Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Magna Polonia - zamiast przejęcia będzie teleholding

Magna Polonia - zamiast przejęcia będzie teleholding

LuiN 19 Listopada 2008 09:32

0 0

Pod skrzydłami funduszu Rasting Magna Polonia będzie budowała holding firm telekomunikacyjnych. Zaczyna od Mediatela i Info-TV-FM. Magna Polonia ma trafić w ręce funduszu Rasting, który obecnie jest największym udziałowcem Mediatela - pisze Puls Biznesu.

Po nieudanym przejęciu NFI Magna Polonia przez ukraiński bank, fundusz znalazł nowy pomysł na biznes. Stworzy portfel spółek zajmujących się infrastrukturą telekomunikacyjną. Na pierwszy ogień pójdą: giełdowy Mediatel i firma Info-TV-FM, która rok temu sama wspominała o giełdowym debiucie. Fundusz przygotował już założenia strategii, która wkrótce zostanie przedstawiona radzie nadzorczej, a potem akcjonariuszom. Wczoraj informacja została upubliczniona. Podany w trakcie sesji komunikat (giełda zawiesiła notowania) spowodował silny wzrost cen akcji Magny. Kurs poszybował nawet o ponad 54%. W ciągu ostatnich sesji wartość spółki podwoiła się.

Strony transakcji, której wartość szacowana jest na około 100 mln zł, podpisały już umowy warunkowe. Potrzebne są jeszcze zgody korporacyjne. Zgromadzenia akcjonariuszy odbędą się w grudniu.
Magna Polonia odkupi od funduszu Rasting oraz firmy Evotec 50,5% walorów Info-TV-FM. Zapłaci 24,4 mln zł. Magna kupi też od Rastingu, BBI Capital i Zbigniewa Kazimierczaka 65,95% akcji Mediatela. W zamian za to fundusz wyemituje akcje. Ich cena emisyjna wyniesie 1,2 zł, a akcje Mediatela w transakcji wyceniono na 12,4 zł.

Mediatel, który wejdzie w skład holdingu, zajmuje się m.in. obsługą międzynarodowego ruchu hurtowego, telefonią mobilną, usługami dla biznesu. Przygotowuje strategię dla rynku masowego. Spółka Info-TV-FM zajmuje się przede wszystkim tzw. radiodyfuzją, czyli przekazywaniem sygnału stacji telewizyjnych i radiowych w systemie analogowym.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~mortal  2008-11-19 23:40:29  host: inet20909na-0.eranet.pl

    Janisiewicz znowu zarobi. Ma głowę ale jako człowiek jest malutki. Koleś z kategorii mam kasę , wolno mi wszystko.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet