Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mariusz Gaca: We wszystkich naszych podstawowych rynkach jesteśmy liderem

Mariusz Gaca: We wszystkich naszych podstawowych rynkach jesteśmy liderem

LuiN 12 Marca 2013 07:45

1 7

Jak podkreśla Mariusz Gaca, prezes PTK Centertel, słabych wyników nie należy interpretować jako znak wycofywania się TPSA z segmentu telefonii stacjonarnej. Według niego siłą firmy jest łączenie rynku komórkowego, stacjonarnego oraz internetowego, a także bliska współpraca z TVN, dająca dostęp do rynku telewizyjnego.

Akcje TPSA, właściciela PTK Centertel, w połowie lutego w ciągu zaledwie trzech dni straciły niemal 40%. Ich wartość spadła z 11,64 zł na zamknięciu sesji 11. lutego do 7,00 zł na koniec sesji 14. lutego. Od tego czasu kurs akcji waha się w granicach 7-7,5 zł.

To, że kurs naszych akcji jest na takim poziomie, jest wprost pochodną wynikającą z polityki dywidendowej. Trudno jest mi dokonywać analizy błędów. To jest mechanika reakcji rynków finansowych - komentuje dla Agencji Informacyjnej Newseria Mariusz Gaca. Nie wiem, czy można przekładać wprost ten wynik w stosunku do naszych wyników.




Wyniki za 2012 rok spółka przedstawiła w połowie lutego. Jednym ze słabszych segmentów w ubiegłym roku okazał się być sektor telefonii stacjonarnej. Choć usługi głosowe TPSA dominują na tym rynku, to jednak wielu z jej klientów rezygnuje z tradycyjnych telefonów na rzecz komórek. Liczba abonentów telefonii stacjonarnej spadła o ponad 10%, a przychody w tym segmencie zmniejszyły się o ponad 5%.



Źródło tekstu: Newseria     

Dodaj do:

Tagi: mariusz gaca

w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2013-03-12 09:55:49  host: public-gprs479039.centertel.pl

    To słabo daje ta telestrada. W Netii na LLU w pakiecie z internetem za telefon za 30 zł jest 200 min. na komórki i stacjonarne, a za 45 bez limitu do wszystkich

  • 0

    9.  2013-03-12 10:27:34

    To, że jest drogo czy niefajnie nie oznacza, że spółka nie jest liderem. Jest nim i jeszcze długo będzie. Nokia też do niedawna była liderem, mimo, że wszyscy wiedzieli, że to już się kończy.

  • 0

    10. ~M.pajaca-gaca  2013-03-12 10:28:04  host: V37-03.opera-mini.net

    Gacek,twoja firma to dramat zawodnika.

  • 0

    11. ~  2013-03-12 10:44:53  host: proxy29.messagelabs.net

    9: tak będzie liderem, tylko zadajmy pytanie czego? na jakim rynku? Teraz jest około 3 mln stacjonarek prywatnie i ze 3 w firmach, ale większe firmy wszystkie jadą na SIP, więc co to za stacjonarki. A jak zostanie milion stacjonarek, póxniej pół miliona, to tez beda liserem,a le szczyciś sięnie będzie raczej czym;)

  • 0

    12.  2013-03-12 11:12:31

    Telefonie stacjonarną (po VOIP) może i najczęściej oferuje obecnie każdy nawet mały dostawca internetu. I zawsze jest to dużo tańsze od oferty stacjonarnej TP, więc niech nie pitoli głupot, że ciągle będą w tym liderem. Oferta internetu w dużych miastach beznadziejna, kablówki dawno są lepsze, do tego u mnie częsta awaryjność. Jak 2 dni telefonu i neta nie miałem to nawet tego nie uwzględnili na fakturze. A pani na infolinii mówiła że na pewno uwzględnią. Oferta komórkowa porównując do konkurencji słabizna. W internecie mobilnym jakaś debilna kompresja danych, której nie można wyłączyć. Przelew SMS (który tak naprawdę minie u nich trzymał) zlikwidowany. Po co komuś ta sieć? Że mają ładne reklamy w TV? Oferta decyduje o wyborze operatora, a nie reklamy.

  • 2

    13. ~kk  2013-03-12 11:30:53  host: 178-36-4-11.adsl.inetia.pl

    To nie Orange rezygnuje z segmentu tylko ludzie rezygnują z Orange .

  • 2

    14. ~jamci  2013-03-12 11:47:18  host: agid111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to jest człowiek z zaświatów, fakty co innego a on gada, że ciagle są liderem - ale tylko w wysokościach abonamentu bo i w technologii tez tyły. z drugiej strony nie dziwię się facetowi - takie miliony jakie bierze zarząd.... też bym paplał takie rzeczy.

  • 0

    15. ~klatt  2013-03-12 12:01:48  host: public-gprs589140.centertel.pl

    Jak czytam ten tekst to mi sie przypomina facet od zwycieskich remisów Gmoch chyba się nazywał.

  • 0

    16.  2013-03-12 12:17:16

    Jaki shit! Panie Gaca co pan bierze?

  • 2

    17.  2013-03-12 13:26:42

    Z całą pewnością jesteście niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o utratę wartości akcji spółki, z tym nikt nie będzie polemizował ;-)

  • -3

    18. ~eM  2013-03-12 13:28:37  host: public-gprs31735.centertel.pl

    Aż się niedobrze robi od czytania tego Koła Wyznawców Playa. A jakos tym waszym kalkulacjom umyka nielimitowany stacjonarny za 69 zeta

  • 1

    19. ~Doman  2013-03-12 13:30:17  host: proxy.open.pl

    Ciekawy jestem co ten Pan by powiedział na temat zwolnien w całej grupie TP a dokładnie zwolnien w segmencie mobilnym a nie stacionarnym ??

  • 0

    20.  2013-03-12 14:56:15

    lider * w ofertach :)

  • 0

    21. ~  2013-03-12 15:24:23  host: host31-42-29-169.tvkdiana.pl

    Do 18 - nielimitowane za 69 zł wobec Netii 45 zł trochę blado wyglada

  • -1

    22. ~  2013-03-12 15:39:35  host: proxy29.messagelabs.net

    jeszcze odnośnie stacjonarnego - naprawde zastanawiam się po co to komu? Przeważnie każdy jest poza domem do 16, 17-tej, a czasami nawet 20-tej, więc, co? przychodzę do domu i mam dzwonić? gdzie? Ja już wszystkie telefony wykonałem w międzyczasie, a w domu chce odpocząć, a nie dzwonić. A jakby mnie jednak naszła ochota to mam komórkę - taniej i bez łaski TP;) jednym słowem stacjonarny nawet za darmo (zarabiali by na odebranych połączeniach) nie ma racji bytu i kropka. jedynie dla emerytów nie umiejacych liczyć

  • 0

    23.  2013-03-12 19:01:49

    Tylko niech zarząd w TP pamięta, ostatni gasi światło :-)

  • 0

    24. ~  2013-03-12 22:30:36  host: public739458.centertel.pl

    @ 23 Najpierw wyjdzie gaca, witucki zgasi.

  • 0

    25. ~  2013-03-13 00:01:31  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

    @22. Tylko pytanie co ty poza domem robisz skoro masz czas na "pogaduszki" przez telefon. Do tego rozmowa "na ulicy" nie jest zazwyczaj komfortowa. No chyba, że ktoś mieszka w "wygwizdowie" i nie ma tam za dużo hałasu.

  • 0

    26.  2013-03-13 08:20:39

    Już niedługo Panie Prezesie :) ludzie Wam uciekają :)

  • 0

    27. ~lon_dynia  2013-08-14 19:49:53  host: user-109-243-212-26.play-internet.pl

    kiedyś byłam asystentką tego Gacy, czy jak mu tam...chcę o tym zapomnieć...zmanierowany, bezwzględny hipokryta, wychowany przez swojego równie zmanierowanego tatusia, który dał mu na "Mariuszka najważniejsze potrzeby" tj. Oxford i kolekcję starych, złotych zegarków. Ten człowiek nie ma żadnych skrupułów, zarabiał ok. 100-150 tys zł miesięcznie w 2004 roku, teraz jego dochody można sobie wyobrazić...i do tego TVN:) oj, sporo mogłabym rzec a temat tego pana i jego zdrad;)

Dodaj swoją opinię