Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Marketplace dostępny w Polsce

Marketplace dostępny w Polsce

LuiN 7 Maja 2010 09:17

0 0

Polscy użytkownicy telefonów pracujących na systemie operacyjnym Windows Mobile mogą już wzbogacać swoje urządzenia o aplikacje dostępne w globalnych zasobach serwisu Windows Marketplace.

Wśród ponad 1000 dostępnych aplikacji jest także mobilna wersja najnowszego pakietu biurowego Microsoft - Office 2010 Mobile beta, a wkrótce dojdzie do niej aplikacja Wyborcza.biz, opracowana wspólnie przez Agorę oraz polski oddział firmy Microsoft.

W październiku ubiegłego roku, wraz z systemem Windows Mobile 6.5 (nazywanym teraz Windows Phone) Microsoft uruchomił serwis Windows Marketplace for Mobile. Użytkownicy serwisu mają dostęp nie tylko do ważnych aplikacji biznesowych, ale również do popularnych aplikacji służących do zabawy (m.in. Facebook, MySpace, Blip, WunderRadio i Zagat) oraz ciekawych gier (np. Revenge of the Fallen, Sudoku, Transformers oraz seria Pac-man).




Od chwili uruchomienia serwisu ponad 700 programistów Microsoft wspartych przez setki deweloperów z całego świata pracuje nad jego rozbudową. Obecnie znajduje się w nim ponad 1000 aplikacji podzielonych na 9 kategorii: Gry, Rozrywka, Informacje i pogoda, Biurowe, Sieci społeczne, Komunikacja, Podróże, Centrum biznesowe oraz Narzędzia.

Wśród nich coraz liczniejszą grupę stanowią aplikacje przygotowane przez polskich deweloperów i entuzjastów mobilności. W tej chwili lista polskich programów obejmuje 28 pozycji, ale ich liczba sukcesywnie rośnie.

Źródło tekstu: Microsoft, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1.  2010-05-07 09:36:40

    Ciekawy news - to teraz niech ktos mi wytlumaczy gdzie znajde te tysiace aplikacji na htc hd2 ? Mam ten model i w aplikacji marketplace jest dostepnych okolo 50 aplikacji z tego glownie wszystkie slono platne !!! A te bezplatne sa prawie bezwartosciowe ... W porownaniu do ofert sklepow Iphona i Androida to oferta Marketplace jest tragiczna. Gdzie wiec znajde wybor tych tysiecy aplikacji na WM ?

  • 0

    2. ~gt  2010-05-07 09:57:51  host: ip-88-220-48-100.unregistered.net.exatel.pl

    hmm... na swoim telefonie, legalnie, w Polsce mam marketplace od wielu miesięcy i polskie aplikacje w nim istnieją. Skąd taki news?

  • 0

    3. ~  2010-05-07 09:58:21  host: ip-88-220-48-100.unregistered.net.exatel.pl

    Gdzie tysiące aplikacji? Tu: http://www.pocketpcfreeware.com/en/

  • 0

    4.  2010-05-07 10:03:08

    3 takie strony to ja znam :) Tylko co mi z tego jak wiekszosc softu jest historyczna i na hd2 nie dziala .

  • 0

    5. ~Poll  2010-05-07 11:03:21  host: tr1-97.netfala.pl

    A ja myslałem, że jestem ignorantem jeśli chodzi o WM i HTC HD2 . Widzę jednak, że nie tylko mi nic w WM nie działa . Co zainstaluje to komunikat głosi że się spier...ło i "wyślij informację o błędzie abyśmy mogli stale poprawiać nasze produkty blebleble". Obawiam się, że szybciej i prościej będzie zburzyć cały ten szajs i zbudować go od nowa ale zatrudnić do tego normalnych ludzi .

  • 0

    6. ~X1  2010-05-07 11:21:09  host: 104-124.echostar.pl

    Ja na Xperii X1 też widzę ok 50 aplikacji. Wybierając następny telefon na pewno wybiorę NIE na WinMobile, i na pewno nie SE , bo na aktualizacje softu liczyć u nich nie można.

  • 0

    7. ~bree  2010-05-07 12:47:39  host: ptcnat.era.pl

    Jest jeszcze Omarket - aplikacja podobna do Android Market dostepna na WM.

  • 0

    8.  2010-05-07 13:03:41

    ja wlasnie ze wzgledu na brak aplikacji i gier na htc hd2 mysle nad zdrada i zmiana na iphone..

  • 0

    9. ~gt  2010-05-08 19:02:43  host: ip-88-220-48-100.unregistered.net.exatel.pl

    @TasmanianDevil: to widzę, że jasno wiesz do czego Ci telefon potrzebny ;). U mnie wybór systemu z dość jednoznacznej analizy i porównać i nie ma opcji, żeby jakikolwiek unny system WiMo zastąpił. I długo pewnie nie będzie...

  • 0

    10. ~Zoono  2010-05-08 19:06:09  host: 83.238.157.218

    Zmieńcie region w aplikacji Windows Marketplace na Stany Zjednoczone (angielski)

  • 0

    11. ~  2010-05-10 00:22:04  host: apn-95-41-172-104.dynamic.gprs.plus.pl

    @Zoono, u to teraz pojechales... watpie by ktorykolwiek z nich znal jezyk angielski, skoro nie byli w stanie tak prostej rzeczy wymyslic :)

  • 0

    12. ~ja mały i głupi nie mówić eng  2010-05-10 00:55:17  host: 77-255-44-137.adsl.inetia.pl

    ja mieć angielski na kursie sabotydża @GIBRALTAR, ja kochać Polska, ja być kosmopolityk, Sikorski też ja lubieć...

Dodaj swoją opinię