Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mądre "żarówki" od Prestigio

Mądre "żarówki" od Prestigio

LuiN 21 Maja 2015 13:26

4 10

prestigio prled9e27m Prestigio zapowiada wprowadzenie do oferty drugiej generacji inteligentnego oświetlenia bazującego na technologii LED i łączności Bluetooth. Trzy nowe modele pozwolą sterować barwą światła białego oraz zmieniać kolory.

Kolejna generacja oświetlenia Prestigio przynosi zarządzanie poprzez Bluetooth 4.0 w odległości do 15 metrów, a także zróżnicowane gwinty: E14, E27 i GU10.

Model Smart Color LED Spotlight PRLED4GU10 to LED-owe źródło światła typu reflektor. Moc 4 Watów generuje jasność na poziomie 230 lumenów. Za pomocą dedykowanej aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub tablecie można włączać, wyłączać oraz zmieniać natężenie światła. Żarówka oferuje świecenie w kolorze białym jak i w pełnej gamie kolorów RGB, również w trybie rytmicznym. Specyfikację uzupełnia gwint GU10 oraz wbudowany regulator czasowy.




Z kolei Smart Color LED Light Mini PRLED5E14, oprócz zalet poprzednio opisanego modelu, ma regulowany gwint umożliwiający zmianę między wielkością E14 i E27. 5 Watów generuje 400 lumenów, a przy białym świetle wbudowany sensor umożliwia dostosowanie temperatury barwowej w zakresie 2700-6500K.

Najmocniejszym z zapowiedzianych modeli jest Smart Color LED Light 9WPRLED9E27, który daje światło na poziomie 800 lumenów, możliwość regulacji temperatury barwowej światła białego w zakresie 2700-6500K oraz jak wcześniejsze modele świeci we wszystkich kolorach RGB.

Aplikacja Smart Home na urządzenia mobilne umożliwia zaprogramowanie określonego działania dla pojedynczego źródła światła lub grupy źródeł oświetlenia LED. Zapamiętanych komend może być wiele, zależnie od preferencji domowników. Wewnętrzna pamięć pozwala na zaprogramowanie akcji (włączenie, wyłączenie, zmiana koloru świecenia) na konkretny dzień i godzinę, nawet gdy połączenie Bluetooth nie jest dostępne.

Źródło tekstu: Prestigio, wł     
Źródło zdjęć: Prestigio

Dodaj do:

Tagi: żarówka | prestigio | smart

w sumie: 17
  • 1

    1. ~romek  2015-05-21 13:31:05  host: aafl20.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no wow, w chińskich sklepach już jakiś czas temu widziałem takie żarówki

  • 2

    2.  2015-05-21 13:38:51

    Przeciez Prestigio dokladnie stamtad je bierze ;) Tylko doklada 100% marzy za "marke" i polska instrukcje...

  • 0

    3.  2015-05-21 13:42:08

    A takie pytanie do redakcji. Kiedy w newsach pojawia sie informacje o samochodzikach,helikopterach kolejkach i klockach strowanych BT ?? Rozumiem sponsoring i te sprawy, ale od tego sa chyba panele na reklamy.
    PS sa tez lodowki, pralki i kuchanki z lacznoscia BT.... A no i wkazdym nowszym samochodzie jest radio z BT. Mysle, ze to tez powinno znalezc sie w newsach.

  • 2

    4.  2015-05-21 13:43:01

    I gdzie tu mądrość. Mądrość ma tylko człowiek a te żarówki są głupie jak but. Myślałem, że przynajmniej na tyle będą inteligentne, że wykryją mają obecność i same się włączą, lecz tutaj ewidentnie wynika, że bez człowieka nic nie potrafią więc to są urządzenia głupie które wykonują tylko polecenia.

  • 3

    5.  2015-05-21 13:46:32

    Jeżeli e dane są prawdziwe:
    "Moc 4 Watów generuje jasność na poziomie 230 lumenów"
    to sprawność ich jest fatalna.

  • 1

    6.  2015-05-21 13:52:15

    3, martin76 - rzuć jakieś linki ;-) A tak na serio - przyszedł press, poczytałem, stwierdziłem, że niegłupie i zgodne z profilem serwisu, więc jest news. Jeśli temat Ciebie nie interesuje, to omijasz i czytasz inny. Co zaś chodzi o zarzut dotyczący sponsoringu - wiesz, mam 5 zł od każdej sprzedanej. Ochłoń ;-)

  • 2

    7.  2015-05-21 13:53:17

    W tych kolorowych RGB LEDach tak jest. Nawet bym zaryzykowal twierdzenie ze przy tych 4W nie ma 230 lumenow.

  • 0

    8. ~  2015-05-21 13:56:35  host: apn-46-77-124-244.dynamic.gprs.plus.pl

    2, jakie wartości podstawiłeś do wzoru na marżę, że wyszło ci 100%?

  • 0

    9. ~  2015-05-21 14:06:06  host: n27-02-04.opera-mini.net

    Kiedy testy?

  • 1

    10.  2015-05-21 14:24:09

    @9 telefonow czy zarowek?;)

  • 0

    11.  2015-05-21 15:26:11

    Czy można regulować moc/jasność tych żarówek? Wymieniłem w domu prawie wszystkie i 3 zdążyły się już przegrzać. Dziady (producenci) specjalnie tak dobierają prąd na poziomie ok. 30 mA, żeby nowy nabytek nie służył zbyt długo. Po reklamacyjnej wymianie na nowe, zamontowałem w każdym wyłączniku ogranicznik prądowy własnej konstrukcji i mam święty spokój. Pomysł z regulowaną temperaturą barwową uważam za rewelacyjny.

  • 0

    12. ~  2015-05-21 15:32:33  host: user-94-254-193-84.play-internet.pl

    Żarówki LED są energooszczędne ale mają jedną zasadniczą wadę: światło barwy ciepłej świeci jak zwykłe blade światło, oczy bolą aż niedobrze się robi. Te markowe świecą trochę lepiej ale i tak dość blado.

  • 0

    13. ~  2015-05-21 18:25:17  host: n27-02-04.opera-mini.net

    @10 Orson. Chodzi o zarowki. One sa interesujace.

  • 0

    14. ~  2015-05-21 22:34:13  host: user-94-254-145-46.play-internet.pl

    Ja kupilem z Ikei , do filmowania sa niezle, maja dobre cri.

  • 0

    15. ~  2015-05-22 09:57:25  host: 77-253-231-123.static.ip.netia.com.pl

    Wow! 230 lumenów. Można tym oświetlić mysią dziurę ;-)

  • 0

    16. ~Tarakum  2015-05-22 13:23:47  host: 81.219.84.18

    Mnie interesuje wykorzystanie tej żarówki w fotografii...:) Jak z mocą, do wysokich czułosci moze dać fajny efekt...

  • 0

    17. ~  2015-05-22 18:23:53  host: 77-255-193-100.adsl.inetia.pl

    Ja kupiłem żarówki milight, nie mam porównania do prestigio ale wydaje mi się że są o niebo lepsze, a już na pewno wykonanie, czuć że produkt jest prestiżowy, to nie jest wyznacznik ale skoro nie oszczędzają na obudowie soczewkach itd. to myślę że zastosowana elektronika też jest na najwyższym poziomie. Pomijając że milight cały czas wprowadza coś do oferty. Mogę dodać że kupiłem je ponad rok temu, te prestigio więc to żadna nowość :)

Dodaj swoją opinię