Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Marcinkiewicz krytykuje plan podziału Telekomunikacji Polskiej

Marcinkiewicz krytykuje plan podziału Telekomunikacji Polskiej

LuiN 9 Grudnia 2008 10:55

0 0

Były premier, Kazimierz Marcinkiewicz, w wywiadzie udzielonym dziennikowi The Wall Street Journal Polska skrytykował plan podziału Telekomunikacji Polskiej. Polityk rozumie i docenia lokalne działania Anny Streżyńskiej, jednak w skali globalnej ocenia podział TP jako bezzasadny.

Kazimierz Marcinkiewicz w wywiadzie udzielonym dziennikowi The Wall Street Journal Polska krytykuje plan podziału Telekomunikacji Polskiej. Jak twierdzi, z polskiego punktu widzenia plan jest racjonalny - Marcinkiewicz rozumie i docenia zasługi Anny Streżyńskiej, jakie ma w zmniejszaniu cen rozmów telefonicznych i opłat za korzystanie z Internetu.
Z globalnego punktu widzenia podział TP SA jest bezzasadny. Z zewnątrz to tworzenie wielkich firm daje możliwości ogromnych inwestycji i przyspieszenia technologicznego w danym kraju - mówi Marcinkiewicz i podsumowuje: Ja bym zdecydowanie odradzał podział Telekomunikacji, innych firm tego sektora. Podkreśla, że według najpoważniejszych inwestorów świata, jak chociażby Warren Buffett, trzeba teraz inwestować właśnie w nowoczesne technologie.

Według Marcinkiewicza należałoby połączyć Krajową Radę Radiofonii i Telewizji z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. To powinien być jeden organ. Konstytucja zabrania wprawdzie likwidacji KRRiT, jednak pozwala na rozszerzenie jej kompetencji - mówi Marcinkiewicz.

Źródło tekstu: The Wall Street Journal Polska     

Dodaj do:
w sumie: 34
 • 0

  15. ~Chrome_TP  2008-12-09 16:48:57  host: abuk114.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ad 13 moim zdaniem bardzo dobrze że jest jakaś przeciwwaga bo póki co była tylko ślepa nagonka za podziałem :P + widać ci którzy tak zawzięcie twierdzą że podział=inwestycje nawet nie zerknęli do tego światłego raportu na który UKE z taką niecierpliwością czekało, a tam pisze jak byk że podział nie wpłynie w najlepszym wypadku na inwestycje ;> a inwestycje zależą tylko od woli TP(lub jej braku) ale widzę że są ludzie którzy sądzą że UKE jakoś na to wpłynie - UKE nie może na to wpłynąć - a usilnie próbuje :P - najlepszym dowodem jest próba przeforsowania tego podziału pomimo opinii ich coby nie było "własnych" ekspertów którzy twierdzą że nie osiągną celów które sobie sami zakładali :> brutalna prawda jest taka że inwestycje zależą od kasy a kasę i brak woli jej użycia ma TP nie UKE :>

 • 0

  16. ~taksobie  2008-12-09 17:14:19  host: hki121.internetdsl.tpnet.pl

  Siedze tak na hotspocie i mysle sobie - czemu to wszyscy uwazaja, że usługi TP muszą być tanie lub za free. Czemu natomiast nikt nie chce wody za darmo lub symboliczną złotówkę ?? - ja np za ścieki w kranie których nawet mój pies nie chce pić / muszę mu nosić cholera mineralkę/ płacę więcej niż za neo a rząd ma w d.. to , że woda w Polsce w dużych miastach jest skandaliczna !!. A woda jest ważniejsza od neo. Czemu to nie ma taniej benzyny, obiadów - jakoś nikomu nie przychodzi do głowy obniżyć cen energii elektrycznej a co z akcyzą ??? - tylko wszyscy uczepili się TP. Piszę to jako pracownik TP , wiem, że wiele spraw ludzi wkurza w TP ale spróbujcie coś zareklamować może w banku ?? albo w tele2 - tam dopiero jest jazda !!!. I walnijcie się w piersi - jest gorzej w wielu firmach i jakos podulacie ogony i milczycie a mgr inż bez przerwy wysłuchuję głupot jak to dziadek po wydzwonieniu 50 tys na seks telefony płacze przed kamerą, że to nie on to krasnoludki itd.. itp.. I kto jest winien TP !!!, żydzi i cykliści !!!

 • 0

  17. ~taksobie  2008-12-09 17:21:46  host: hki121.internetdsl.tpnet.pl

  Acha a propo podziału jak KE to klepnie to proszę badzo mnie i moim kolegom inż to "zwisa" - bo to my będziemy w części infrastrukturalnej a tzw. management niech zajmie się ponownie sprzedażą kart kredytowych itp.. bo chyba tylko na tym się zna :)) co nie znaczy, że UKE gra fair - no ale to pojęcie nie jest znane polskim politykom a już na pewno nie AS.

 • 0

  18. ~netia  2008-12-09 18:33:23  host: chello089077035103.chello.pl

  najsmutniejsze jest to, ze Marcinkiewicz jest teraz czlonkiem rady nadzorczej Netii... :-(

 • 0

  19. ~Czytelnik Telepolis  2008-12-09 18:45:44  host: cpu74.neoplus.adsl.tpnet.pl

  @LuiN: dobrze, już dobrze. Zrób tak żeby wilk był syty i owca cała. @taksobie: przecież dobrze wiesz, że starsi ludzie są dzisiaj jednymi z bardziej pokrzywdzonych. Pomijając tych z wysokimi rentami, otrzymanymi za pracę w aparacie ucisku PRL, większość żyje skromnie i dość łatwo nabiera się na manipulacje. A ty, jako pracownik TP czerpiesz pośrednio z tego zysk i jeszcze śmiesz mówić o krasnoludkach. Sieć zabezpieczcie, bo w nie jednej piwnicy widziałem porozkręcane i zdewastowane szafki. Nie dziwne że gówniarze podłączają się pod wiszące druty i nabijają dziadkom rachunki.

 • 0

  20. ~ukenamuniu  2008-12-09 19:46:51  host: 86-59-n1.aster.pl

  Czytelnik Telepolis: za komuny był porządek, bo wszystko było własnością PPTiT (Polska Poczta Telefon i Telegraf (?)). Teraz ten syf w piwnicach już chyba nie należy do TP?

 • 0

  21. ~ukenamuniu  2008-12-09 20:04:46  host: 86-59-n1.aster.pl

  KM powołał AS tak jak powołał. Wypowiedź KM chyba nie jest działaniem wbrew (AS), tylko pójściem na rękę. Jest to wg mnie działalność PR-owa. Chodzi o te 1,1 mln zł które poszły na raport. Raport miał wykazać, że podział jest możliwy i zasadny, a wykazał coś przeciwnego. Dlaczego więc wydano kasę, zamiast pomyśleć (a był jakiś przetarg na opracownie, może bezrobotni zrobiliby taniej i z podobnym skutkiem, tak na marginesie)? Wypowiedź KM zmierza więc do tego, że skoro trzeba scalać/łączyć a nie dzielić telekomy, to tezy raportu są właściwe a kasa została słusznie wydana i nie ma co wszczynać postępowania w sprawie podziału. Szkoda, że KM nie jest premierem, bo jak powołał to i by mógł odwołać (gdyby ktoś wszczął).

 • 0

  22. ~ttt  2008-12-09 20:23:26  host: ip-94-42-44-30.multimo.gtsenergis.pl

  #13 tyt - polemizowałbym z ostatnim zdaniem Twojego komentarza. Może się zdziwisz, ale TP jednak inwestuje, ale teraz inwestuje bardzo sprytnie i z głową. Wiem to z terenu. Może Ty jako osoba prywatna korzystając z internetu w swoim domu tego nie zauważasz, ale fakt jest jednak faktem.

 • 0

  23. ~Czytelnik Telepolis  2008-12-09 21:34:36  host: cox103.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Wracając do tematu pajęczarstwa, przypominam o doskonałym FAQ pana Michała Jonakowskiego, byłego pracownika TP: http://varitronic.webpark.pl/

 • 0

  24. ~nick  2008-12-09 22:02:43  host: ccc104.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Jak widac mohercinkiewicz nie pozwala o sobie zapomnieć. 20. ~ukenamuniu - na odwrót: Polska poczta Telegraf (i) Telefon :-)

 • 0

  25. ~ukenamuniu  2008-12-09 22:07:58  host: 86-59-n1.aster.pl

  nick: cóż, pofałdowanie mi się wygładza. Koledzy radzą: bilobil, bilobil!

