Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Małe dyski – rynek przyszłości?

Małe dyski – rynek przyszłości?

sirmark 30 Września 2004 14:03

0 0

Samsung dołącza do listy firm pracujących nad miniaturowymi dyskami twardymi. Koreański gigant przygotowuje "twardziela" o średnicy 0,85 cala.

Nie wiadomo, kiedy nowy produkt ma szanse trafić na rynek. Podobne dyski przygotowują firmy Toshiba i GS Magicstor. Miniaturowe dyski twarde mają znaleźć zastosowanie w sprzęcie przenośnym, jednak aby zdobyć prawdziwą popularność, muszą poradzić sobie z konkurencją ze strony układów flash. Według ekspertów, aby taka rywalizacja była skuteczna, dyski musiałyby mieć 4GB pojemności i kosztować nie więcej, niż 30 USD. Takich wymogów na dzień dzisiejszy nie jest w stanie spełnić żaden producent.
Wielką nadzieja dla producentów małych dysków jest oczywiście powszechne zastosowanie takich napędów w telefonach komórkowych. Według prognoz IDC, w tym roku na całym świecie sprzeda się ich około 586 mln, a w roku 2008 – już 794 mln. Zdobycie choćby części tego rynku byłoby wielkim sukcesem. Niejako badając takie możliwości, Samsung wprowadził już do sprzedaży telefon komórkowy z dyskiem twardym. Problemem wciąż są jednak ceny produkcji i duże zapotrzebowanie dysków na energię. Dlatego według analityków z IDC adopcja nowej technologii w komórkach będzie powolna. W roku 2005 telefonów z dyskami twardymi sprzeda się nie więcej niż 500 tys., a w roku 2008 – około 5,2 mln.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-8.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet