Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lycamobile zwiększa pakiety internetowe

Lycamobile zwiększa pakiety internetowe

orson_dzi 25 Lipca 2014 18:29

20 1
Lycamobile wprowadza nowe wartości pakietów internetowych. Teraz najniższy pakiet, to 100 MB za 2 zł, a wartość najwyższego wzrosła z 3, do 6 GB. Wszystkie pakiety są ważne 30 dni i odnawiają się po zakończeniu okresu ważności.



Koszt pakietu

Ilość danych

Poprzednia wartość

Kod USSD

2 zł

100 MB

30 MB

*139*5103#

3 zł

300 MB

120 MB

*139*5107#

5 zł

700 MB

200 MB

*139*5200#

7 zł

1 GB

300 MB

*139*5201#

10 zł

2 GB

600 MB

*139*5202#

15 zł

3 GB

1 GB

*139*5104#

25 zł

5 GB

2 GB

*139*5105#

35 zł

6 GB

3 GB

*139*5106#


Źródło tekstu: Lycamobile, wł     

Dodaj do:

Tagi: internet | lycamobile | pakiet danych

w sumie: 132
  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    117. ~  2014-07-27 19:21:43  host: n10-02-01.opera-mini.net

    haha, tak czytam i dochodzę do wniosku, że ten divhasmorex to chyba maturę giertychową pisał. Te jego wyliczenia :D i zupełny brak logiki. Pokolenie instant

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    118. ~Calm7  2014-07-27 20:15:09  host: n13-01-08.opera-mini.net

    Wlo. Jak masz 60 sekund, dzwonisz na 30 sekund, to ile % tracisz? A teraz zadzwoń tak x 100, to ile masz strat? ;-D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    119.  2014-07-27 20:15:15

    Chodzi o to że jak ktoś potrzebuje wygadać dokładnie 100 minut a każde połączenia trwa 6 sekund to musi kupić 10 pakietów 100 minutowych z naliczaniem minutowym zamiast jednego pakietu 100 minutowego z naliczaniem sekundowym. Teraz jak pakiet z naliczaniem sekundowym będzie 10 razy droższy o tego z naliczaniem minutowym to wyjdzie tyle samo do zapłacenia ;) Chyba nic nie pokręciłem i jasno napisałem ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    120. ~  2014-07-27 20:25:33  host: 77-255-3-59.adsl.inetia.pl

    @119 - to niech taki ktoś puknie się w pusty baniak...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    121. ~  2014-07-27 20:31:07  host: public-gprs700673.centertel.pl

    Ciekawe komu zależy aby dyskusja nie dotyczyła całkiem fajnych pakietów na Internet

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    122.  2014-07-27 21:00:06

    116, nie wiedziałem jak nazwać, więc nazwałem to stratą. Chodzi o to ile % więcej może być naliczone w wypadku naliczania minutowego. Nie jest to strata, ale nie przyszlo mi do głowy jakiś sensowny termin ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    123. ~pabloki  2014-07-27 21:00:41  host: 46.204.10.247.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    @divash pokręciłeś wszystko , tak prosta oferte wyprowadziłeś na jakieś kombinacje. zużyłeś 120 minut na krótkie połaczenia w sumie 156? w minimax zapłaciłbyś za te 120 minut sekundowo rozliczane 22,8 w lyca bez sekundowego naliczania 15, 80 lub 15 zł i miałbys jeszcze rezerwe. bład popełniasz przy wyliczeniach ceny minuty bo za pakiet płacisz z góry więc matematycznie cena minuty sie nie zmienia i jest zgodna z tym co na stronie.

    @Calm7 jeśli chcesz optymalizować koszty to popełniasz błąd logiczny ale wiem że nie znasz oferty i dlatego. jeśli wiesz że chcesz tak dzwonić modelowo dla tego przykładu i zakładając że będą to tylko komórki bo stacjonarne są tańsze, to zapłacisz bez pakietu 14,50 a jak kupisz pakiet 210 min to zapłacisz 15 zł z tym że zostanie jesze na 10 minut a odliczając koszt tej minuty w tym pakiecie to 15-0,72=14.28. Co starciłeś? czas ! kwotowo pakiet taniej .

