Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MAC chce skrócić aukcję LTE do maksymalnie 116 dni

MAC chce skrócić aukcję LTE do maksymalnie 116 dni

LuiN 1 Września 2015 18:16

12 0

MAC zaprasza do konsultacji projektu rozporządzenia skracającego maksymalny czas trwania II etapu aukcji LTE do 116 dni.

Konsultacje trwać mają przez 7 dni, do 8 września. Proponuje się dodanie mechanizmu zakończenia II etapu aukcji w przypadku niezakończenia tego etapu w ciągu 115 dni aukcyjnych. W takiej sytuacji w dniu aukcyjnym następującym po 115. dniu aukcyjnym II etapu aukcji przeprowadzana będzie jedna runda, która zakończy II etap aukcji.

Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 101. dniu




Według Ministra Administracji i Cyfryzacji, nowelizacja umożliwi prawidłową realizację jednego z głównych obowiązków Prezesa UKE, jakim jest wykonywanie zadań z zakresu gospodarki zasobami częstotliwościami i zasobami orbitalnymi. Pilne wprowadzenie projektowanych zmian ma zapewnić efektywne gospodarowanie widmem.

Propozycja ma za zadanie także wyeliminować ryzyko nadmiernego przedłużania procesu rozdysponowywania częstotliwości, co może prowadzić do utraty korzyści związanych z komercyjnym wykorzystaniem widma.

Źródło tekstu: MAC     

Dodaj do:

Tagi: aukcja lte | uke | mac

w sumie: 35
  • 0

    17. ~statysta  2015-09-01 22:29:28  host: ns312328.ip-37-187-147.eu

    Masakra. Wbrew Konstytucji, niedokładne, mnóstwo wątpliwości. Już raz próbowali i wiedzą o tym doskonale, że tak nie wolno.
    Największym problemem tej aukcji jest Solorz, który nagina prawo i wystartował sobie w dwie spółki i najpewniej sztucznie licytuje bo po co mu tyle częstotliwości? Od rozwiązania tego problemu Państwo powinno zacząć. Chyba, że naprawdę nie potrafi w żaden sposób wpłynąć na cwanego biznesmena.

  • 1

    18. ~mirekb  2015-09-01 22:31:56  host: apn-31-1-230-85.dynamic.gprs.plus.pl

    kadencyjnosc prezesa uke zapewne nie bedzie miala znaczenia po wyborach..prawdziwie wygranym tej 1 w pl aukcji na pasmo jest prezes uke.bez wątpienia bedziemy sledzic dalsze losy tej wybitnej osobistosci

  • 0

    19. ~pabloki  2015-09-01 22:34:19  host: 188.146.133.108.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    18 mówiono mi tu że nie ma siły by odwołać Prezesową przed upływem kadencji.

  • 0

    20. ~ola  2015-09-01 22:47:29  host: ip-5-172-237-231.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    NW! ma tak gęstą sieć nadajników GSM/UMTS90) iż zapewne są one gotowe na LTE800, szkoda że nie na LTE1800.. wtedy by pogonili PLUS

  • 1

    21.  2015-09-01 22:53:49

    16, Hose - o dzięki, nie zauważyłem tego błędu w komunikacie.

  • 0

    22.  2015-09-01 23:17:17

    ~20 zobacz ile nadajników Nw! w naprawdę małych miastach i na wsiach dostało w ciągu ostatnich miesięcy L1800 i U2100 - szok. Nie będzie problemem dogonienie Plusa z zasięgiem LTE, bo to co ma Sferia to ciężko nazwać czymś przydatnym, bo po prostu tego pasma jest za mało by było efektywnie wykorzystane.

  • 1

    23. ~ola  2015-09-02 00:22:33  host: ip-5-172-237-231.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @22.bed wiem, ich stabilne UMTS900 przy Plusowym LTE6Mb/s... jest piorunujące - pozdrawiam ze SlowDom..

  • 0

    24. ~+ Boguszów-Gorce  2015-09-02 00:39:30  host: apn-95-40-162-22.dynamic.gprs.plus.pl

    http://tlp.is/7ey

    Muli dzisiaj...

  • 0

    25.  2015-09-02 00:43:27

    Wchodzi nowa ramówka telewizyjna MAiC i na serial aukcja LTE zabrakło czasu antenowego a tak na poważnie to
    1) dlaczego po 115 dniu a nie po 200 ?
    2) czyzby obecna władza chciała jeszcze zagospodarować te miliardy złotych z aukcji a zdązy bo wybory 25 pazdziernika i jeszcze minie z miesiąc po tym jak bedzie nowy rząd czyli kasa wpłynie na konto i bedzie można wydać ta kasę żeby nowa władza miała mniej pieniedzy.

