Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MapaMap z dożywotnią aktualizacją map

MapaMap z dożywotnią aktualizacją map

orson_dzi 9 Grudnia 2014 16:48

10 2

Nowa wersja aplikacji oferuje licencję Life Time Maps, która oferuje dożywotnią aktualizację map oraz bezterminowy dostęp do funkcji omijania korków.



Najnowsza wersja MapaMap w wersji 8.5, na urządzeniach z dostępem do Internetu będzie uwzględniać korki podczas wyznaczania trasy przejazdu. Nowa funkcjonalność mogła powstać dzięki zebraniu w jednej bazie danych informacji o sytuacji na polskich drogach z wielu miejsc na raz. Dane o natężeniu ruchu samochodów pochodzą z kilku źródeł, między innymi od dotychczasowych użytkowników nawigacji MapaMap, od użytkowników aplikacji mobilnej RadarSTOP, od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a także dzięki danym statystycznym od firm monitorujących pojazdy. W pierwszej kolejności nowa wersja 8.5 została przygotowana dla systemu Android, ale już wkrótce pojawi się również dla systemu iOS.




Najnowszą wersję 8.5 może bezpłatnie przetestować każda osoba posiadająca smartfon lub tablet z systemem Android. Jest ona dostępna do pobrania w sklepie internetowym Google Play na 7 dniowy okres próbny. Jeżeli po okresie 7 dni użytkownik uzna, że najnowsza nawigacja spełnia jego oczekiwania będzie mógł przedłużyć jej działanie w trzech dostępnych rodzajach płatnych licencjach: rocznej, 30 dniowej oraz Life Time Maps. Licencja Life Time Maps gwarantuje działanie nawigacji w sposób nieograniczony czasowo oraz dożywotni dostęp do aktualizacji map i danych o korkach. Zakupu nowych licencji można dokonać w serwisie internetowym MapaMap.

Wraz z premierą nowej wersji nawigacji producent udostępnia także najnowsze mapy Polski z IV kwartału 2014. W nowych mapach główny nacisk został położony na aktualizację bazy adresowej, która powiększyła się o 3,4 mln rzeczywistych punktów adresowych. Dzięki czemu całkowita liczba adresów dostępnych w bazie MapyMap powiększa się do 7,2 mln.

Koszt 30-dniowej licencji, to 9 zł, opcja na 365 kosztuje 49 zł, natomiast licencja Life Time Maps, to wydatek 99 zł (cena bez promocji, to 119 zł).

Źródło tekstu: MapaMap; wł     

Dodaj do:

Tagi: mapamap

w sumie: 30
  • 0

    11. ~klimass  2014-12-09 20:54:47  host: user-94-254-129-54.play-internet.pl

    @7 - A wlasnie Nokia ma swoje mapy i to jedna z niewielu rzeczy jakie pozostaly Nokii i maja sie bardzo dobrze, M$ nic do tego nie ma

  • 1

    12. ~As  2014-12-09 20:56:15  host: 77-253-101-185.adsl.inetia.pl

    Mapy Lark tez były z dożywotnią gwarancją aktualizacji. Wiele osób było zadowolonych i z tego powodu kupowalo licencje i urządzenia GPS. Teraz mamy grudzień i ostatnia aktualizacja map jest na II kwartał. Tak więc firma przestała aktualizować mapy Lark

  • -1

    13.  2014-12-09 21:02:49

    na terenie Polski tylko AutoMapa - nie ma dokładniejszych map, reszta leży i kwiczy

  • 0

    14.  2014-12-09 21:08:59

    12 - mam dość długo nawigatora Larka (nie żebym specjalnie kupował - dostałem lata temu od Tepsy i czasem używam...) - aktualizacje nigdy nie były darmowe. Są niedrogie, ale nigdy darmowe. Rzeczywiście nie aktualizują często, ale która mapa off-line'owa jest co miesiąc aktualizowana? Ostatnia jest z końca lipca jak pamiętam, poprzednia w kwietniu była ;-) W 2013 ja akurat kwietniową i sierpniową wersję instalowałem. W 2012 raz tylko aktualizowałem - majową ;-)
    A co do programu (i nawigatora) - nie jeżdżę dużo i raczej nie korzystam, ale w miastach dużych, sprawdza się bez problemu. Najmniejszego problemu ;-) Oczywiście jak ktoś patrzy przed maskę auta przede wszystkim...

  • 0

    15. ~znawca tematu  2014-12-09 22:44:00  host: ip851481138.gmk.net.pl

    Z dożywotnią aktualizacją map jest jak z dożywotnią gwarancją na sprzęt. DOŻYWOTNI = NA CZAS ŻYCIA PRODUKTU. Weźmy za przykład telefon. Dzisiaj jest nowością, za 2 lata wycofują z produkcji a za 4 ze sprzedaży. Zatem dla producenta życie produktu kończy się w tym momencie. Co z tego, że miliony ludzi używają tego modelu? Dla producenta produkt umarł i tyle. Inaczej - jeżeli firma oferuje aktualizację map dożywotnio (dla danego urządzenia!!!), to nie ma co oczekiwać, że za 10 lat będziecie mieć aktualne mapy. Stąd rozczarowanie, że ostatni update był w II kwartale.

