Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Małżeństwa zyskają podwójnie

Małżeństwa zyskają podwójnie

WitekT 6 Stycznia 2005 12:05

0 0

Dzięki nowej uldze podatkowej od początku roku możemy odliczyć od dochodu wydatki na podłączenie do sieci i użytkowanie Internetu.

Limit odliczenia wynosi 760 zł. Małżeństwa, które przedstawią fiskusowi faktury wystawione na nazwiska męża i żony, skorzystają podwójnie. Będą mogły wtedy odliczyć maksymalnie 1520 zł.

Rodzina, która w 2005 roku wyda 1520 zł na korzystanie z sieci, odliczy od dochodu cały wydatek tylko wtedy, jeśli faktura jest wystawiona na męża i żonę – wyjaśnia Renata Borkowska, rzeczniczka Izby Skarbowej w Łodzi.
To, ile faktycznie zyskamy, zależy od wysokości naszych dochodów. Jeśli zarobimy w ciągu roku nie więcej niż 37 tys. zł, będziemy mogli uszczknąć fiskusowi prawie 150 zł. Przy dochodach od 37 do 74 tys. – do 230 zł, od 74 do 600 tys. – ponad 300 zł, a najbogatsi zmniejszą podatek nawet o 380 zł. Małżonkowie, którzy przedstawią "podwójną" fakturę, będą mogli zsumować zysk. Na przykład, jeżeli wykorzystają pełny limit, żona zarabiająca poniżej 37 tys. zł zyska 144,40 zł, a mąż zarabiający 50 tys. zł dodatkowo 228 zł.

Operatorzy sieci, którzy dotychczas nie wystawiali faktur na dwie osoby, zapowiadają, że stworzą swoim klientom taką możliwość.

Dzięki nowej uldze możemy też obniżyć próg podatkowy. Osoby zarabiające nieco ponad 37 tys. zł i korzystające z Internetu nie wejdą w strefę 30% podatku.

Źródło tekstu: Dziennik Łódzki     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-16-135.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet