Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Manta wybiera się na giełdę

Manta wybiera się na giełdę

LuiN 10 Grudnia 2012 12:51

0 0

Manta Multimedia poinformowała, że w 2014 roku chce zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Podstawą takich planów są wyniki osiągnięte w kończącym się roku.

Firma od początku 2013 planuje rozpocząć działania umożliwiające pojawienie się na GPW. Na początek będzie to przekształcenie w spółkę akcyjną, które jest pierwszym etapem w długiej drodze na giełdę.

Do końca 2012 r. przychody Manty mają sięgnąć 90 mln zł, a zysk netto wynieść 5,5-6 mln zł, co jest korzystnym trendem w stosunku do odnotowanych rok wcześniej 53 mln zł przychodów i niecałych 5 mln zł zysku.




W ostatnim czasie Manta podjęła decyzję o masowej produkcji małych odbiorników telewizyjnych. Największy model nie przekracza 26 cali, a całość produkcji odbywa się w łódzkiej fabryce. Manta zamierza utrzymać pozycję lidera w sprzedaży tabletów i dekoderów do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, poszerzając swoją ofertę o nowe, jeszcze wydajniejsze i bardziej funkcjonalne modele zarówno tabletów jak i dekoderów.

Kolejnym planowanym projektem jest poszerzenie obecnej oferty o rynek tzw. małego AGD, w którym zdaniem właścicieli wciąż jest wiele do zrobienia.

Źródło tekstu: Manta     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~  2012-12-10 17:08:20  host: user-164-127-98-107.play-internet.pl

    jesli rynek wyceni faktyczna wartość firmy - biorac pod uwage jakość ich produktów - to bankructwo gwarantowane

  • -1

    8. ~...  2012-12-10 17:21:26  host: 87.204.175.89

    Chcieć to oni sobie mogą jak np. O2.

  • 1

    9. ~Lord  2012-12-10 17:34:23  host: egg172.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Banieczka spekulacyjna napompowana sprzedażą dekoderów do naziemnej cyfrowej. To się za maks rok skończy i sprzedaż dekoderów spadnie prawie do zera. De facto wszystko zależy od tabletyzacji szkół. Same info o tym napompuje kurs akcji a potem się zobaczy...

  • 1

    11.  2012-12-10 19:51:02

    10: wiesz, kiedy była moda na odtwarzacze DVD, to Manta miała taki jeden model - Emperor. Czytał wszystko, łącznie z płytami chodnikowymi - wszystkie standardy kodowania obrazu i dźwięki, wszystkie teksty do filmów i poprawnie wyświetlał polskie znaki. Kosztował 1/4 Samsunga, Sony, czy Panasonica... Nawet, jakby się psuł co półtora roku, to był to absolutnie najlepszy odtwarzacz...

  • 0

    12.  2012-12-10 20:33:37

    Raczej najbardziej uniwersalny. Jakością nigdy nie grzeszył.

  • 0

    13. ~groszku  2012-12-10 21:10:03  host: 92-55-209-52.net.pbthawe.eu

    Drodzy Chatowicze ! Proponuję , co by nie czynili - Życzmy im sukcesu !!! Chwała im za odwagę i chęć ponoszenia ryzyka w tak trudnym czasie i warunkach rynkowych . Sony się zwija , Panasonic także ... MANTA górą ! Cieszmy się . Malkontentom proponuję spróbować rozwinąć swój biznes i dojść do takiego chociażby poziomu . Powodzenia Życzę i 3mam kciuki . Joł :)

  • 0

    14. ~  2012-12-10 21:18:28  host: user-188-33-155-173.play-internet.pl

    do 11 - przeczytaj co napisał 12 - ja miałem nagrywarke manty - niedbalstwo na kazdym kroku - nawqet menu było w połowie po angielsku (w polowie zdania!!!), oczywiscie takie drobnostki jak to ze nie 'widziała' DVD + a miała nagrywac i + i - , czy inne dziwaczne rzeczy (komplenie niezgodne z drukowana instrukcja), to pestka, najgorsze ze oczywiscie po jakims czasie sie 'rozpadła' - poczawszy od głupich przycisków (jak wiadomo nawet to mozna spieprzyć), a skonczywszy na tym, że w ogóle nie chciała się właczać... naprawa wiadomo, moze przewyższac koszt sprzetu... najgorsze jednak, ze ludzie w manta to banda chamów, bo na to wyglada po próbie kontaktu z firmą - socjalizm na 100% konsument to dla nich smieć