  • 0

    16.  2014-12-09 22:45:23

    15 - to nie jest update do starych nawigatorów - to jest update do wszystkich ;-)

  • 0

    17.  2014-12-09 22:46:11

    taki z Ciebie znafca... ;-)

  • 0

    18. ~klient MapaMap  2014-12-09 23:02:40  host: host-109-233-89-204.jmdi.pl

    Kupiłem dwa lata temu nawigację z mapą europy do dziś nie mam możliwości aktualizacji mapy - mogę sobie kupić jedynie nową mapę... Dożywotnia aktualizacja jest zwyczajną bujdą... Jak sprzedadzą produkt mają Kl w d...piee.

  • 0

    19. ~znafca tematu  2014-12-10 00:27:02  host: ip851481138.gmk.net.pl

    @wlo - a jaka jest różnica? Do jednego konkretnego modelu, czy do wszystkich obecnie produkowanych? Za rok, dwa zakończą produkcję tychże i tak się skończy LAJFTAJM ŁORANTY.

  • 0

    20. ~  2014-12-10 08:24:28  host: 77-253-24-53.adsl.inetia.pl

    zadnych chinczykow, zadnych wynalazków, zadnych g.... taki tomtom ma aktualizacje co kilkanaście dni.

  • 0

    21. ~  2014-12-10 09:03:08  host: 91-193-209-18.eimperium.pl

    Przed wyjazdem zawsze rozkładam mapę i wiem gdzie jadę. Zapamiętuję numery dróg. Mam nawigację w Nokii 700, na symbianie, używam tylko w końcowym etapie podróży, żeby dojechać na konkretną ulicę. Mapy z lipca 2013, brakuje w sumie paru nowych dróg, np. w Łodzi czy DTŚ na Śląsku. Zainstalowałem NE do testów. Zdecydowanie wolę Nokię.

  • 0

    22. ~XXX  2014-12-10 09:51:44  host: rogue.ups.com

    Najlepsza nawigacja z jakiej korzystałem to NaviExpert żadna AutoMapa i inne wynalazki, oczywiście mam na myśli poruszanie się w dużych miastach i omijanie korków, CB radio itd. Jeśli komuś na tym nie zależy to myślę że Google Maps jest optymalnym rozwiązaniem i za free

  • 0

    23. ~  2014-12-10 11:00:01  host: host-176-221-121-178.dynamic.mm.pl

    Naviexpert to syf onlinowy, jezdze po mnostwie miejsc, gdzie non stop zrywa polaczenie danych, nie wyobrazam sobie utkniecia na jakims zadupiu z powodu braku polaczenia danych w nawigacji.

    Co do MapaMap to a propos #15 - pamietajcie inni, ze jesli zmienicie urzadzenie to nie przeniesiecie na nie licencji. Musicie wykupic nowa. Warto? Nie, nie warto.
    Przez 3 lata wydalem na MapaMap okolo 300 zl - licencja plus aktualizacje - i zaluje. Utknalem z wersja map sprzed poltora roku bo zwyczajnie szkoda mi znowu lokowac kasy w tym spartolonym produkcie.

  • 0

    24.  2014-12-10 22:41:57

    Korzystałem z MapyMap na Androidzie i jak dla mnie aplikacja była dobra.

  • 0

    25. ~  2014-12-11 06:09:52  host: apn-31-2-64-167.dynamic.gprs.plus.pl

    @19, jak zakoncza za 2 lata to na to samo wyjdzie kosztowo, a byc moze nie zakoncza i wtedy jestes do przodu... zasciankowe masz myslenie.

  • 0

    26. ~Mariusz  2014-12-11 07:54:46  host: hqb162.internetdsl.tpnet.pl

    Na Androidzie są przecież mapy Here, Google, Panorama Firm, Maps.Me.. Nie liczę pomniejszych. Jest w czym wybierać - za free.

  • 0

    27. ~Anetk  2014-12-11 09:44:37  host: ip-94-42-63-108.multimo.pl

    Dokładność map to jedna z ważniejszych cech dobrej nawigacji, ale równie ważny jest sam program i algorytm jakim wyznacza trasy. AM ma dobre i często aktualizowane mapy, ale za to beznadziejny algorytm. Zwłaszcza w dużych miastach prowadzi tak jakby to miała być aplikacja do zwiedzania, a nie nawigacja do jak najkrótszego dojechania do celu.

  • 0

    28. ~daniel  2014-12-11 13:42:54  host: idl234.internetdsl.tpnet.pl

    Udało się Wam zainstalować tą mapę 8.5.0? Mi przerywa instalację przy pobieraniu map. Komunikaty głosowe się ściągają.

  • 0

    29.  2014-12-18 13:47:14

    @27 napisałeś do AM o problemie ze wskazaniem konkretnego przykładu? Bo tu nie załatwimy tego problemu. Gdy widzę, że AM gdzieś kuleje to zaraz im to zgłaszam i po kilku miesiącach problem naprawiają. Może w mieście cię dziwnie prowadzi, bo takie wytyczne do wyznaczania trasy masz ustawione i trzeba przyjrzeć się parametrom jakie masz zapodane do wyznaczania?
    Na pewno co do dokładności map to AM jest najlepsza, bo gdy na ulicy pojawi się nowy numer, czy w mieście nowa ulica, zamknięta ulica do remontu - to po 3 miesiącach od zgłoszenia zjawiska już jest uwzględnione w nowym wydaniu mapy.
    Inne mapy daleko w tyle jeżeli chodzi o odzwierciedlenie rzeczywistości.

  • 0

    30. ~mirek  2015-06-20 18:45:01  host: dhcp95-108-67-225.eaw.com.pl

    Ludzie mapamap nie zła i prowadzi bezbłędnie do celu. Ma też wady jak automapa.

Dodaj swoją opinię