Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lutowe statystyki porównywarki TELEPOLIS.PL

Lutowe statystyki porównywarki TELEPOLIS.PL

WitekT 9 Marca 2015 08:57

8 6

W lutym użytkownicy naszej porównywarki GSM oglądali szczegóły ofert ponad 75 tys. razy. Największe zainteresowanie wzbudzały propozycje Play, najczęściej przeglądaną pojedynczą promocją była oferta Orange, a w telefonach królował Samsung.






58,8% odsłon stanowiły oferty abonamentowe, 35,8% mix, a 11,4% prepaid. Najczęściej przeglądaną, pojedynczą ofertą była promocja Orange Smart Plan Halo II z telefonem za 29,98 zł miesięcznie. Ciągle małą popularnością cieszą się oferty T-Mobile.

Operator

Udział

Play

29,9%

Orange

28,6%

Plus

22,9%

T-Mobile

5,8%

Pozostali

12,8%


W przypadku 77% ofert, użytkownicy wybierali opcję z konkretnym telefonem. Wśród nich najpopularniejszymi były kolejno:
  1. Sony Xperia M2
  2. Samsung Galaxy S5
  3. LG G2 mini LTE
  4. Samsung Galaxy S4
  5. LG G3 s

Lista 10 najpopularniejszych marek wyglądała następująco:
  1. Samsung - 23,2%
  2. Nokia - 16,5%
  3. LG - 16,4%
  4. Sony - 13,3%
  5. HTC - 6,1%
  6. Apple - 5,0%
  7. Huawei - 4,2%
  8. Alcatel - 3,9%
  9. Kazam - 2,3%
  10. Orange - 1,8%

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: porównywarka | telepolis.pl

w sumie: 25
  • 1

    6.  2015-03-09 10:25:46

    to bym po pierwszym dniu musiał płacić za każdy kolejny sms ;)

  • 2

    7. ~Taero  2015-03-09 11:48:35  host: 194.181.146.2

    Hehe, moja kobieta w Play ma aktualnie taki abonament:
    400 minut do wszystkich (Formuła M) wymienne na smsy i MMSy, do tego bodajże 123 smsy ekstra, do tego 500 MB internetu. Cena: 29 zł.
    Ja płacę 10zł więcej, dostaję za to jeszcze 500MB pakietu danych.

  • -3

    8. ~  2015-03-09 11:51:30  host: 77-254-225-127.adsl.inetia.pl

    7, drogo. Mam podobne parametry abonamentu za 15zł.

  • 2

    9. ~  2015-03-09 11:53:54  host: 212.109.132.194

    @8
    uwzględnij to, że Formuły M, L itp. to stare oferty :)

  • -1

    10. ~pablosox123  2015-03-09 16:31:05  host: 213-238-69-83.adsl.inetia.pl

    Play to siec najgorszej jakości a ludzie lecą do tej slabej jakości,co z tego ze maja jako taka ofertę jak ta siec jest słaba,ludzie lubicie tandetę??

  • -1

    11. ~atom  2015-03-09 17:02:25  host: 178.213.93.215

    Do pablosox123. Z tą jakością teź tak samo jak Ty, myślałem ja. Ba zastanawiałem się czemu jeszcze ta sieć istnieje. Play wprowadziło w ubiegłym roku ofertę no limit za 29 zł na komórki + 2gb internetu. Umowa tylko na 6 m-cy. Miałem wtedy abonamęt w plusie. Kolega namówił mnie mówiąc, jak nie bedzie pasowało to po pół roku zmienisz opertora. No i to była dobra decyzja. Fakt internet w plusie działa trochę lepiej. Ale w pley płace 29 zł za miesiąc i mam 2 gb danych a w zasięgu lte prawie " bez limitu". Jakość rozmów za to o wiele lepsza niź w plusie. Według mnie jakość sieci porównywalna. Obsługa duźo lepsza niź plusi( krótszy czas oczekiwania na konsultanta)

  • 2

    12.  2015-03-09 18:24:06

    Porównywarka.. cóż, patrząc na to że przez cały luty była używana ~75k razy potwierdza się iż ludzie niezbyt chętnie korzystają z niej z uwagi na konieczność podania danych osobowych :)

  • 1

    13.  2015-03-09 19:13:09

    @12 zgadzam się. Pierwsza wersja była bez takich wymagań, ale bardzo krótko. Sam miałem ochotę wyszukać w porównywarce oferty dla mnie, ale nie miałem zamiaru podawać swoich danych.
    @4 w Plusie masz coś podobnego, np.: za 39,99 200 minut /zamiennie na 200 sms /zamiennie 1giga transferu.

  • 1

    14.  2015-03-09 21:24:22

    Atrakcyjność prepaida to różnoraki pakiety. W zestawieniu tego nie widać. Play daje od dawna w bonusie nielimitowane rozmowy do wszystkich czy internet ;) W porównywarce nie ma perełek inżynierii taryfowej ;)

  • 0

    15. ~3er  2015-03-10 07:06:38  host: public-gprs516537.centertel.pl

    W pewnym momencie w lutym miałem ochotę sam skorzystać. Jednakże ktoś stwierdził, że aby uzyskać porównanie trzeba podać swoje dane, które nie wiadomo gdzie wypłyną. Nie dziękuję.

  • 1

    16.  2015-03-10 09:53:41

    Tudor88: a ile to dla Ciebie dużo? My jesteśmy zadowoleni z wyników. :-)

  • 0

    17.  2015-03-10 09:55:07

    3er: w regulaminie jest jasno napisane co się dzieje z Twoimi danymi. Zawsze też możesz zapytać mnie. Zapewniam Cię, że bardzo szanujemy te dane, bo jeżeli raz byłyby przekazane wbrew woli użytkownika w jakieś dziwne miejsce, to byśmy tego użytkownika po prostu stracili.

  • -1

    18. ~linijność informacji publicznej  2015-03-10 10:38:17  host: 212.160.172.87

    Jak dla mnie play zawsze bedzie na dnie misy telekomunikacyjnej. Od kiedy play ma zasieg 4 sieci roaming niszczy baterie w zabójcznym tempie. IP5s wytrzymał na roamingu niecały rok. Wydajność bateri spadła o 70%. ładje tel co 5-8h. Hd Voice? to obłuda działająca tylko na macierzystej która jest szczątkowa. białe plamy krzaki i rozbudowa sieci tylko pod wyniki statystyczne. Jedyne co mozna podziwiać w P4 to marketing na poziomie inter galaktycZnego poziomu! Zlecanie wykonywania badań rynkowych, wykonywania testów, artykuły płatne i ciche układy w branżowym świecie. Podawanie wybiurczych informacji na światło publiczne zakrawa pod propagande, Używanie nazewnictwa technologicznego w celu omotania plepsu 4G... jedynie ukazuje poziom inteligencji naszego społeczeństwa. Według mnie Operatorzy powinni podawać pokrycie kraju bazując tylko na stacjonarnych nadajnikach. A nie mobilnych ustawianych na potrzeby testów. Play obsługa na poziomi McDonalds, masz żryj i ciesz sie ze to to McDonalds a nie bułka z szynką od mamy.

  • -1

    19. ~wladimir  2015-03-10 12:10:22  host: fbd124.internetdsl.tpnet.pl

    Niezłe propozycje ofertowe mają Plus i jego dziecię - Plush, zarówno na kartę, jaki w mixy, to samo z pakietami internetowymi. w tej chwili Plus dodatkowo uruchamia różne promocje, np. 30% więcej do doładowania w weekend. Generalnie całkiem nieźle.

  • 0

    20. ~xxx  2015-03-10 20:59:39  host: apn-77-113-148-164.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja placę 40zł abonamentu i mam rozmowy i sms bez limitu plus 500mb netu i xperia L za 3zł

  • 0

    21. ~porównywraka  2015-03-10 22:27:29  host: cny87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie podawajcie danych do tej porównywarki - podałem i miałem za 30 min telefony w sprawie ..... kredytu. Teraz dostaję w *** spamu. Panie Witek proszę tu napisać jak to się dzieje?

  • -1

    22.  2015-03-10 22:55:58

    21). Dużo osób podawało dane. Do nich nikt nie dzwoni, tylko do Ciebie?

  • 0

    23.  2015-03-11 18:47:25

    porównywarka: podaj nam swoje dane, zrobimy z tego publiczny case. Bo śmiem twierdzić, że celowo mijasz się z prawdą.

  • -2

    24.  2015-03-11 19:01:05

    @22 Raz się bawiłem porównywarką podając tylko prawdziwy nr ale dane zmyślone. Nie zdążyłem do końca przeczytać co mi wyszło i już miałem telefon. I zgadnijcie z jakiej sieci? Oczywiście z P4. Tylko od nich i już chcieli mi ofertę wcisnąć. Dlaczego inne sieci nie dzwonią?

  • 0

    25. ~  2015-03-15 13:38:18  host: 088156133070.dynamic-ww-4.vectranet.pl

    A kiedy play wejdzie na Mazowsze,Podlasie,Warmie i Mazury,Kaszuby,Pomorskie,Kurpie o reszcie nie wspomne.

Dodaj swoją opinię