Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Magdalena Gaj nagrodzona za cyfryzację telewizji naziemnej

Magdalena Gaj nagrodzona za cyfryzację telewizji naziemnej

LuiN 8 Maja 2014 10:13

0 14
Proces cyfryzacji telewizji naziemnej został uznany za Wydarzenie Roku na rynku medialnym, w tegorocznej edycji konkursu Innovation Award Media Trendy, organizowanego przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR.



Nagroda trafiła wspólnie do osób, które odegrały najważniejszą rolę w tym procesie: Magdaleny Gaj, Prezesa UKE, Jana Dworaka, Przewodniczącego KRRiT oraz Michała Boniego, Ministra Administracji i Cyfryzacji w latach 2011-2013.

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się 7 maja w Teatrze Polskim w Warszawie, jury konkursu podkreśliło, że proces cyfryzacji telewizji naziemnej dostarczył milionom Polaków "telewizję jutra" i wprowadził wielopłaszczyznowe zmiany dla branży reklamowej i mediowej. Dodatkowe gratulacje złożono za sprawność i profesjonalizm przeprowadzenia tego procesu oraz towarzyszącą mu kampanię informacyjną.

Dla znacznej części odbiorców pojawienie się nowych kanałów było wystarczającym pretekstem do tego aby odstąpić od dotychczasowych nawyków i chcieć poznać inne oferty. W domach duże znane już domownikom stacje musiały ustąpić miejsca innym mniejszym, niedostępnym dotąd kanałom. W większości grup docelowych stacje zwane do tej pory niszowymi przekroczyły łącznie 50% poziom udziału w oglądalności - czytamy w uzasadnieniu przyznania nagrody.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:

Tagi: dvb-t | magdalena gaj

w sumie: 28
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9.  2014-05-08 11:24:30

    Ktoś z tej listy powinien dostać wezwanie od prokuratora jako nagrodę. Sposób przydzielania miejsc w DVB-T był po prostu skandaliczny. Teraz mamy taką ofertę jaką mamy i każda stacja nie zależnie od tego jak "niszowa" będzie miała wyższą oglądalność, wynika to bezpośrednio z większego zasięgu stacji. Przyznawanie tego typu nagród to czysta hipokryzja.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    11.  2014-05-08 11:41:46

    Za co ta nagroda. Ślimaczyło się strasznie, poza tym DVB-T to już przeżytek w momencie instalacji w PL.
    Nagrodę to można dać temu, kto wywali całe pasmo TV na satelity. Pojęcia nie mam po co trzymać technologię jednokierunkową tak blisko odbiorcy. Dla 2 kanałów HD zażarli tyle co by starczyło na ponad 100mb LTE.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    12. ~he ?  2014-05-08 11:44:45  host: 94.42.201.114

    Gaj została prezesem UKE 01.02.2012 a ostatni nadajnik analogowy wyłączony 23.07.2013 - harmonogram został ustalony jeszcze w latach 2010-2011. Więc kufa o co chodzi ? Towarzystwo wzajemnej adoracji nagrody sobie rozdaje ....

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    13.  2014-05-08 11:46:08

    No rzeczywiście. Wiodąca rola MagdyTravel jest niezaprzeczalna. Dobrze, jest następne osiągnięcie do CV - co zwiększa szanse że dostanie ten upragniony etat za granicą i będziemy mieć z głowy ;P

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    14. ~rough  2014-05-08 12:23:04  host: 89-77-236-210.dynamic.chello.pl

    a nie dostała jeszcze nagrody za gender i feministyczne bojówkarstwo???

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    15. ~rough  2014-05-08 12:27:48  host: 89-77-236-210.dynamic.chello.pl

    OMG! POwski politruk Dworak, najbardziej polityczny gad na tym stanowisku od czasów Kwiatkowskiego dostał nagrodę w naszej wspaniałej III RP? no jak pięknie po prostu... I SBecki kapuś Boni też? pełnia szczęścia po prostu, jeszcze brakuje tylko Tuska Komorowskiego i Palikota.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    16. ~kerim36  2014-05-08 12:27:51  host: public-gprs593983.centertel.pl

    Ja ewentualnie mam pytanie ile czasu fizycznie MagdaTravel byla w kraju podczas wdrazania dvb-t. Zapewne wiekszosc czasu byla na "wyjazdach sluzbowych", wiec za co ta nagroda??

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    17. ~Adam M  2014-05-08 12:29:00  host: h4-52.net.euron.pl

    Nagroda się należy - ale nie im!!! To są normalnie kpiny jakieś.
    Boni nic dobrego dla cyfryzacji nie zrobił - bo w ogóle nic nie robił.
    Zamiast Gaj powinno się uhonorować jej poprzedniczkę bo to dzięki jej inicjatywie wszystko przebiegło zgodnie z założeniami. Podobnie jak Boni, Gaj też nić nie zrobiła w tej kwestii - poza przyjmowaniem laurów.
    Jedynie Dworak z tej trójki co nieco dobrego zdziałał.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    18. ~vojtas  2014-05-08 13:41:03  host: 5-226-110-198.ip.netia.com.pl

    daliście cyfryzację nadzorować jakiemuś palantowi po kulturoznawstwie, który nie wie co to OFDM, a nagradzacie jakąś kolejną ignorantkę za to ,że zamiast DVB-T2 wprowadziła DVB-T. Brawo polsko! Jak ja bym chciał, żebyśmy nie odzyskali tej niepodległości!

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    19. ~pabloki  2014-05-08 14:57:05  host: 46.205.4.168.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    za późno wprowadzono dvb-t, w dodatku jak by chcieli być innowacyjni to by wprowadzili juz dvb-t2. Nagrodzone grono to towarzystwo wzajemnej adoracji posługujące sie wielkimi pustymi hasłami.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~  2014-05-08 18:09:22  host: ip-37-209-137-244.free.aero2.net.pl

    Smieciowe kanaly przerywane filmami, bez dvbs2 i z minimalna ilosci kanalow HD nazywamy cyfryzacja? Prosta operacja ktora powinna zajac rok zajela nam 10 at - dyskusje, pierd..lenia , opowiastki , testy myslenie nad standardami i zamieszanie z tym zwiazane... za to dostala nagrode i za bledy swoich poprzednikow ??!!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21. ~  2014-05-08 18:09:57  host: ip-37-209-137-244.free.aero2.net.pl

    dvbt2 oczywiscie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22. ~  2014-05-08 18:12:08  host: ip-37-209-137-244.free.aero2.net.pl

    lepiej dajcie nagrode w cyfryzowaniu polskim operatorom DTH ,oni byli motorem zmian od 1998 roku a nie jakas Magda. Wiecej dobrego zrobili dla zmian technologicznych niz wasze Wieśniawskie urzedy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23. ~Safari  2014-05-08 18:13:27  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    @20 - bo ty najlepiej wiesz ile powinno to zająć ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24. ~zażenowany tą medialną hucpą  2014-05-08 18:25:21  host: ip-37-209-142-49.free.aero2.net.pl

    Magda Travel ciągle podróżuje bo wierzy że gdy odbędzie sto wycieczek to ogłoszą ją świętą jak papieża.
    Wymieniona trójca zasługuje ale na postawienie przed plutonem egzekucyjnym.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25. ~lukas  2014-05-08 19:31:29  host: 62.244.139.14

    Ale to żałosne biorąc pod uwagę kilka faktów:
    1. PROCES W POLSCE był mocno opóźniony
    2. PROCES CYFRYZACJI TV był wymuszony przez zobowiązania unijne
    3. NIEWIADOMO TO CO DALEJ, czyli tkwimy w próżni bo urzędasy myślą

    ŻAŁOSNE dziadostwo!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26.  2014-05-08 21:22:57

    Pomijając już te nagrody, to dobrze się stało, że w końcu jest DVB-T. Nareszcie skończył się monopol kablówek, choć ich amplifajerzy nadal prowadzą krucjatę dezinformacyjna o tym, że DVB-T kiepsko działa. Sam o mało co, nie uległem temu schematowi. A wystarczyła tylko trochę droższa antena ze wzmacniaczem i problemu nie ma.