Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mała wygrana Vodafone w walce o Polkomtel

Mała wygrana Vodafone w walce o Polkomtel

WitekT 1 Grudnia 2006 10:27

0 0

Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał 16. października blokadę na akcjach Polkomtela. O takie zabezpieczenie wnioskował brytyjski Vodafone, który chce uniemożliwić sprzedaż 19,61%. walorów Polkomtela przez duński TDC. To wyrok korzystny dla Brytyjczyków.

Akcje są zabezpieczone w polskim sądzie do czasu rozstrzygnięcia sprawy w Międzynarodowym Centrum Arbitrażowym w Wiedniu. Arbitraż, rozpoczęty również na wniosek Vodafone w marcu, może długo potrwać — pierwsza rozprawa ma się odbyć dopiero 7 stycznia przyszłego roku. Szerzej o powodach arbitrażu pisaliśmy w tej wiadmości.
Zabezpieczenie na akcjach Polkomtela blokuje ich sprzedaż. Składając sprawę do polskiego sądu, Vodafone skomplikowało i przedłużyło cały proces, co jest sprzeczne z interesem pozostałych akcjonariuszy. Mamy nadzieję na szybkie zakończenie sprawy, ale nie możemy wykluczyć długotrwałego procesu sądowego — twierdzi Jesper Theill Eriksen, prezes TDC Mobile International.

Zarówno polscy akcjonariusze, jak i Vodafone zaostrzają swoje stanowiska. Arun Sarin, prezes brytyjskiego operatora, stwierdził niedawno, że jest zainteresowany zwiększeniem swoich udziałów w Polkomtelu. Kartą przetargową może być plan stworzenia centrum usług, w którym mógłby zatrudnić tysiąc osób, o czym pisaliśmy w tej wiadomości. Również wśród polskich akcjonariuszy i osób związanych z kontrolującym ich skarbem państwa coraz częściej słychać głosy, że najbardziej korzystne dla nich będzie po- zostawienie udziałów w operatorze, płacącym regularnie wysoką dywidendę — za 2005 rok było to 2,4 mld zł.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~DE  2006-12-01 14:48:21  host: 80.51.255.150

    I na Vode też mamy czekać w takim stylu jak na T-Mobile? Nowa telenowela się szukuje. Mnie się nie chce numerować odcinków ;).

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet