Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MAiC: aukcja 800 i 2600 MHz w ciągu dwóch miesięcy

MAiC: aukcja 800 i 2600 MHz w ciągu dwóch miesięcy

WitekT 22 Sierpnia 2014 20:29

6 2
Rząd przewiduje, że proces rozdysponowania częstotliwości z pasm 800 MHz i 2600 MHz rozpocznie się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Obecnie w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji trwają analizy w tym zakresie - powiedział rzecznik Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Artur Koziołek.



W chwili obecnej Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji prowadzi analizy dotyczące najbardziej efektywnego wykorzystania pasma 800 MHz dla zapewnienia powszechnego, szerokopasmowego dostępu do Internetu w Polsce. Zgodnie z przewidywaniami rządu proces rozdysponowania pasma 800 MHz i 2600 MHz rozpocznie się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy - przekazał Koziołek.

Zobacz: UKE ze startem aukcji czeka na sygnał od rządu.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:

Tagi: artur koziołek | aukcja | lte | maic

w sumie: 32
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13. ~mazur28  2014-08-23 00:52:42  host: user-31-174-182-75.play-internet.pl

    Orange sciemnia ze maja najlepszy zasieg a luki ogromne t-mobile to samo szczególnie na mazurskimi jeziorami :P

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14. ~nick  2014-08-23 09:32:17  host: public-gprs514693.centertel.pl

    "Play ma dostac...." Dostac to moze wpierdul bo nie ma kasy i własciciele własnie wypompowuja ostatnie złotówki bo już mają dosyć tej inwestycji. Być moze Play jeszcze znajdzie frajeró na więcej swoich smieciowych obligacji to moze i coś tam.... Kupi. Tak panie - kupi , a nie dostanie. To ma być aukcja - 3x przekładana i juz nie wierzę że w ogóle będzie

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    15. ~  2014-08-23 09:44:56  host: adck31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    po pierwsze to nie wiadomo czy pasmo zostanie rozdzielone na każdego osobno, czy będą musieli budować się LTE800 wspólnie. w MOIM przekonaniu uważam, że wspólne budowanie przyczyniłoby się do rozpowszechnienia LTE i szybkiego pokrycia zasięgiem małych miasteczek i wsi. nie byłoby dobre gdyby większość pasma otrzymała jedna sieć, gdyż powstałby monopol jednej sieci. jedna sieć miałaby zasięg prawie wszędzie, a inne nie miałyby nawet 50% obszaru Polski. tak jak niegdyś monopolistą była Telekomunikacja Polska, która musiała udostępnić swoją infrastrukturę. więcej tu: http://tlp.is/3c3

  • Ten komentarz został ukryty.

    4

    16. ~  2014-08-23 09:47:27  host: adck31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *nie byłoby dobre, gdyby całe pasmo kupiła jedna sieć, gdyż powstałby monopol jednej sieci, choć UKE zapewne do tego nie dopuści.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    17. ~xs  2014-08-23 10:23:49  host: 83-238-229-199.adsl.inetia.pl

    #12,13 nie bój żaby - przecież play się reklamuje, że ma zasięg wszystkich operatorów poza tym 6G i w ogóle cud, mód i orzeszki. Tak więc o co chodzi przecież reklamy playa nie kłamią :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    18.  2014-08-23 11:13:47

    Jeśli UKE jest powołany do tych rzeczy, to po co ktoś jeszcze ma dodatkowo coś analizować? Po co te wszystkie agencje są potrzebne? Nadzór - owszem, ale równolegle coś robić? Bez sensu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    19.  2014-08-23 13:02:03

    @16 bo jedna sieć nie będzie mogła kupić całego pasma. Nie wiem jak obecnie, ale jeszcze w grudniu dla przykładu ZTCP był zapis, że będzie na sprzedaż:
    5x 10MHz (dwa bloki po 5MHz) w 800MHz, a jedna firma będzie mogła złożyć tylko 2 oferty,
    7x 20MHz (dwa bloki po 10MHz) w 2600MHz, a jedna firma będzie mogła złożyć tylko 3 oferty.

    Dodatkowo był zapis, że firmy, które już mają rezerwacje na 900MHz (oraz 800MHz z dywidendy cyfrowej - chodzi głównie o Sferię), nie mogą mieć łącznie z pasmem 800MHz więcej rezerwacji niż na 40MHz.

  • Ten komentarz został ukryty.

    4

    20. ~  2014-08-23 13:15:46  host: user-94-254-209-85.play-internet.pl

    wlo zrob siku

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    21. ~jacek  2014-08-23 14:02:13  host: 97e34955.skybroadband.com

    ile mozna czekac ????

    Analizuja

    Co wy tam q... analizujecie ?

    jest aukcja i tyle kto da wiecej wygrywa i tyle jak na allegro

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    22.  2014-08-23 18:13:33

    Każdy dostanie po 5 MHz... Inaczej pozagryzają się w sądach.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    23. ~p  2014-08-23 20:27:46  host: apn-77-113-12-6.dynamic.gprs.plus.pl

    I tak się pozagryzają . :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    24.  2014-08-24 12:26:51

    Widać brakuje na "prywatne" kolacje w knajpach :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    25. ~p  2014-08-24 15:09:32  host: apn-77-113-12-6.dynamic.gprs.plus.pl

    Ewidentnie grają na zwłokę żeby ogłosić start przed wyborami. Szkoda ze na szkodę zwykłego konsumenta i budżetu przy okazji bo wpływu w tym roku już na pewno nie będzie. Ciekawe jak rozwiążą sprawę Sferii. Wg ugody chyba w październiku juz będą mogli korzystać z pasma?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    26.  2014-08-25 08:09:00

    25. - a co to niby ma dać? Co normalnego człowieka obchodzi jakiś przetarg czy aukcja o jakieś częstotliwości? Naprawdę, lato nie było gorące, udarów raczej nie powinno być - więc skąd te pomysły?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    27. ~  2014-08-25 09:33:27  host: adcq64.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @26
    serio nie wiesz? rząd przed wyborami robi wszystko aby ocieplić swój wizerunek, będą ogłaszać, że robią coś dla ludzi. oczywiście będzie, że wszystko to ich zasługa itp. różni są ludzie i wiem, że dużą część się tym zainteresuje. a jeśli nawet nie będzie ktoś wiedział o co chodzi czy nie będzie go to interesowało to będzie widział, że coś tam rząd dla ludzi zrobił. tak jak przez rok nie mogłem się o coś radnego doprosić to teraz "szast prast" i załatwione i jeszcze przyjechał do mnie osobiście o tym powiadomić.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    28.  2014-08-25 09:36:03

    27 - no widać to trafia do niektórych, skoro tak mówisz. Do mnie nie ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    29. ~p  2014-08-25 09:56:15  host: public-gprs514644.centertel.pl

    Wlo, nie jestem jednym z hejterow. Dziwi mnie to że tak zareagowales.Raczej miałem Cie za osobę myślącą. Rozpoczęcie aukcji to sukces dla MAiC. Co z tego ze z półrocznym opóźnieniem. O tym wie 1%społeczeństwa.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    30.  2014-08-25 09:59:59

    29 - nadinterpretujesz... Zapytałem Cię jak to niby ma wpłynąć na decyzje przy urnie. Ponieważ dziwi mnie - jeśli rzeczywiście ma - zapytałem czego to jest skutkiem ;-) Jeśli zbyt osobiście odbierasz opinię - przepraszam.