Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Magdalena Gaj kandydatką na zastępcę sekretarza generalnego ITU

Magdalena Gaj kandydatką na zastępcę sekretarza generalnego ITU

LuiN 21 Lutego 2014 13:41

4 10

mgadalena gaj itum Szefowa UKE, Magdalena Gaj jest polską kandydatką na stanowisko Zastępcy Sekretarza Generalnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU).

Kandydaturę zaprezentowano 19. lutego w czasie spotkania z korpusem dyplomatycznym w Warszawie. To jedno z najwyższych stanowisk w systemie Narodów Zjednoczonych.

Umiejętności negocjacyjne pani Magdaleny Gaj i jej zdolność zyskiwania sojuszników sprzyjają budowaniu w Polsce nowoczesnej struktury informatycznej. Dzięki działaniom pani Gaj należymy do europejskich liderów w dziedzinie internetu mobilnego - przekazał w komunikacie minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski.

Kandydatura pani Magdalena Gaj na to stanowisko jest dla Polski ważna z wielu względów. Przede wszystkim problematyka, jaką zajmuje się organizacja, nabiera coraz większego znaczenia we współczesnym świecie - zaznaczyła podsekretarz stanu w MSZ Katarzyna Kacperczyk, która otworzyła spotkanie. Ponadto zależy nam na wzmocnieniu obecności Polski na ważnych stanowiskach w systemie Narodów Zjednoczonych - dodała.




Magdalena Gaj przedstawiła swoją wizję współpracy międzynarodowej na rzecz rozwoju technologii informacyjnych. Podkreśliła, że już dzisiaj mają one ogromny wpływ na funkcjonowanie społeczeństw i w coraz większym stopniu decydują o ich przyszłości. Serwisy internetowe stanowią kluczowe forum dla innowacji i rozwoju. Począwszy od nawiązywania i utrzymywania kontaktów społecznych po dostęp do najnowszych wiadomości; od logistyki po transakcje finansowe; od transportu po turystykę. Niewiele jest dzisiaj obszarów aktywności, które obywają się bez zastosowania narzędzi cyfrowych lub nie zostały przez nie ulepszone - zwróciła uwagę Magdalena Gaj.

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny to najstarsza na świecie organizacja międzynarodowa będąca wyspecjalizowaną agendą Organizacji Narodów Zjednoczonych. Została powołana w celu standaryzowania oraz regulowania rynku telekomunikacyjnego i radiokomunikacyjnego. Należą do niej 194 państwa.

Wybory odbędą się podczas Konferencji Pełnomocników Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (International Telecommunication Union) w Busan (Republika Korei), w dniach 20. października - 7. listopada 2014 roku.

Źródło tekstu: MSZ     

Dodaj do:

Tagi: itu | magdalena gaj | uke

w sumie: 48
  • 2

    28.  2014-02-21 15:17:26

    @19: jasne, a Grabos i spolka dobrze sie zasluzyli Polsce wspierajac TP i jej monopol? Wiem to najlepiej na wlasnej skorze jak dobrze mial monopolista i jak przeciagane byly wszystkie przetargi na swiadczenie uslug telefonicznych np w Warszawie, uwolnienie petli lokalnej, utrudnianie preselekcji, blokowanie roamingu krajowego itp.

  • 2

    29.  2014-02-21 15:19:02

    Jeździła, jeździła i wyjeździła... ;-)

  • 5

    30.  2014-02-21 15:24:17

    @22 Oczywiście, bo jeśli nie pojechałem do hameryki to nie wiem co to iphone, a bez wizyty na wschodzie nie będe mieć pojecia co to origami... W sytuacji gdy problemy krajowe wymagają nadzoru i wprowadza sie coś ważnego powinno się siedzieć na 4 literach i to nadzorować bo za to takiej Pani płacą, a nie za odstawianie wycieczek 'w 100 dni dokoła świata'....

  • 6

    31. ~  2014-02-21 15:30:16  host: static-ip-77-89-104-178.promax.media.pl

    Na Miss Unii Europejskiej niech startuje.

  • 7

    32.  2014-02-21 15:47:27

    Ale jaja. Trzeba nic nie robić, wozić dupsko na koszt podatnika i... gotowe. Można? Można!

  • 2

    33.  2014-02-21 16:04:18

    @26 piszemy też dużą (wielką literą), a nie "z litery ". To drugie to rusycyzm :) Z pozostałą częścią się zgadzam.

  • 0

    35. ~pabloki  2014-02-21 17:19:14  host: 213.158.217.71.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    im szybciej ją wybiorą tym lepiej dla nas a jak nowy przes uke będzie podobny to też sie coś wymyśli by go upchnąć gdzieś w unii byle z dala od polski . Z wysokiej pozycji zawodowej upadek jest bardziej odczuwalny. Niestety to tylko kandydatura.

  • -3

    38. ~kiki  2014-02-21 20:10:19  host: public-gprs516987.centertel.pl

    szczury mają to do siebie że pierwsze uciekają z tonącego okrętu, szlag z nią, szkoda tylko, że ktoś zafunduje jej GAJTRAVEL do kwadratu, ale trzasek wie co robi, za 8 miesięcy jak wyleci po wyborach to gajowizna zafunduje mu fotelik experta w onz-cie. swoj ciągnie do swego swołocz

  • 1

    41. ~pólok  2014-02-21 20:21:49  host: n12-09-07.opera-mini.net

    ja mam leprze kąmpetęcje

  • 1

    42. ~  2014-02-21 20:23:26  host: n12-09-07.opera-mini.net

    ludwiku dorn i sabo! nie idzcie ta droga!

  • 1

    43. ~mgr alexander  2014-02-21 20:24:11  host: n12-09-07.opera-mini.net

    nie z nami te numery ziobro

  • 1

    44. ~kwas  2014-02-21 20:26:11  host: n12-09-07.opera-mini.net

    (...) my to znamy my to wiemy i nie znamy, nie z nami te numery ziobro!

  • 0

    46.  2014-02-21 20:39:17

    To tylko kandydatura więc nie ma o co bić piany.

  • 0

    47. ~ciekawy  2014-02-22 10:22:08  host: ip-188-46.ists.pl

    A kto głosuje w ITU? Ile głosów mają firmy przez Panią regulowane lub państwa które są właścicielami regulowanych przez Panią firm? Mam nadzieję że zero.

  • 0

    48. ~me  2014-02-22 11:06:52  host: 194.114.62.121

    Od 20 października do 7 listopada 2014 - prawie trzy tygodnie zabawy elit na koszt zwykłych ludzi.

  • 0

    49.  2014-02-22 12:49:32

    A gdzie ma siedzibę ten związek? Chyba nie w Europie? Bo to nie warte poświęcenia przecież... ;-)

  • 3

    50. ~  2014-02-22 12:57:04  host: ip-93-154-147-82.free.aero2.net.pl

    Madzia jako zastępca sekretarza mogła by zajmować się układaniem jadłospisów i planów podróży.

  • 2

    51.  2014-02-22 20:48:34

    Kanalie zmarnują jej karierę... przecież to wymarzona szefowa dla wielkiego biura turystycznego...

  • 0

    52.  2014-02-23 14:34:56

    śmiechłem

  • 0

    53. ~Stefano  2014-02-25 12:10:30  host: 193.227.131.123

    to co ? witamy powracającą poprzednią panią prezes ?

Dodaj swoją opinię