 • 0

  26. ~n  2008-12-09 23:35:26  host: public-gprs26696.centertel.pl

  23. Sądząc po design strony nie dziwię się, że to byłego pracownika. Przeciętny uczeń gimnazjum zrobiłby to lepiej. Dlaczego przypominasz? Chodzi o propagowanie ctrl c i ctrl v? Było sporo takich tematów, koleś tylko prze kleił w fatalnej formie. Takie opcje na własności tp już nie występują, powód jest jasny, łatwo stwierdzić zaniedbanie ze strony operatora, a straty spore. Chyba ze widziałeś jakąś fajną spelunę z mało kulturalnymi mieszkańcami. A co do tematu... tego nikt do końca nie przewidzi. Pewnie jest tylko, że jeśli dojdzie do podziału będzie niezły bur*el przez kilka lat, niekoniecznie z korzyścią dla alt. KM ma więc trochę racji.

 • 0

  27. ~ja  2008-12-09 23:54:44  host: dud207.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Wszyscy byli tak zachwyceni Marcinkiewiczem jak był premierem - TOP polityk, i dalej byłby bardzo ceniony gdyby nie ten tekst krytykujący podział. Po prostu dla mnie to jest chora złośliwości Streżyńskiej i Wasza w stosunku do Tp. Dobra ma firma swoje za pazurkami, ale bez przesady cokolwiek by ta firma nie zrobiła to w Waszych oczach zasługuje na krytykę, nawet jak coś dofinansuje to twierdzicie, że pod publikę źle mi się robi jak słucham takich tendencyjnych pierdół. Ad. 19. Od czego są bezpłatne blokady na numery o podwyższonej opłacie ??.

 • 0

  28. ~Czytelnik Telepolis  2008-12-10 02:07:02  host: cox103.neoplus.adsl.tpnet.pl

  #26: Ahhh, no tak - sorry. Przepraszam reprezentantów społeczeństwa obrazkowego, dla których treść jest bez znaczenia, ważne żeby było ślicznie i kolorowo, jak w reklamie coca-coli. Java, flash, kolorowe skaczące pokemony - tego brakuje aby uznać stronę za "dobrą"? Tekstów przecież nikt nie czyta, bo nie ma to sensu (stek bzdur na poziomie 12-latka najczęściej). Takich ludzi dzisiaj zatrudniają w tp? Bue :-( Byłego pracownika, bo zapewne nie godził się ze złodziejską polityką firmy, na którą ty przystajesz. I nie copy&paste tylko oryginał. 100% genuine - tekst autentyczny, człowiek prawdziwy (choć zmienione nazwisko OIDP), nie wierzysz - zapytaj swoich przełożonych. Robił w zawodzie jak ty jeszcze siedziałeś w piaskownicy (twój wiek starałem się odczytać w poziomu wypowiedzi) i powiem Ci, dobry jest w tym i wielu podobnych dziedzinach. Zna tą cwaniacką firmę od podszewki. Pisuje na bardzo wielu forach związanych z szeroko pojętą telekomunikacją. Parę lat Ci zajmie dojście do jego poziomu wiedzy (nie koniecznie w sprawach technicznych, możesz np. dalej trenować wytrwale publiczną obronę złodziejskich poczynań francy - choć narazie kiepsko bracie to widzę - nie znasz jej wrogów). Chylę czoła i pozdrawiam autora opracowania (#23), bo wiem że tu zagląda. Tak, łatwo stwierdzić zaniedbanie... i co. Zgłaszałem kilka razy zaniedbania w swojej piwnicy i do dzisiaj nikt nie kwapił się naprawić, a nie mieszkam bynajmniej w slumsach. Naprawią dopiero jak ktoś nadzwoni na czyjś koszt.

 • 0

  29. ~ptok  2008-12-10 08:37:50  host: chello089076009016.chello.pl

  do26. Gościowi o nicku vari, to ty najwyżej buty mozesz wypastować, albo po zapałki skoczyć.

 • 0

  30. ~Gal  2008-12-10 09:01:21  host: hff170.internetdsl.tpnet.pl

  27 - "Wszyscy byli tak zachwyceni Marcinkiewiczem jak był premierem" - o kurcze. Bez obrazy, ale w jakim srodowisku sie obracasz, skoro bylo zachwycone tym czlowiekem o zerowej moralnosci i zerowym intelekcie. Przeciez to klasyczny slup.

