Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Maciej Witucki będzie prezesem Work Service

Maciej Witucki będzie prezesem Work Service

WitekT 20 Listopada 2015 16:18

1 8

Maciej Witucki, szef rady nadzorczej i były prezes polskiego Orange, od 1. stycznia zostanie prezesem spółki Work Service. Tomasz Hanczarek, dotychczasowy prezes i równocześnie udziałowiec spółki, zostanie wiceprzewodniczącym rady nadzorczej.






Jestem dumny, że po raz pierwszy w swojej karierze menedżerskiej będę mógł rozwijać firmę z polskim rodowodem, która odniosła tak wielki sukces w Europie. Od dziś zaczynam jeszcze głębsze poznawanie spółki natomiast, jak ustaliliśmy z akcjonariuszami, pod koniec I kwartału 2016 roku chciałbym przedstawić nową strategię rozwoju dla całej Grupy Kapitałowej Work Service, w której zawrzemy kluczowe cele biznesowe na najbliższe lata - powiedział Maciej Witucki.

Witucki od czerwca 2014 roku jest też członkiem rady nadzorczej PLL LOT, w lipcu 2015 roku został również przewodniczącym rady Nadzorczej TVN. Zasiadał także w radzie nadzorczej Work Service.

Źródło tekstu: Work Service, wł     

Dodaj do:

Tagi: work service | orange | maciej witucki

w sumie: 52
  • 1

    33. ~  2015-11-22 01:35:24  host: cnb218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Agencje pracy...i po co to? Przeciez lepiej by sie wszystkim zylo gdyby firmy zatrudnialy chociazby ns um. zlecenie bezposrednio niz przez sgencje...

  • 2

    34. ~  2015-11-22 08:48:22  host: user-188-33-1-169.play-internet.pl

    @33: A jeszcze lepiej byłoby, gdyby większość osób zatrudniano na umowy o pracę, a kontrakty cywilnoprawne (um. zlecenie, o dzieło) służyły do tego, do czego zostały stworzone (krótkotrwałe zlecenia, itp.) a nie jako wygodniejsza (zazwyczaj dla pracodawcy) forma stałego zatrudnienia.
    Od umowy zlecenia pobierane są wszystkie składki (włącznie z emerytalną; koszt zatrudnienia taki sam jak przy umowie o pracę, ewentualnie można zrezygnować z chorobowej - L4, ale to jest "groszowa" różnica), ale zlecenia nie liczą się do stażu pracy (do emerytury), zatrudniony nie ma prawa do urlopu (jeżeli sam sobie nie wynegocjuje odpowiedniego zapisu w umowie), nie może skorzystać z sądu pracy (wchodzą w grę tylko kosztowne i długotrwałe procesy cywilne).

  • 1

    35.  2015-11-22 11:29:25

    @33, @34, ale taki Work na przykład zatrudnia krótkotrwało. Ma chyba pierdyliard podspółek i co jakiś czas zmienia pracownikom spółkę, w której jest dany zatrudniony. Wszystko w majestacie prawa...

  • 1

    36.  2015-11-22 11:33:03

    Firmy pokroju Work Service powinny zostać całkowicie zdelegalizowane. Umowy cywilnoprawne powinny być bardzo dokładnie kontrolowane, a pracownicy zatrudnieni na takowych powinni być traktowani nie gorzej niż pracownicy na normalnych umowach, przy czym zarabiać sporo więcej. Zakładając płacę minimalną na poziomie 1800 zł, minimum 17 zł / h (50% więcej niż na umowie o pracę). W ten sposób, pracodawca miałby wybór: płacić więcej, albo traktować godniej (najlepiej jedno i drugie, ale to w Polsce by nie przeszło)

  • 0

    37. ~JazonX  2015-11-22 12:53:40  host: 81-219-204-54.adsl.inetia.pl

    No nie będzie chłopina jeździł do Tybetu na zebranie zarządu ;) Nie ten budżet ;)

  • 2

    38. ~  2015-11-22 14:03:11  host: user-188-33-1-169.play-internet.pl

    @35, 36: Podpisuję się pod tym rękami i nogami.

    Chyba nawet któraś partia miała w swoim programie minimalną stawkę godzinową wyższą dla umów "niepewnych" cywilnoprawnych i czasowych o pracę?

  • 0

    40. ~  2015-11-22 16:37:04  host: n30-06-02.opera-mini.net

    39). właśnie taki jak ty - złodziej nicków - tylko do gnoju się nadajesz z którego wypełzłeś.

  • 0

    41. ~  2015-11-22 21:00:20  host: n07-05-07.opera-mini.net

    Dobry fachowiec zawsze znajdzie pracę. To powiedzenie potwierdza się w przypadku pana Wituckiego.
    Pozostaje życzyć dalszych sukcesów zawodowych oraz żeby podlegli mu pracownicy byli zadowoleni z podejmowanych przez niego decyzji.