  • 0

    15. ~Paweł Nyczaj  2012-12-10 21:18:54  host: 89-68-228-166.dynamic.chello.pl

    @wiklef Zdaje się, że wystarczy choćby jedną część złożyć w PL, następnie zapakować gotowy produkt i już nazywać produkt polskim. A w sumie jest to chiński shit (bo ma być tani). podobnie "polskie" są telefony myPhone, zapewne tablety Lark, Yarvik itp. Także niedawno pokazany smartfon dual sim firmy z Radomia jest made in China. moim zdaniem najbardziej polski (w sensie modyfikacji) w tych produktach jest software. Oczywiście iPhone i większość innych produktów także jest made in China, jednak kiedyś widziałem odtwarzacz DVD Manty i jakość wykonania - łagodnie mówiąc - nie zachęcała.

  • -1

    16. ~  2012-12-10 22:41:07  host: 87-205-143-21.adsl.inetia.pl

    @11 Doswiadczeni Mantą(post 10,12,14,15) potwierdzają empiryczne fakty, a pan ciągle promuje swe eksperckie zabobony. Co czytelnicy maja pomyśleć o tym portalu?

  • 1

    17.  2012-12-10 23:08:00

    11: hmmm... jak ciągle? Wspominałem tylko w jednym komentarzu o jednym modelu DVD Manty w przesłaniu "mają parę perełek w ofercie", choć zgadzam się, że większość rzeczy nie grzeszy jakością. O co więc chodzi i co niby "czytelnicy mają pomyśleć"?

  • 1

    18. ~pisul  2012-12-11 02:29:39  host: nat1.res.pl

    Przed chwila a jest po 2 w nocy w PL gielda w usa podala ze cena akcji aplle spadla juz o 24,4% i ciagle spada! Szybciej sie rozkracza jak nokia

  • -1

    19. ~  2012-12-11 04:43:26  host: 81-219-202-183.adsl.inetia.pl

    @18 - ja nie rozumiem tej całej podniety. Przecież była napompowana do absurdalnej wielkości, więc gdzie tu zaskoczenie, że inwestorzy postanowili w końcu zacząć realizować zyski, czytaj - sprzedawać... Jasne, że część frajerów straci, ale własnie frajerem trzeba było być, żeby kupować akcje Apple od dłuższego czasu. Nie dlatego, że to zła firma, ale dlatego, że wiadomo było, że prędzej niż później polecą.

  • 1

    20. ~pisul  2012-12-11 07:40:17  host: nat1.res.pl

    Czy topowa firma i tak "innowacyjna" gdy traci 1/4 wartosci nie dziwi?

  • 0

    21.  2012-12-11 08:57:44

    Mam do tej pory DVD Emperor 2 i przez 7 lat było 2 razy w naprawie, koszt 20 i 30 zł.,obejrzane ponad 10 000 filmów (sprawdzone w wypożyczalni) i dopiero w tym roku czasami się zacina ale od początku wszystko czytało i działało super. Znowu kupiłem Mante DVD z DVB-T, ciekawe czy też tyle będzie działać?

  • 0

    22. ~  2012-12-11 10:02:52  host: ader6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    21, cztery filmy dziennie przez siedem lat? Naleśniki lubisz? :)

  • -1

    23. ~  2012-12-11 11:09:59  host: user-46-113-130-3.play-internet.pl

    do 21 - no ja mam inne wyobrażenie o prządnym sprzęcie - NIE PSUJE SIE

  • 0

    26. ~moravsky  2012-12-11 18:46:22  host: ably216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    lepiej niech douczą się jak produkować sprzęt, by nie wysiadał po pół roku, a potem wybierają się na giełdę. Nigdy w życiu nie kupię niczego tej 'firmy', nawet w promocji za półdarmo.

  • 0

    27.  2012-12-11 23:37:28

    @WitekT nie, wyobraź sobie że nie był. To było chyba coś koło 2005. Kolega kupił takiego, był z nim chyba 2 razy w serwisie, dzisiaj już mu ten odtwarzacz nie działa. Ja kupiłem po długim siedzeniu w necie KORR-a, z którego aktywnie korzystam do dzisiaj.

  • 0

    28. ~  2012-12-11 23:58:59  host: ader6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    18, dzieki za info, najwyzszy czas troche kupic.

  • 0

    29.  2012-12-16 08:16:56

    Miałem wtedy dwa Emperory. Oba bardzo szybko przestały działać. Omijam ich z daleka.

Dodaj swoją opinię