Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Marka Play może trafić na inne rynki

Marka Play może trafić na inne rynki

sirmark 6 Lutego 2008 08:44

0 0

Novator wierzy w Play i w Netię, ale po rozwodzie. Zanim wycofa się z Play, może jeszcze wypromować operatora za granicą - pisze Puls Biznesu.

Netia podpisała kilka dni temu list intencyjny w sprawie sprzedaży pozostałym akcjonariuszom swoich udziałów w P4, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Kiedy Netia obejmowała udziały w P4, uważaliśmy, że powiązania między biznesem mobilnym i stacjonarnym mogą przynieść dużo korzyści. Ten model jednak się nie sprawdził - mówi Constantine Gonticas, partner zarządzający funduszu Novator. Novator planuje wyjście z inwestycji na różne sposoby - sprzedaż udziałów, fuzja, rynek publiczny, ale dopiero kiedy spółka będzie dojrzała.




Play w bieżącym roku dalej musi intensywnie się rozwijać, ale jego udziałowcy nie wykluczają, że w przyszłości wprowadzą markę na rynki zagraniczne. Zarejestrowali już markę w kilku krajach. Na razie jednak to tylko możliwość, a nie konkretne plany.

Jak mówi zarząd Netii, jednym z powodów sprzedaży pakietu P4, było planowane podwyższenie kapitału operatora komórkowego. Sama Netia chce skoncentrować się na głównej działalności, czyli internecie szerokopasmowym.

Moim zdaniem, do 2012 roku każde gospodarstwo domowe w Europie będzie miało szerokopasmowe połączenie w dowolnej technologii - uważa Constantine Gonticas.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2008-02-06 09:47:01

    no proszę ale info - jest szansa że Play będzie paneuropejskim operatorem. A wszystko zaczęło się nad Wisłą...

  • 0

    2. ~ksad  2008-02-06 10:00:25  host: dynamic-62-87-214-100.ssp.dialog.net.pl

    ...i nad Wisłą zakończy. Bądźmy pesymistami. TYlko w ten sposób staniemy się realistami.

  • 0

    3.  2008-02-06 10:43:54

    No ciekawie by to wyglądało. Nasz Play zacznie opanowywać rynki wokół Polski. Myślę, że nie było by to najgorsze, jedna stawka 49 gr za minutę w całej Unii Europejskiej już wkrótce :P

  • 0

    4.  2008-02-06 10:54:35

    A ja myślę, że PLAy ma do tego potecjał, może mniej finansowy, ale chodzi mi o sam pomysł. Proste taryfy dużo multimediów i kontrowersyjny wizerunek. Życzę powodzenia, niech tylko ktoś "pompnie" jeszcze trochę kasy

  • 0

    5. ~nigger  2008-02-06 11:31:12  host: 212.160.172.70

    @hainasz: W play jest duzo multimediow? Ciekawe, bo nawet transmisji danych de facto nie ma :)

  • 0

    6. ~JASS  2008-02-06 11:32:23  host: bye179.internetdsl.tpnet.pl

    Prędzej mi się wydaje że marka Play będzie się zmieniać w markę 3.

  • 0

    7.  2008-02-06 11:37:06

    ~ksad jak ci tak lżej to nabijaj się dalej z pomysłu :P

  • 0

    8.  2008-02-06 11:38:28

    wiklef - teraz jest promocja i faktycznie w europie w roamingu jest 49 groszy :) ale pomysł świetny :]

  • 0

    9.  2008-02-06 11:43:06

    Poza tym Pan Bannister ma w tym spore doświadczenie: "Od dawna związany z sektorem telekomunikacyjnym. Pracę w branży rozpoczynał w Motoroli w 1987 roku Kolejnym etapem jego kariery była praca w spółce Cable and Wireless, w której zajmował się wprowadzeniem na rynek operatorów Mercury One2One oraz Ml Singapore. Przez kolejne trzy lata kontynuował pracę na Dalekim Wschodzie w Swisscom Malaysia. Po powrocie do Europy i krótkim epizodzie w ntl Mobile, został szefem skandynawskiego oddziału Hutchinsona i wprowadził operatora na rynek w Szwecji i Danii. Po trzech latach został przeniesiony do wiedeńskiej filii firmy, tam przeprowadził restrukturyzację jej działań w zakresie usług trzeciej generacji. Gdy Hutchinsonowi nie udało się zdobyć licencji operatora telefonii komórkowej w Polsce, Bannister przeszedł w październiku 2005 roku do P4 i objął tam stanowisko dyrektora firmy." źródło: biznespolska.pl

  • 0

    10.  2008-02-06 13:28:50

    Mało im ściągania kasy za rzekomą transmisję danych od użytkowników w Polsce to jeszcze za granicą chcą... ;-)

  • 0

    11. ~  2008-02-06 16:06:40  host: 80.51.91.252

    takie dziadostwo promować w innych krajach? miejmy nadzieję, że nie ma tam tylu idiotów co u nas

  • 0

    12.  2008-02-06 17:00:30

    cos niesamowitego wprowadzac na rynek zagraniczny siec, ktora wlasciewie nie ma swojej sieci. jedynie co mi przychodzi do glowy, ze ma to dzialac na zasadzie dajemy same opakowanie bez cukerka

  • 0

    13. ~ja  2008-02-06 17:19:36  host: 88.156.63.20

    jakie proste taryfy i jakie multimedia. btw: znowu przedluzyla mi sie premia za doladowanie do konca miesiaca, cos przegapilem?

  • 0

    14. ~MZ  2008-02-06 19:27:36  host: baa67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To może być takie nasze krajowe wydanie TELE2 :) Nic nie ma (sieć) - no może prawie nic, a działa w wielu krajach.

  • 0

    15. ~  2008-02-07 21:12:36  host: civ149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    O T2 to nic nie mowcie. Takiego krzaka dawno nie posadzili w Europie. I tak jak mowicie - nic nie ma awalczy. Ale są lepsi na szczescie. NEtia tam ladnie zamiasta ryneczek internetu i miejmy nadzieje ze tak zostanie.

  • 0

    16. ~hbmm  2008-02-08 17:56:59  host: feg2.internetdsl.tpnet.pl

    w polsce tak juz jest gdy ktos ma troszke wiecej ambicji to trzeba go krytykowac wysmiac! przewaznie tak sie wyrazaja osoby które nie maja pomysłu na zycie i niewiele osiagneły!

  • 0

    17. ~Adolf88  2008-02-13 23:05:26  host: gif242.internetdsl.tpnet.pl

    Mam pytanko co do tego bonusu po doładowaniu:( wie ktos ile on jest wazny czy to jest napewno 30dni,bo jak pisałem kiedys mi pod koniec 30 dnia została 1 zł i pozniej nastepnego dnia pisało ze mam wazna ta 1 zł jeszcze kolejne 30dni?? jak to jest prosze o pilne odpowiedz albo jakies informacje :( moze nawet byc na poczte:( tony108@wp.pl prosze o pomoc Panie Witku

  • 0

    18. ~mike  2008-02-25 06:12:54  host: 63.96.141.163

    p4 chce się rozwijać i ma na to plan. netia jeszcze niedawno też była krytykowana za swoje ambitne plany, a teraz proszę: operator alternatywny nr 1. i coraz mocniej zagraża tepsie.

Dodaj swoją opinię