarnej? Czekam na szybką odpowiedź. Z góry dzięki!

  • 0

    32. ~Czarna  2008-05-01 20:34:51  host: 212.160.172.70

    Ja mam s500i i faktycznie - pekły mi klawisze w tym telefonie... Na początku lekko się zdziwilam, ale teraz od razu pójdę zgłosic to na gwarancję...

Dodaj swoją opinię