    @AERO2 USER #119 błąd bo nie znasz oferty. Nikt nie zmusza do pakietów. Nie można kupić tylu pakietów, system nie przepuści. Potrzebujesz więc 600 sekund w sumie a zatem bez pakietu to 10 minut naliczane sekundowo , na komórki 29 gr więc potrzebujesz tylko 2,90.jeśli wiesz że dzwonisz krótko to nie kupujesz pakietu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    124. ~pabloki  2014-07-27 21:04:29  host: 46.204.110.114.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @divash zasada prosta jeśli połaczenie trwa do 15 sekund i większość połaczeń trwa tak krótko to nie kupujesz pakietu- proste . tracisz tylko czas z pakietu ale nie peiniądze. zreszta na czymś muszą zarabiac i właśnie zarabiają na tym nie wykorzytsanym czssie z tych końcówek do pełnej minuty.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    125.  2014-07-27 21:23:23

    @123, te moje posty nie tyle są przeciw Lyca, co przeciw takiemu mechanizmowi. Niejednokrotnie mozna było się przekonać, że opertorzy bardzo chętnie kopiują niekorzystne [oplacalne dla nich] rozwiązania. Na tym polega ich rola. A jeśli jeszcze, wygląda to dla ludzi jako coś fajnego? Tym lepiej.
    Większość moich połączeń kończyła się po KILKU minutach. Na przykład 03:26, 04:08 itp.
    Kończę wtedy kiedy uznaje za sluszne. Nie patrzę ile już gadałem. Co do przykładu. Na podstawie danych z poprzedniego miesiąca, obliczylem ile minut więcej naliczyłoby mi przy naliczaniu minutowym. A następnie przelożylem to na przykład konieczności rozmawiania 120 minut w miesiącu. Oczywiście obarczone jest to pewnym błędem, ale błąd ten dla MOICH rozmów będzie niewielki. Dla każdego natomiast będzie inny - co więcej, jestem absolutnie przekonany, iż ilość "straconych" minut będzie się w każdym miesiącu różniła.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    126.  2014-07-27 21:25:10

    W następnym miesiacu, mialem migrować do Fresha (z uwagi na to, iż rozmawiam bardzo nieregularnie, odpada dla mnie abonament), ale chyba zobaczę ile kosztować mnie będą rozmowy w Lyca. Ot tak dla testów. Przypuszczam, że naliczy mi 20-40% więcej minut, niż rzeczywiście wykorzystam ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    127.  2014-07-27 21:41:18

    ~Calm7 - oczywiście połowę - 50% Pytasz, żeby mnie sprawdzić? Ja mówię tylko, że przy okreśłonej ilości rozmów maksymalnie takie "straty" można mieć. Jeśli co do sekundy ktoś wykorzystuje impuls - to oczywiście straty będą minimalne. To oczywiste.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    128.  2014-07-27 21:45:03

    AERO2 USER 0 za długo egzystujesz w normalnym sekundowym rozliczaniu, ze tak podchodzisz do rozliczania co minutę ;-) Kiedyś tak nikt tego nie analizował. Bo to do absurdu prowadziło - zresztą sam widzisz, ze absurdalne wyniki Ci wychodzą? To tak jak z okresem komuny - kiedy rozmawiam z synami, albo śmieję się ze starych skeczy - nic a nic nie rozumieją, jeśli im wcześniej godzinę czy dwie nie poświęce na wyjaśnienie "podłoża", kontekstu, warunków ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    129. ~Calm7  2014-07-27 21:59:25  host: n13-01-08.opera-mini.net

    wlo, a co ja tam starego byka będę sprawdzał? :-) Dysputa zabawna, bo jasne jest co się opłaca. Ja dopowiem, na obronę naliczania minutowego, że ja mam korzyści z takowego. Tyle, że tylko ja mam coś za coś - reszta ze wspomnianych użytkowników nie ma tego "luksusu".

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    130.  2014-07-27 22:02:54

    ~Calm7 - nie wiem o czym mówisz, ale rzeczywiście nie zawsze pozornie nieopłacalna oferta jest rzeczywiście nieopłacalna ;-)