DAJ CYNK

Magdalena Gaj kandydatką na zastępcę sekretarza generalnego ITU

LuiN

Prawo, finanse, statystyki

Szefowa UKE, Magdalena Gaj jest polską kandydatką na stanowisko Zastępcy Sekretarza Generalnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU).

Szefowa UKE, Magdalena Gaj jest polską kandydatką na stanowisko Zastępcy Sekretarza Generalnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU).

Kandydaturę zaprezentowano 19. lutego w czasie spotkania z korpusem dyplomatycznym w Warszawie. To jedno z najwyższych stanowisk w systemie Narodów Zjednoczonych.

Umiejętności negocjacyjne pani Magdaleny Gaj i jej zdolność zyskiwania sojuszników sprzyjają budowaniu w Polsce nowoczesnej struktury informatycznej. Dzięki działaniom pani Gaj należymy do europejskich liderów w dziedzinie internetu mobilnego - przekazał w komunikacie minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski.

Kandydatura pani Magdalena Gaj na to stanowisko jest dla Polski ważna z wielu względów. Przede wszystkim problematyka, jaką zajmuje się organizacja, nabiera coraz większego znaczenia we współczesnym świecie - zaznaczyła podsekretarz stanu w MSZ Katarzyna Kacperczyk, która otworzyła spotkanie. Ponadto zależy nam na wzmocnieniu obecności Polski na ważnych stanowiskach w systemie Narodów Zjednoczonych - dodała.

Magdalena Gaj przedstawiła swoją wizję współpracy międzynarodowej na rzecz rozwoju technologii informacyjnych. Podkreśliła, że już dzisiaj mają one ogromny wpływ na funkcjonowanie społeczeństw i w coraz większym stopniu decydują o ich przyszłości. Serwisy internetowe stanowią kluczowe forum dla innowacji i rozwoju. Począwszy od nawiązywania i utrzymywania kontaktów społecznych po dostęp do najnowszych wiadomości; od logistyki po transakcje finansowe; od transportu po turystykę. Niewiele jest dzisiaj obszarów aktywności, które obywają się bez zastosowania narzędzi cyfrowych lub nie zostały przez nie ulepszone - zwróciła uwagę Magdalena Gaj.

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny to najstarsza na świecie organizacja międzynarodowa będąca wyspecjalizowaną agendą Organizacji Narodów Zjednoczonych. Została powołana w celu standaryzowania oraz regulowania rynku telekomunikacyjnego i radiokomunikacyjnego. Należą do niej 194 państwa.

Wybory odbędą się podczas Konferencji Pełnomocników Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (International Telecommunication Union) w Busan (Republika Korei), w dniach 20. października - 7. listopada 2014 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: MSZ