  • 1

    26.  2015-09-02 09:30:36

    @19
    PO wyborach powstanie nowy urzad, polaczenie UKE i KRRiTV, z nowym (starym) prezesem - A.S.

  • 0

    27.  2015-09-02 09:32:30

    Jeszce jedno, dop tych ktorzy licza na konstytucje, sady...Zapomnijcie! Nie takie kwiatki Trybunal Budzetowy (aka Konstytucyjny) juz przepuszczal, nie mowiac o Sadzie Najwyzszym. Kasa misiu, kasa.

  • 1

    28.  2015-09-02 10:01:15

    Tylko co z tego, że aukcja się zakończy. Nikt może nie odebrać tego co wylicytował albo zaskarżyć cały proces. Także nikt tych pieniążków nie zobaczy. Ale tak czy inaczej będzie jakieś rozwiązanie i będzie można przygotować nową aukcję czy przetarg w końcu...po prostu masakra.

  • 0

    29.  2015-09-02 11:18:07

    Może i w sumie lepsze takie "awaryjne" rozstrzygnięcie? Operatorzy na pewno nie wylicytują nic w tej aukcji. Jeśli nawet, to nie zapłacą, bo nie będzie to się finansowo spinać. Czy termin ich zdopinguje? No nie na tym poziomie cen już. Tak więc to będzie służyć tylko przerwaniu aukcji i szybkim rozpisaniu nowego konkursu. Bo operatorom na terminach zależy (nie wszystkim tak samo) jednak.

  • 0

    30.  2015-09-02 11:35:40

    @29
    Nie do konca, zdaje sie ze termin na rozdzielenie czestotliwosci reguluje UE, za poslizg groza kary.
    Wszystko bierze sie z fatalnego prawa, krawiec szyje jak mu starczy. Nie bronie P. Gaj, miala wystarczajaco duzo czasu zeby to prawo nomen omen poprawic.

  • 1

    31.  2015-09-02 11:37:16

    30 - ja nie mówię o terminie na rozdzielenie pasma tylko o terminie rozpoczęcia korzystania i świadczenia usług na paśmie ;-)

  • 0

    32.  2015-09-03 18:11:16

    Przeczytałem projekt tego rozporządzenia. Nie rozumiem za bardzo konceptu... Specjalną aplikację zamawiali, żeby uczestnicy mieli zabawę, a teraz będą laku szukać na mieście, żeby jak w średniowieczu papier zabezpieczyć?

  • 0

    33.  2015-09-03 18:13:10

    Jedna uwaga tylko... Skąd oni wezmą pieczęci albo stemple lakowe?

  • 0

    34.  2015-09-06 11:32:12

    @30. Termin rozdysponowania częstotliwości z pasma 800MHz to już z końcem 2014 roku upłynął. Bierząca aukcja oddala(ła) karę, ale jak się skończy niczym to nie ma pewności co KE zrobi. W takiej sytuacji uratować nam skórę może jedynie jednodniowa aukcja, tak jak w Turcji. Tylko nie jestem przekonany, że tak jak tam będzie możliwe usunięcie z niej małych podmiotów (dyskryminacja gospodarcza nie jest w UE dobrze widziana), które mogą chcieć spekulować i podbijać ceny (vide NetNet). Przy tak szybkim przebiegu aukcji nie będzie czasu na zwiększanie wadium. Można by coś wymyślić z gwarancjami bankowymi. Przykładowo każdy może licytować do kwoty, której zapłatę gwarantuje bank lub ich konsorcjum. Ale przy takich kwotach to koszty były by znaczące dla uczestników aukcji i to nawet tych największych operatorów.

  • 0

    35. ~Piotr  2015-09-20 13:16:47  host: 95.178.4.8

    kolega solorza, w ramach odrębnego podmiotu sobie licytuje i cała zabawa trwa, Polkomtel ma już to pasmo, postępowanie kolegi Solorza powoduje, że inni nie mogą konkurować i tracą rynek na rzecz Polkomtela
    dawno powinni przerwać ten cyrk, zamiast nowelizacji aukcji należy ja odwołać i zrobić szybko nowa na zasadzie przetargu.

  • 0

    36. ~  2015-09-20 13:41:08  host: n08-05-07.opera-mini.net

    @35, mówisz z taką pewnością o tym koledze Solorza więc proszę podziel się z nami i powiedz skąd masz takie informacje?
    Czy może to tylko twoje domysły nie poparte faktami, do których nie masz dostępu?
    Licytować może każdy.

Dodaj swoją opinię