  • 0

    44. ~  2015-11-22 22:13:54  host: n13-01-05.opera-mini.net

    42, 43). choć, ja cię pomacam

  • 0

    45. ~me  2015-11-23 07:59:20  host: 115-65.echostar.pl

    41. Fachowiec od czego? Od wszystkiego? Czyli od niczego.

  • 1

    46. ~  2015-11-23 08:08:40  host: user-94-254-199-15.play-internet.pl

    45, no chyba nie do końca tak jest skoro prywatne firmy chcą go zatrudniać i płacić tak sowite wynagrodzenia.
    A przepraszam, ty jesteś fachowcem od czego?

  • 0

    47.  2015-11-23 10:27:54

    Work Service? Gdzieś mi się nazwa tej firmy obiła o uszy. Aaa, już wiem. Przecież moja żona jest tam zatrudniona na wypożyczenie do Orange. Najniższa stawka, nienormowany czas pracy (dowiaduje się np. o godzinie 14:00, że jest potrzebna w pracy na 16:00), ostatnio od kilku miesięcy praca w niektóre niedziele do 22:00 (stawka oczywiście bez zmian, tak jak w normalny dzień roboczy), a w niedalekiej przyszłości wizja pracy w wigilię albo sylwestra do 22:00. Ale przecież trzeba się cieszyć, że ma pracę, co nie?

  • 1

    48.  2015-11-23 10:36:13

    @47 Przecież na rozmowie o pracę padały wszystkie te informacje, poza wydłużeniem czasu pracy, to pewnie zostało przemilczane. Ale jest to jasno przedstawiana, jak wygląda praca i w jakich godzinach.

  • 0

    49.  2015-11-23 10:56:41

    @49: orson_dzi, weź ty się puknij w łeb, co z tego, że pytania padały, raczej ludzie nie mają wyboru, skoro tam pracują

  • 1

    50.  2015-11-23 11:00:43

    wg4518 - więc czemu narzekają? Mają pracę, niech się cieszą...
    Albo rybki albo akwarium! Zawsze można wziąć swój los w swoje ręce i otworzyć własny biznes. Wtedy do samego siebie można mieć pretensje o czas pracy i wysokość wynagrodzenia ;-)

  • 1

    51.  2015-11-23 11:01:58

    @49 Z tego co wiem praca nie jest obowiązkiem. Wszystkie warunki masz przedstawione przed zatrudnieniem. Albo Ci pasują, albo nie. Nikt nikogo nigdzie na siłę nie trzyma.

  • 1

    52.  2015-11-23 11:02:13

    Biorąc pod uwagę deklarację i gwarancję P.T. Pani Premier, że pochyli się nad problemem każdego(!) obywatela - zawsze można do Pani Premier napisać...

  • -1

    53. ~  2015-11-23 11:46:15  host: user-188-33-82-162.play-internet.pl

    @50, 51: Wcale się nie dziwię, że w Polsce większość osób woli etat czy nawet "umowę śmieciową" niż zakładać własny biznes. Patrząc na to jak instytucje państwowe (US, ZUS i inne) traktują małe firmy - wcale się nie dziwię. Działalność gospodarcza w tym kraju jest tylko dla osób o mocnych nerwach. Chyba, że masz gdzieś znajomości, albo jesteś dużym zagranicznym inwestorem. Wtedy nagle "państwo" staje się bardzo przyjazne. Możesz nawet dostać "specjalną strefę ekonomiczną" w centrum jednego z największych miast, gdzie bezrobocie jest rekordowo niskie i takie wsparcie nie ma celu.

    Bardzo źle, że wszyscy - nie tylko politycy, ale nawet zwykli ludzie (np. Wy) utrwalają pogląd, że jak dostajesz pracę, to nie masz prawa niczego wymagać, tylko przyjąć ofertę "łaskawego pracodawcy" albo szukać innej pracy. Nieświadomość swoich praw, możliwości i niska samoocena pracowników/kandydatów powodują, że psują oni rynek pracy, co oczywiście jest "na rękę" wielu firmom. Szczególnie "agencjom pracy" i "Januszom biznesu", którzy wszystko (co nie jest zyskiem) traktują jak zbędny koszt.

  • 1

    54.  2015-11-23 12:14:08

    53 - ja mam jednoosobową działalność. Jak niby traktują? Jak się płaci to nie ma problemu. U mojego kolegi kontrolę niedawno ZUS skończył... Stwierdzili nadpłatę ponad 1000 zł składek na fundusz pracy i ten drugi - świadczeń (zatrudnia ludzi). Kontroler mu wytłumaczył jak należy to przy kolejnych składkach skorygować. Ja też nie mam problemów z "traktowaniem" - nie zapłącę, dostaję upomnienie... Dla mnie to logiczne. Dla niektórych może to być poważny problem. Tak jak niedawno gdzieś przeczytałem komentarz, ze ktoś nie płącił rachunków za telefon kilka miesięcy, odłączyli mu numer i karę naliczyli... Do kogo pretensje? Niech napisze do Pani Premier - obiecała pochylić się nad problemem każdego obywatela, taki ktoś ;-)

  • 1

    55.  2015-11-23 12:15:15

    53 - masz prawo wymagać. Jęsli ktoś łąmie warunki umowy, idzie się z tym do sądu! Zgłasza się to Inspekcji Pracy! Takie są zasady. Ty jak te zasady widzisz?

Dodaj swoją opinię