Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Marcinkiewicz: Streżyńską powołałem zgodnie z prawem

Marcinkiewicz: Streżyńską powołałem zgodnie z prawem

WitekT 23 Maja 2007 22:37

0 0

Kazimierz Marcinkiewicz w wypowiedzi dla Dziennika stwierdził, że powołał Annę Streżyńską na prezesa UKE zgodnie z prawem. W jego opinii mógł, ale nie musiał, skorzystać ze wskazówek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która przedstawiła mu trzy kandydatury, wśród których nie było Streżyńskiej.

Taka była wykładnia dokonana zarówno przez Radę Legislacyjną przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jak i przez wielu innych prawników - powiedział Marcinkiewicz.




Do organizowanego przez KRRiT konkursu na prezesa stanęło 20 osób. Streżyńska bardzo szybko odpadła w konkursie, nie kwalifikując się do dalszych etapów. Były premier twierdzi, że dokonał dobrego wyboru i pozytywnie ocenia rok pracy Streżyńskiej. Jednocześnie dziwi go wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, który podważył legalność wyboru prezesa UKE. Szerzej o wyroku pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: FKN, Dziennik, WSJ     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13.  2007-05-23 23:31:40

    ukenamuniu: oj, czepiasz się szczegółów. ;) Nie pamiętam dokładnie ile tego było, ale przewijałem kilka ekranów.

  • 0

    14. ~ksad  2007-05-24 01:10:37  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    Jest więcej niż pewne, że PISS-ersi wywalą teraz Streżyńską na zbity pysk, czego życzę jej z całego serca. Działała na polityczne zamówienie i poniesie tego konsekwencje. A Marcinkiewicz to zna się tak na prawie, jak ja na lotach kosmicznych. Wiem, że są - i tyle.

  • 0

    15. ~pw  2007-05-24 02:57:41  host: xdsl-16360.lubin.dialog.net.pl

    ksad: oj, nie badz taki pewny. "Pysk" jak to ująłeś tej pani będzie nienaruszony. O jakim politycznym zamówieniu mowa? Ty oczywiście wolałbyś płacić za łącze 128kbit/s 500zł miesięcznie i TPSA to według Ciebie super firma której nie należy karać :) Karać trzeba i to tak żeby prezesom tej złodziejskiej firmy bokami wyszło.

  • 0

    16. ~ehh  2007-05-24 05:50:13  host: 83-1-11-76.informel.pl

    ciekawe ile lat trzeba by takiej tepsie udalo sie odbudowac zaufanie do klietow i w ogole by ta marka nie byla postrzegana z najgorszym szmaciarstwem jakie tylko istnieje w naszym kraju. Pewnie wieki :)

  • 0

    17. ~jeż  2007-05-24 07:36:53  host: public-gprs2346.centertel.pl

    Krytycy Streżyńskiej, jesteście podli, bo gdyby nie Pani Ania to TPSA FT grała by tak jak chciała , a wy byście podrygiwali jak chochoły na wietrze.

  • 0

    18. ~MACHLOJKI  2007-05-24 08:27:05  host: ayc195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    NO TAK JAK PANI PREZES UKE ZACZEł MIESZAC PRZY EGZEKWOWANIU REGULAMINOW W PRZYPADKU TPSA I ERY TO JUZ NIE JEST KOMPETENTNA OSOBA TYLKO W TYM KRAJU MOZE COS TAKIEGO SIE ZDARZYC JAK KTOS WALCZY O PRAWA KONSUMENTA TO SKANDAL!!!!!!!!!!!

  • 0

    19. ~  2007-05-24 08:39:56  host: p01-12.opera-mini.net

    Ja tam pania Anie popieram jest chyba jedyna dobra strona obecnej wladzy w naszym kraju wiele juz zrobila i zapewne zrobi a nie jak jej poprzednicy

  • 0

    20. ~  2007-05-24 08:49:11  host: p01-12.opera-mini.net

    A tak odbiegajac troche od tematu czy pani Ania lub UOKiK maja kompetencje do ukarania orange za podstepne wyludzanie dodatkowych doladowan w celu aktywacji np pakietu sms czy innych uslug? Wedlug mnie jest to bezprawne i ktos powinien sie tym zajac

  • 0

    21. ~malony  2007-05-24 08:56:10  host: 212.160.172.70

    hm wiele juz zrobila tzn? jezeli naklada kare na TPSA za BSA to rowniez powinna nalozyc kare na Netie i Energis jezeli mowilo sie ze nie moze (niezgodne z prawem) regulowac detalicznego rynku szerokopsamowego to o po co narazac sie na "problemy" nie lepiej zrobic cos wolniej lub kilka spraw mniej ale tak zeby nikt sie nie mogl przyczepic? temat karania tpsy jest poczytny i nasze spoleczenstwo takie cos lubi czytac ot co chwili kara za kara ..ludzie zadowoleni ze cos sie dzieje a potem zdziwieni jak sady uchylaja bo kary zostaly nalozone zbyt pospiesznie,nieprzemyslanie,niezgodnie z obowiazujacym prawem i tylko jedne komentarze TPSA podkupila sedziow a walenie karami nic nie daje sa inne sposoby zeby to osiagnac ale coz nie tak medialne a jak tu widac liczy sie tylko to o czym glosno gazety napisza

  • 0

    22. ~mirekb  2007-05-24 09:20:13  host: blp53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    na staniwsku prezesa uke ciezko nie odczuc politycznych naciskow..poprostu prawicowcy swego czasu AWs z emilem wasaczem tak sprzedlao narodowa firme-tp FRANCE TELEKOM I TERAZ COS Z TYM MUSIE SIE DZAIC.Pani Ania jest dobra W TYM CO ROBI...czytalem jej "biografie".ciekawa osoba I NIE ODPUSCI.tak 3mac Pani Aniu

  • 0

    23. ~licz i ucz się  2007-05-24 09:30:53  host: mail.sofrecom.pl

    Witku (8): Prezentujesz niestety filofię Kalego - czyli dokładnie taką samą jak UKE. Czyżbyś też miał jakąś osobistą zadrę przeciw TP? 1. Alterantywni dostali 50% upustu (od ceny detalicznej TP) w hurcie i zaproponowali max 10% upustu (od ceny detalicznej TP) w detalu. Nie wnikając w dywagacje matematyczne, jaka to wychodzi marża Twoim zdaniem? Uważasz, że usługi TP są zbyt drogie, podważasz kalkuację kosztów - czyli, że niby TP ma zbyt wysoką marżę - ale u alternatywnych Ci to nie przeszkadza? Czyli ważne jest nie tyle, żeby była kalkuacja zgodnie z prawem i rzetelna cena usług, tylko, żeby to alternatywni zdzierali z klientów? 2. Co do kosztów ponoszonych za granicą i w Polsce, to podstawowym elementem kosztu jest utrzymanie sieci. Każdy kto ma do czynienia z zakupem sprzętu komputerowego i telekomunikacyjnego chyba wie, że cena serwera, czy centrali w Polsce jest dokładnie taka sama jak za zachodnią granicą. To gdzie ta różnica? 3. Z zastrzeżeniami do rachunkowości regulacyjnej TP, to jest tak, że Pani Prezes z jednej strony kalkuacji nie zatwierdza, a z drugiej strony mówi: nie ma zatwierdzonej kalkulacji kosztów to ja wiem najlepiej jaka powinna być cena. To ja myślę, że jeszcze długo ta kalkulacja nie będzie zatwierdzona. Bo niby po co Pani Prezes taki dokument, który czarno na białym pokaże, że Pani się myli? 4. Ciekawe jest Twoje stwierdzenie, że "kalkulacji nie ma więc trzeba się oprzeć na benchmarkach". To niestety papugowanie stanowiska UKE. Jest to podejście nierzetelne i nieprofesjonalne, bo dlaczego akurat w przypadku wybranych poziomów cen i kosztów możemy się odnosić do benchamrków, a w przypadku cen dla urzędu "niewygodnych" nie możemy? 5. Kalkulacja kosztów jest po prostu skomplikowana. Szczególnie w tak dużej firmie jak TP. Skąd wiesz jak wyglądają kalkulacje kosztów innych regulatorów? Niestety prezentujesz postawę bardzo bliską obecnej Pani Prezes UKE, czyli wszystko co robi TP jest niedobre, a w najlepszym przypadku bar