 • 0

  31. ~n  2008-12-10 17:49:08  host: public-gprs43401.centertel.pl

  28. Jeśli koleś kładł kable tak samo jak robi strony, to nie dziwne, że go zwolnili i jest rozgoryczony. Dla klientów to dobrze, że tacy ludzie przestają pracować. Nie chodzi o obrazki (czytaj uważniej), chodzi o brak estetyki, niechlujność i małą przejrzystość, oprócz tego ctrl C i ctrl v. Ten sam tekst od kilku lat czytam już po raz kolejny na coraz to innej stronie. Inną kwestią jest pisanie na temat. Twoje posty nijak mają się do treści wątku, a jeśli nawet to mało konkretnie. Monter który miał przyjść miał pewnie podobne podejście do twojego. Dostał temat: naprawić instalację w piwnicy, a pozamieniał pary na KM. Wnioski? 29. Co najwyżej mogę podesłać mu skrócony kurs HTML.

 • 0

  32. ~Czytelnik Telepolis  2008-12-10 20:28:02  host: cox103.neoplus.adsl.tpnet.pl

  #31: W czasach kiedy i-net się komercjalizował większość witryn miała "akademicki" wygląd, ale treść konkretniejszą od dzisiejszej, bo i ludzie nietuzinkowi zasiadali przed monitorami. Istotnie, z dzisiejszymi edytorami WYSIWYG robienie eleganckich stron jest banalne. Ja bym się na Twoim miejscu nie błaźnił przechwałkami o umiejętności robienia "stron", no chyba że chcesz być mądrzejszy od piątoklasisty ;) A tak na poważnie, ciężko wymagać od dobrego anestezjologa praktyki z dziedziny ortopedii, prawda? Wracając do tematu, Ty też jesteś monitorowany przez odpowiednią komórke francy. Jak będziesz tak mało merytorycznie racjonalizował złodziejskie poczynania swoich chlebodawców, to ktoś Cię przekreśli jednym pociągnięciem długopisu i przyjmie kolejną osobę wprost z ulicy. No, może dostałbyś szansę na kładzenie kabli, bo do obsługi centrali się nie nadajesz (tym bardziej do szukania luk w sposobie jej działania). Albo ktoś podłoży Ci świnię, jak to w tej firmie też bywało, aby znaleźć pretekst do wypowiedzenia. Inteligencja i niezależność w &TP są wypleniane jak za komunizmu. Merytorycznie kolego, "n" i na temat: jesteś w stanie odnieść się do treści tekstu Varicapa, czy stać Cię jedynie na krytykę formy publikacji? Mówisz że czytałeś go wielokrotnie i co? Zgadzasz się z przedstawionymi tam faktami, czy dalej twierdzisz że problem tak naprawdę nie istnieje, białe jest czarne, to deszcz pada a ręka przecież nie jest Twoja? Poniekąd nie dziwię się - lepiej kłamie ten komu nie dano poznać prawdy. To zasługa ustawicznego prania mózgów na szkoleniach. Monter prawdopodobnie wogóle nie przyszedł - jacy pracownicy taka firma, jak to ktoś na wstępie skwitował :(

 • 0

  33. ~Ja  2008-12-10 23:42:44  host: dvl96.neoplus.adsl.tpnet.pl

  do 30 - przykro mi to stwierdzić, ale nawet idiota sprawdziłby fakty zanim napisałby coś takiego jak Ty. Zajrzyj tutaj: http://wiadomosci.wp.pl/kat,27417,title,Kazimierz-Marcinkiewicz- najlepszym-premierem-po-1989-r,wid,9645548,wiadomosc.html albo tu: http://www.pb.pl/Default2.aspx?ref=lastcomm&ArticleID=9663a4 74-9ca9-4877-9dd9-7ac85337673d&readcomment=1

 • 0

  34. ~32  2008-12-11 19:12:10  host: gcv78.internetdsl.tpnet.pl

  Chodzi mi np. o wielką czcionkę. Nawet ginekolog zobaczyłby, że to za duże i wpisałby mniejszą cyferkę przy "font size". Dalej nie rozumiem o czym piszesz. Jeśli mówisz o złodziejstwie powinieneś zgłosić to do prokuratury. Jeśli tego nie robisz łamiesz prawo. Co do tekstu odniosłem się merytorycznie. Sam nie widziałem sytuacji którą plagiatuje autor. No chyba, że w lokalach gdzie sami mieszkańcy niszczą kable. To nie wina tp, ale raczej niskiej kultury społecznej. Co do pisania/działania na temat, to już napisałem jak to się kończy. Sam na to narzekasz i jednocześnie sam to robisz. Taka już mentalność.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet