Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Magia QWERTY - Nokia E75 i E55

Magia QWERTY - Nokia E75 i E55

LuiN 16 Lutego 2009 11:14

0 0

Nokia zaprezentowała oficjalnie dwa nowe modele rozwijające biznesowe portfolio producenta. Nokia E75 to rozsuwany telefon z klawiaturą QWERTY, którego zdjęcia wyciekły do sieci na wiele miesięcy przed premierą - producent okrzyknął go następcą Nokii 9300. Nokia E55 to pierwsza Nokia z klawiaturą compact QWERTY.

Obie Nokie przygotowano z myślą o szybkiej komunikacji tekstowej. To pierwsze telefony wyposażone w funkcję Nokia Messaging, która oferuje dostęp do większości istniejących kont e-mail, również polskich dostawców, w trybie push.

nokia e75 Na pokładzie Nokii E75 znajdą się między innymi: HSDPA (do 3,6 Mb/s), aparat 3,2 Mpix, GPS, WiFi, gniazdo JACK 3,5 mm, microUSB, gniazdo kart microSDHC, Bluetooth i radio FM. Telefon będzie nagrywał filmy o rozdzielczości QVGA (320 x 240 pikseli) z prędkością 30 klatek na sekundę. Bateria o pojemności 1500 mAh (BP-4L) zagwarantuje do 630 minut rozmowy lub do 408 h czuwania. W pamięci urządzenia znajdziemy przeglądarkę plików pakietu MS Office, PDF-ów oraz archiwów ZIP.




Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia E75 w katalogu.

nokia e55 Nokia E55 to najbardziej kompaktowy telefon fińskiego giganta wyposażony w klawiaturę QWERTY. Klawiatura wykonana została w standardzie znanym z urządzeń BlackBerry - jest to tak zwane half-QWERTY, lub jak woli to nazywać Nokia: compact QWERTY. Poważnym atutem telefonu jest rozszerzona bateria, która według producenta pozwoli na uzyskanie nawet do 28 dni pracy w trybie czuwania.

E55 ma wbudowany moduł A-GPS i sprzedawana będzie z 3-miesięczną licencją na nawigację głosową (podobnie jak E75). Obie Nokie, jako pierwsze wśród serii E producenta, są zgodne z platformą zaawansowanych gier - N-Gage. Ważnymi plikami przechowywanymi na komputerze można zdalnie zarządzać i udostępniać je za pomocą usługi Files on Ovi.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia E55 w katalogu.

2008 roku sprzedano ponad 10 milionów sztuk telefonów Nokii serii E. Nokia E75 pojawi się w sprzedaży w marcu w cenie 375 euro, a Nokia E55 w drugim kwartale 2009 roku w cenie 265 euro (szacunkowe ceny detaliczne bez podatków i dopłat).

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~Templariusz  2009-02-16 11:38:28  host: 212.160.172.70

    Brak Windows Mobile - telefon do śmieci :D

  • 0

    2.  2009-02-16 11:44:26

    Odziwo nawet ładne. Pomimo, że to Nokie.

  • 0

    3.  2009-02-16 11:51:24

    Daj spokój z tym Windows...

  • 0

    4. ~czapla  2009-02-16 11:58:44  host: host-89-231-160-2.wolow.mm.pl

    1. ~Templariusz brak 18 lat zakaz pisania na forach...

  • 0

    5.  2009-02-16 13:24:55

    E55, na to czekałem:)

  • 0

    6.  2009-02-16 13:25:52

    Templariusz - ale o co chosi? Przecież to Nokia. Rozumiesz? NOKIA ma Symbiana.

  • 0

    7. ~  2009-02-16 13:42:03  host: 94.254.196.197

    Templariusz (czy jakoś tak) - do śmieci!

  • 0

    8.  2009-02-16 14:20:28

    1 ~~ żal.

  • 0

    9.  2009-02-16 14:21:45

    E55 - super propozycja HSDPA 10,2Mbit/s oraz HSUPA 2mb/s. Szykuje się super telefon i modem w jednym ;].

  • 0

    10. ~  2009-02-16 14:41:48  host: f142-059.opera-mini.net

    hehe ale kotlet a jakie mega wyswietlacze jak lufciki. Ale fani nokii będą piali

  • 0

    11.  2009-02-16 14:44:23

    10 - edytowałem Twój wpis; proszę o redukcję wycieczek osobistych do fanów danej marki.

  • 0

    12. ~ephp.pl  2009-02-16 14:56:48  host: cac76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    pięknie, to czekam na e55, bo już zastanawiałem się co po e51 kupić... teraz już wiem...

  • 0

    13. ~  2009-02-16 15:08:33  host: client.wlan-117-137.betanet.pl

    e55 telefon kompletny...

  • 0

    14.  2009-02-16 20:47:33

    No ciekaw jestem czy z obiecanych 28 dni w E55 nie zrobi się w praktyce 5 dni. Baardzo jestem ciekaw. Ale koncepcja mi się podoba.

  • 0

    15.  2009-02-16 21:04:33

    Jesli potwierdzi sie bateria w E55 (1500mha) to moze być przebój. Ja osobiscie symbiana nie lubie, ale ten telefon to przemyslana konstrukcja.

  • 0

    16.  2009-02-16 21:04:50

    r, ja tam mam nadzieje, że wytrzyma właśnie 5 dni - ale prawdziwych tortur:)

  • 0

    17.  2009-02-16 21:06:51

    vonski - tak, będzie to 1500 mAh - w naszym katalogu znajdują się tylko oficjalne informacje (choć mamy prawo do błędu:) Ta pojemność baterii jest na 100% pewna.

  • 0

    18.  2009-02-17 05:56:59

    LuiN: a tak to luzik, byleby nie 5 leżenia na półce. Niech będzie w rzeczywistości chociaż połowa tego co Nokia obiecuje To będzie hit, od razu polecę na wyścigi do sklepu ;-)

Dodaj swoją opinię