  • 0

    24.  2007-05-24 09:52:29

    licz i ucz się: nie mam żadnej zadry w stosunku do operatorów, choć niejednokrotnie (także publicznie) byłem przez ludzi na różnych, także wysokich, stanowiskach besztany w dość bezpardonowy sposób. Mam do tego zupełnie indyferentny stosunek. Ja mówię zawsze za siebie i to, co myślę. Sam sobie przetwarzam informacje i nie mówię nieswoimi słowami. Co do TP - mam tam wielu bliższych czy dalszych znajomych na różnych stanowiskach, od wysokich po niskich, ale charakteryzujących się szczerością i trzeźwym myśleniem. Rozmowy z nimi są bardzo ciekawe. To tyle w kwestii tego, co mówię. Jak mówię - może i tak samo jak UKE. Widocznie mam podobny pogląd na rynek jak Streżyńska. Nikt nigdy nie będzie w pełni i w 100% obiektywny, ale wolę mówić to, co myślę, niż sztucznie silić się i udawać człowieka o wiedzy objawionej albo lecieć na łatwiznę i powtarzać słowa innych. Nie jestem też związany ani z UKE, ani z żadnym operatorem, nikt mi za nic nie płaci, więc to też w pewien sposób może świadczyć o moim stosunku do całej sprawy.

  • 0

    25.  2007-05-24 09:56:43

    licz i ucz się: a teraz przejdźmy do spraw merytorycznych. 1) Marża i koszty. Nie myl dwóch rzeczy. 2) Ile procent w kosztach stanowią płace? Jak to wygląda w Polsce i za granicą? 3) Było odwołanie do sądów od decyzji niezatwierdzającej rachunkowości? Tylko proszę, nie przytaczaj wyświechtanego argumentu o uwagach UKE do audytu E&Y, bo izba biegłych rewidentów umorzyła postępowanie w tej sprawie. 4) Jakie widzisz inne wyjście niż benchmarki w wypadku braku zatwierdzonej regulacji? To jedyny sposób, aby jakiś postęp był. Tym bardziej, że jest to normalny sposób wyznaczania cen w EU. Nie wstydzę się mieć w tej sprawie zdania zbieżnego w UKE i nie obrazisz mnie tekstami o papugowaniu i nieprofesjonaliźmie. 5) Kalkulacja kosztów w TP jest trudna, nie przeczę. Winna w dużej części jest temu sama TP, która ma chore struktury i procesy decyzyjne.

  • 0

    26.  2007-05-24 09:59:43

    malony: a Ty czytałeś decyzję UKE o tej karze czy powtarzasz to, co usłyszałeś z ust przedstawicieli TP? Gdzie tam widzisz regulację detalicznego rynku dostępu do Internetu?

  • 0

    27.  2007-05-24 10:00:36

    20: nie jestem pewien, ale chyba te pakiety to są promocyjne, więc UKE tu dużo do powiedzenia mieć nie będzie.

  • 0

    28. ~ds  2007-05-24 10:01:32  host: 213.77.11.50

    Ad 23: 1. No na pewno nie wychodzi 40 = 50 - 10%... I nie chodzi o to, aby alternatywni zdzierali klientów, tylko aby zdemonopolizować rynek. A że u alternatywnych biorąc internet nie muszę brać planu taryfowego za 50 zł (który wcale potrzebny mi nie jest), to zysk dla klienta jest oczywisty. Oczywistym jest też, że dla tp najkorzystniej byłoby utrzymać status quo, czyli aby prezes uke siedział sobie w swoim biurze i układał pasjansa... Poza tym, skoro jesteś taki zgodny z prawem, to czy owo prawo już od dawna nie zabraniało uzależniać sprzedaży jednej usługi w zależności od zakupu innej i czy tp go tu nie łamała? To chyba ci nie przeszkadzało, bo przecież 'kalkulacja kosztów jest po prostu skomplikowana' więc pewnie musi minąć z 10 lat zanim tp łaskawie określi co ile kosztuje i umożliwi klientom zakup tych usług, które faktycznie są im potrzebne, a nie tych, które tp chce im sprzedać...

