Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mała popularność MMS-ów

Mała popularność MMS-ów

WitekT 15 Grudnia 2004 12:44

0 0

Liczba kupowanych komórek wyposażonych w aparat stale rośnie. Taki sam trend nie towarzyszy ilości wysłanych MMS-ów.

Analizy Gartnera wskazują, że w okresie od lipca do września na świecie sprzedano około 167 mln telefonów komórkowych, wiele z nich posiadało wbudowany aparat. Mimo nowych możliwości, jakie dają komórki, niewiele osób skłonnych jest wykorzystywać te funkcje.
Podawane przez BBC dane, dotyczące rynku brytyjskiego wskazują, że o ile w 2003 roku, wysłaniem MMSa nie trudziło się około 7% z posiadających taką możliwość abonentów, to teraz jest to już 36 proc. Jednocześnie w tym samym okresie liczba telefonów z wbudowanymi aparatami cyfrowymi podwoiła się.

Najprawdopodobniej, wielu z tych użytkowników nie wysyła wiadomości multimedialnych gdyż nie potrafi tego zrobić. Tymczasem operatorzy komórkowi chcą zarabiać na nowych możliwościach telefonów. W badaniach tylko 11% Brytyjczyków potwierdziło, że wie jak przesłać za pomocą telefonu wiadomość MMS.

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet