Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MapaMap wprowadza licencje czasowe w nawigacji

MapaMap wprowadza licencje czasowe w nawigacji

sirmark 17 Lutego 2012 15:53

0 0

Producent nawigacji MapaMap wprowadza licencje czasowe do swoich produktów przeznaczonych dla systemu Android.



Producent MapyMap od września 2011 oferuje swoją nawigację dla telefonów z systemem Android. Każdy kto chce wypróbować jak w nawigacji samochodowej sprawuje się jego SmartPhone może bezpłatnie zainstalować testową, 7 dniową wersję trial. Do tej pory po okresie testowym można było zakupić pełną wersję nawigacji MapaMap dla Androida w licencji nieograniczonej czasowo.




Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, firma Imagis, producent MapyMap zaproponowała licencje czasowe, które pozwolą korzystać z nawigacji przez okres 30 lub 90 dni, do wyboru przez użytkownika. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoby, które sporadycznie korzystają z nawigacji, otrzymują dostęp do systemu, który można uruchomić na żądany okres, na przykład letnich lub zimowych wakacji. Koszt licencji 30 dniowej wynosi jedynie 23 zł, a licencji 90 dniowej 59 zł.

Warto również podkreślić, że nawigacja MapaMap dla telefonów i tabletów z systemem Android jest rozwiązaniem typu on-board, co oznacza, że cały pakiet map wraz z oprogramowaniem jest instalowany bezpośrednio na urządzeniu, dzięki czemu użytkownik nie płaci za transfer danych (pobieranie map z Internetu) w czasie nawigacji. Dzięki takiemu systemowi nie tylko unikamy dodatkowych kosztów, ale także zyskujemy stabilność działania, gdyż nasz telefon będzie nawigował zawsze, nawet w miejscach, gdzie tracimy zasięg sieci komórkowej.

Źródło tekstu: MapaMap     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 1

    4. ~ff  2012-02-17 17:42:54  host: user-46-113-234-166.play-internet.pl

    3* A może 20 groszy za 15 minut :) Akurat żeby znaleźć swój adres

  • 0

    5. ~R  2012-02-17 18:28:54  host: z07-06.opera-mini.net

    A pełna to ile kosztuje? Warto byłoby przypomnieć. Zastanawiam się po co komu nav na 3 miesiące? I czy ktoś już tego używał? Lepsze od darmowej? Warto ciągnąć?

  • 0

    6.  2012-02-17 18:37:14

    @4 jezeli uwazasz ze lepiej miec malo klientow i wysokie ceny, zamiast zarabiac na ilosci sprzedanych aplikacji - to Twoja to powodzenia w prowadzeniu biznesu.;) Wielu kierowcow rzadko przez 30 dni non stop jest w trasie do ktorej potrzebowali by nawigacje. Ja np. potrzebuje nawigacji od swieta. Czasami tak jak piszesz, aby znalesc czyjs adres. Nie zaplace 20zl, aby znalesc adres kilka ulic dalej, ale 1-2zl wydam, aby nie tracic czasu. Oplaca sie pozyskac 10-20 osob, ktore szukajac czegos w nieznanym miescie chetnie wydadza te 1-2zl? mysle ze to latwiejsze, niz nastawienie sie na kogos, kto bedzie potrzebowal platnej nawigaci przez 30 dni. poza tym oferujac nizsze ceny, zapezpieczamy sie przed piractwem. Nikt nie bedzie kradl programu skoro moze skorzystac z programu za 1-2zl, zawsze kiedy ten bedzie mu potrzebny.

  • 0

    7.  2012-02-17 18:39:36

    sory za ten nielad w poprzednim poscie, ale nie chce mi sie go poprawiac - najwyzej nie czytajcie ;)

  • 0

    8. ~Wizard  2012-02-17 19:25:59  host: 31.61.220.194

    korzystam z MapyMap na nawigacji CLARION (co dziwne nadal ma legalna wersje nawet nie odblokowalem urzadzenia mimo ze po gwarancji) najbardziej brakuje mi opcji PROWADZ PO NAJBLIZSZYCH bo system wtedy wpiujac START i METE oraz np 10punktów do objechania(znajomi do zabrania czy paczki kurierskie do rozwiezienia)-> system sam dobiera odpowiednia trase -w produkcie IMAGIS=MapaMap tego nie ma, nawigacja dobrze sie sprawuje bo znajduje nawet male miejscowosci i wg powiatów oraz duza baza POI. Korzystam na codzien a jezdze do 600km dziennie :P Mam nadzieje ze IMAGIS wprowadzi POTRZEBNA opcje ktora ma konkurencja :prowadz po najblizszych-=zaoszczedzajaca czas nad mapa w necie przed wyjazdem w teren. PS podobno w nowej wersji jest tzw pikietarz czyli numery słupków z dróg.

  • 0

    10. ~daniel  2012-02-17 21:00:07  host: gok186.internetdsl.tpnet.pl

    markoz7874 całkowicie się z Tobą zgadzam. Ja nawet dałbym 5zł za jedną dobę. W zeszłym roku skorzystałem z nawigacji 3 razy po maksymalnie 8 godzin, gdzie rzeczywiście nie znałem ani trasy ani adresu w mieście. Po co mi dożywotnio. Jedyny sens to trzydziestodniowa wersja na urlop w lipcu lub sierpniu lub wypad zimowy. Te 23 zł mi się wydaje uczciwe. Teraz np. Automapa koszt 150 zł + co roku subskrypcja za 80 i płacę tyle samo co taksówkarz, co może mu się przydac 15 razy dziennie przez 365 dni w roku. Niestety programy nawigacyjne jak każdy produkt są do zarabiania pięniędzy i pewnie takicj licencji jednodniowych się nie doczekamy, bo producentowi to się nie opłaca. Lepiej niech jeden kupi za 100 zł, a 20 spiraci niż by wszyscy mieli kupić po 5 zł za dobe.

  • 0

    11. ~  2012-02-17 21:05:33  host: user-164-126-101-136.play-internet.pl

    @10, może po prostu przed wyjazdem spisz sobie trasę z Google Maps... ale przecież prąd do kompa też kosztuje... A jeśli Twoja wyobraźnia na temat użytkowników nawigacji ogranicza się do zawodu "taksówkarz" to współczuję. Poczytaj więcej książek i gazet.

  • 0

    13. ~abc  2012-02-17 22:14:53  host: public-gprs45891.centertel.pl

    to juz lepiej kupic nawigacje za 199zl i wgrac bete automapy lub kupic z jakims oryginalem (zeby nie bylo ze pirackie)

  • 0

    14.  2012-02-18 00:58:24

    @11, korzystales kiedykolwiek z nawigacji ze sie tak wymadrzasz? Przed wyjazdem zawsze sobie planuje trase, ale zdarzalo mi sie czasmi pomylic i wtedy nawigacja bardzo sie przydaje, przeliczajac trase na nowa. Generalnie wystarczy mi mapa i znaki drogowe, ale od tego jest technika, aby z niej korzystac. Jestem przciwko piractwu, ale czasmi sie ciesze, ze ludzie sciagaja pirackie oprogramowanie. Bo jezeli ktos jest zbyt pazerny, to wiele sie nie rozni od zlodzieja.

  • 0

    15. ~taka prawda  2012-02-18 01:03:18  host: acjx81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    markoz7874: idąc twoim chorym tokiem rozumowania to jeżeli pracownik jest zbyt pazerny i chce za dużą wypłatę to niczym nie różni się od złodzieja.

  • 0

    16.  2012-02-18 08:05:22

    Ludziska jeśli ma Ktoś androida to ma gdzieś płatne nawigacje, jest nawigacja google na której się nie zawiodłem, jest yanosik i na bank dojedziemy tam gdzie chcemy.

  • 0

    17. ~  2012-02-18 08:25:51  host: user-164-126-82-249.play-internet.pl

    @12, Skoro poprężyłeś już się tutaj swoją znajomością tematu GPS to dałeś odczuć coś zupełnie przeciwnego jeśli chodzi o logikę :-) Nie jestem pracownikiem żadnej firmy związanej z nawigacją. Korzystam z nawigacji: Sygic i MapaMap. Nie żal mi było wydać na nie pieniądze, bo zarabiam dzięki jeździe. Ty jak widzę z kierowcy stałeś się ciułaczem, ale i tak w życiu bywa. Współczuję. Nie wiem dlaczego wspominasz Automapę z "abonamentem", którego nie trawię. Przecież piszemy tu o MapaMap i jednorazowej opłacie za licencję. W MapaMap płatne są tylko aktualizacje, ale nikt Cię nie zmusza do ich wykupywania. Moim zdaniem MapaMap jest tania i warta tych pieniędzy. Jeśli nawet na to Cię nie stać to Twój problem.

  • 0

    18. ~  2012-02-18 09:31:38  host: dvg171.internetdsl.tpnet.pl

    @17 Nie byłem w życiu zawodowym kierowcą. Mam inne dwie prace. Weź się i dokształć. Automapa z abonamentem wg Ciebie, a MapaMap to inaczej? Automapę też możesz sobie kupić raz i nie musisz wykupywać aktualizacji. Tak samo MapaMap, jak nie chcesz aktualizacji to nie kupujesz. Juz wiem o co Ci chodzi. Ty jesteś kierowcą to korzystasz z GPS codziennie, i chcesz aby były licencje roczne. A jak wprowadzą dla takich ciułaczy jak ja licencje dobowe, to te roczne będą pewnie musiały podskoczyć, a napewno nie tanieć. Jestem stanowczo przeciw temu aby płacić tyle samo co Ty, bo tak to będziesz korzystał z mojego wkładu, marnego bo marnego pewnie z 15 zł rocznie by było. Naviexpert chyba za dobowy abonament chce 2,44 da się, da się. W zeszłym roku bym dał im zarobić koło 7 zł. Tylko ta mapa online mi nie pasuje. Powoli pewnie wprowadzą te dobowe, bo już są tygodniowe na Automapę na Iphona za chyba 5 Euro, to też całkiem przyzwoicie. A Ty jeździsz cały rok to płać, a nie będziesz z kogoś korzystał.

  • 0

    19. ~  2012-02-18 10:30:23  host: bnh155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A gdzie MapaMap 7.2 dla Androida?!

  • 0

    20. ~daniel  2012-02-18 11:00:45  host: dvg171.internetdsl.tpnet.pl

    @19 dobre pytanie, zakupiłem mapamap około 20 września, to już 5 miesiąc z tą samą wersją map, program aktualizowali pod koniec października i do tej pory cisza, a poszło 119 zł, jeszcze ciekawe czy będą darmowe aktualizacje do września czy nie.

  • 0

    21.  2012-02-18 12:45:24

    Jak ktoś siedzi za kółkiem 24h to może zapłacić za pożądną nawigację 500zł, taka w telu nawi to zabawa:D Z nawigacji korzystam od wielkiego dzwonu i taka w telu jak google jest wystarczająca, a yanosik na trasie dobrze pokazuje patrole. Człowiek bogatrzy bardziej jest oszczędny niż ten któremu się wydaje że jest bogaty a nie stać go na wczasy dla rodziny lub nowe auto.

  • 0

    22. ~lol wut  2012-02-19 11:26:41  host: 87-205-79-77.adsl.inetia.pl

    ceny raczej słabe, na androida są przecież darmowe programy, yanosik i gogle navigacja, jedynie potrzeba do tego kupić najtańszy pakiet internetu, ostatnio jak jechałem ponad 400km trase to yanosik pobrał niecałe 3mb danych a dzięki temu mam info o kontrolach drogowych i sam też mogę dodawać do systemu zdarzenia żeby ostrzegać innych userów yanosika :D

  • 0

    23.  2012-02-20 12:37:40

    @15 moze lepiej nie zajmuj sie analiza innych, bo marnie Ci to wychodzi. Nie napisalem, ze niczym sie nie rozni, ale niewiele - jedno przeinaczone slowko, ale spora roznica. Jak bys nazwal kogos sprzedajacego cegle za 100zł- "biznesmen"?

  • 0

    24. ~ABP  2012-02-20 12:41:39  host: 178-37-152-53.adsl.inetia.pl

    Mnie, jako zwykłego użytkownika samochodu niespecjalnie interesuje licencja całoroczna czy trzymiesięczna. Jak dojechać do pracy wiem. Kręcić się po rodzinnym mieście też umiem bez nawigacji. Podobnie jak dojechać do najczęściej odwiedzanych miejsc w okolicy. Za to kilka razy w roku potrzebuję nawigacji na jeden dzień, żeby pojechać gdzieś dalej i wrócić, kilka razy potrzebuję ją na na weekend na 2 lub 3 dniowe wypady w odleglejsze okolice i raz czy dwa w roku na 2 tygodnie, jak jadę na wczasy. Na wczasach potrzebuję ją cały czas, bo z reguły w trakcie takich wyjazdów nie siedzę na miejscu, tylko zwiedzam bliższą i dalszą okolicę. Mieszkam blisko południowej granicy, więc w weekendowe wypady często odwiedzam sąsiednie państwo. Wczasy spędzam czasami w kraju, a czasami za granicą. W sumie w roku potrzebuje nawigację na 30 do 45 dni. Gdy jest potrzebna, to chciałbym ja mieć aktualną i w sumie płacić za nią rocznie nie więcej niż za 3 miesięczny abonament, skoro korzystam co najwyżej przez połowę tego czasu. Reasumując, według mnie abonamenty dostępne na: 1 dzień, 2 dni, 3 dni, tydzień, 10 dni i 2 tygodnie, na kraj lub europę (lub wybrane kraje europy) zaspokoiłyby 100% moich potrzeb i zdecydowaną większość potrzeb innych kierowców nie jeżdżących zawodowo.

  • 0

    25. ~stz  2012-02-20 20:05:43  host: 93-186-23-82.rdns.blackberry.net

    Ktoś jeździ zawodowo to najlepsza jest Automapa. Przez 5 lat kupowałem licencję. Teraz stwierdziłem, ze to bez sensu. Jak dla mnie to wystarczająca jest ovimap. Byłem we Włoszech i w Bułgarii i sprawdziła się. Przede wszystkim jest darmowa i prawie na cały świat. Mapa w Blackberry tez jest dobra. Ostatecznie pozostaje google mapa. Ja raczej jestem za jednorazowym zakupem nawigacji nawet kosztem wysokiej ceny.

Dodaj swoją opinię