  • 0

    29. ~r  2007-05-24 16:01:16  host: chello087207229190.chello.pl

    #20: a na czym polega podstęp? Nie pasuje to nie bierz tych pakietów.

  • 0

    30. ~Luk  2007-05-24 17:12:23  host: glq193.internetdsl.tpnet.pl

    Ad 28. Pomyśl jak miał byś firmę wielkości TP i miałbyś policzyć koszty - to nie jest zadanie z matury. Czy potrafisz sobie wyobrazić, że termin dany przez UKE na wdrożenie BSA był bardzo trudny dotrzymania i w związku z tym niemość, że TP musiała ponieść pewne koszty to jeszcze TP jest za to karana. Pomyśl jak byłbyś szefem takiej firmy, czy w takich warunkach mógłbyś zarządzać firmą. Wiem, że łatwo jest psioczyć na TP ale ta firma musi działać na rynku.

  • 0

    31. ~ds  2007-05-25 15:17:55  host: 213.77.11.50

    Oczywiście, że nie jest to proste zadanie. Gdybym był prezesem tp to pewnie mówiłbym, że musi potrwać kilka ładnych lat, a w tym czasie zmagałbym się z 'zarządzaniem firmą', nie dopuszczając na rynku do konkurencji (no chyba, że jakiś ekscentryczny multimiliarder postanowi wybudować u nas infrastruktuę od zera, pozwalając sobie na straty przez pierwsze n-lat). A tymczasem ta biedna, nękana przez uke firma należy do najbardziej zyskownych w kraju. Myślisz, że to dlatego, że posiada tak wyśmienitą kadrę zarządzającą, czy może powoduje to jej pozycja na rynku + jak do niedawna brak działań regulatora?

  • 0

    32. ~halo  2007-05-25 21:56:55  host: nat-mo1.aster.pl

    ds: W tym wszystkim nie chodzi o to, czy regulator działa. Wszyscy na rynku (nawet TP) zdają sobie sprawę z tego, że regulacja jest potrzebna. Problem leży w tym, jak ta regulacja jest prowadzona. Czy w sposób rzetelny, zgodny z prawem i uwzględniający interes wszystkich uczestników rynku (także incumbenta) - tak jak to jest robione w Europie. Czy też w sposób dziki, populistyczny i według widzimisię Pani Prezes. To jest clue całego sporu na linii TP-UKE. Otóż żadne incumbent (w tym również TP) nie uzyskał pozycji dominującej w sposób bezprawny, bandycki, czy podstępny. Każdy narodowy telekom budował swoją pozycję dominującą na zlecenie rządu danego kraju. Czyli zgodnie z prawem. Regulacja nie może zatem być rozumiana jako karanie incumbenta za jego pozycję. Bo to nie jest jego wina. Konieczność szybszego rozwoju telekomunikacyjnego wymaga liberalizacji tego rynku i stąd regulacja, która ma zapewnić, że inne podmioty będą miały możliwość konkurowania z incumbentem. W tym wszystkim należy jednak pamiętać, że regulacja musi być wprowadzana w taki sposób aby nie łamać podstawowych zasad funkcjonowania rynku - czyli nie można zmuszać incumbenta do świadczenia usług poniżej kosztów. Najpierw trzeba doprowadzić do rzetelnego policzenia kosztu, a dopiero potem twierdzić, że koszt jest za wysoki, a nie odwrotnie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-204-249-55.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

Koala | 2017-03-23 09:22:15

@1 Takie dane podaje IHS Markit. Patrząc na sprzedaż światową, jest to bardzo realne.


Pi0trek | 2017-03-23 09:13:51

Czy tylko mi wydaje się to nierealne?


~ | 2017-03-23 09:12:55

Czas lemingow.


~Tomek | 2017-03-23 09:10:47

Dzięki


Patryk7588 | 2017-03-23 09:02:41

Nic się nie zmieni.

Ankieta

Czy T-Mobile darmowymi 20 GB "uwolnił Internet"?

T-Mobile: 20 GB gratis dla każdego

 

Zobacz wynik | Opinie (14)

Archiwum Ankiet