Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mały, czuły i dokładny

Mały, czuły i dokładny

WitekT 27 Września 2004 10:33

0 0

Firma Seiko Epson opracowała nowy, pojedynczy chip systemu pozycjonowania GPS, który ma niewielkie rozmiary i charakteryzuje się wysoką precyzją działania. Rozwiązanie jest przeznaczone do implementacji w przyszłej generacji telefonów komórkowych.

W związku z rozwojem zapotrzebowania na usługi pozycjonowania już niedługo rynek telefonów komórkowych wyposażonych w moduł GPS zacznie się rozwijać w imponującym tempie. W Japonii wszystkie nowe telefony 3G, które zadebiutują od wiosny 20007r. będą wyposażone w system pozycjonowania.

Zapowiedzi te są siłą napędową dla projektantów i producentów urządzeń GPS, które powinny szybko i dokładnie podawać położenie użytkownika praktycznie w dowolnym miejscu na Ziemi. Odpowiadając na to zapotrzebowanie, firma Epson opracowała niezależny algorytm pozycjonowania oraz własny chipset GPS. Następnym krokiem stało się stworzenie precyzyjnego, niewielkiego i zintegrowanego modułu GPS, który umożliwia określenie położenia osoby znajdującej się wewnątrz budynku, zasłoniętej przez wysoką budowlę, czy przebywającej w miejscu, gdzie pozycjonowanie GPS było utrudnione. Nowy chip obsługuje trzy tryby pozycjonowania: MS-Based, MS-Assisted oraz niezależny.
W 1996r. rozpoczęliśmy prace nad chipsetem GPS w oparciu o amerykańską technologię, w wyniku czego w 1999r. zaprezentowaliśmy przenośne urządzenie Locatio. Nastepnie od 2000r. pracowaliśmy nad własnym algorytmem GPS i ostatecznie stworzyliśmy konkurencyjny produkt w tym roku – tak opisuje historię wynalazku Ichiro Hisatomi z Epsona.

Premiera rynkowa nowego chipu Epsona zaplanowana jest na drugą połowę przyszłego roku.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet