Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lumix Phone z optyczną stabilizacją obrazu

Lumix Phone z optyczną stabilizacją obrazu

Q! 8 Lipca 2011 22:32

0 0

lumix m Panasonic wprowadza do sprzedaży pierwszy na świecie telefon z aparatem wyposażonym w optyczny stabilizator obrazu. Lumix Phone P-05C w pierwszej kolejności pojawi się w ofercie japońskiego NTT DoCoMo.

P-05C wyposażony został w aparat o rozdzielczości 13 Mpix oraz 27 mm obiektyw. Posiada on optyczny stabilizator obrazu, co, według producenta, ma pozwolić na wykonywanie bardziej stabilnych zdjęć niż w przypadku cyfrowych rozwiązań tego typu.

lumix 02 m Oprócz tego aparat umożliwia nagrywanie materiałów wideo w jakości 1080p i rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli). Na jednym ładowaniu baterii, według oficjalnych informacji, można nagrać około 4 godziny i 49 minut filmu w najwyższej jakości. Będzie można je zobaczyć na ekranie o przekątnej 3,3 cali i rozdzielczość FWVGA (480 x 854 pikseli).




Z ciekawszych funkcji aparatu warto wymienić czas uruchomienia kamery, który został określony na 0,5 sekundy oraz możliwość zarejestrowania do 8 kadrów o różnych ustawieniach, które zostaną zapisane zarówno przed, jak i po naciśnięciu spustu migawki. Co ważne, aparat obsługuje funkcję rozpoznawania twarzy ludzi i… zwierząt - psów oraz kotów.

lumix 03 m Czas rozmów został określony przez producenta na 210 minut dla połączeń głosowych i około 100 minut dla połączeń wideo. Oficjalny czas czuwania to około 530 godzin. Wymiary telefonu to 116 x 52 x 17,7 - 24 mm, a masa 149 gramów. Dostępny będzie w trzech kolorach: czarnym, białym oraz magenty.

W pierwszej kolejności P-05C pojawi się na rynku japońskim. Czy i kiedy trafi na pozostałe rynki - nie wiadomo.

Źródło tekstu: Panasonic     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    6.  2011-07-08 23:02:30

    Który lepszy według Ciebie @!?

  • 0

    7.  2011-07-08 23:05:47

    Obydwa mają swoje wady i zalety. ;-) A tak naprawdę, to żadne nie trafiły do PL, więc trudno cokolwiek więcej o nich powiedzieć.

  • 1

    8. ~riczi  2011-07-08 23:08:55  host: host-81-190-236-157.wroclaw.mm.pl

    nabździone tych znaczków na obudowie z przodu że na to patrzec sie nie da...

  • 0

    9.  2011-07-08 23:08:58

    No i nie można jeszcze zapomnieć o Alteku T8680: https://telepolis.pl/news.php?id=15596

  • 0

    10.  2011-07-08 23:09:03

    Chcę kupić taki telefon z zoomem optycznym ponieważ cyfrowy do niczego sie nie nadaje. A chce mieć wszystko w telefonie.

  • 0

    11.  2011-07-08 23:14:55

    @Hotelarz - to chyba tylko metodą prób i błędów. ;-) A jeśli masz iPhone'a 4, to zainteresuj się przystawką Manfrotto 797 Modopocket lub SLR Mount ($249).

  • 0

    13.  2011-07-08 23:20:22

    G810 jest znany jako potężny niewypał, bo aparat mu skopali. Do obiektywu dostawało się za mało światła, przez co aparat wyraźnie przegrywał, z konkurencyjnymi wtedy, N82 oraz N95. Telefonów z zoomem optycznym kojarzę co najmniej z pięć lub sześć. Co ciekawe chyba pierwszym z nich był, tu nie jestem pewny, Sharp lub Panasonic, a aparat miał rozdzielczość 2 lub 3mpx. A ten model prawie na pewno nie wyjdzie poza Azję, jak i cała reszta tego typu produkcji.

  • 3

    14.  2011-07-08 23:24:58

    1200 zł daje i mam cyfrówkę nówkę z zoomem optycznym x36 to jest to! Kobiety na polanie fotografować opalające się mogę z daleka ;-)

  • 0

    15.  2011-07-08 23:26:18

    Nokie N93 i N93i mają 3x zoom optyczny.

  • 0

    16. ~moe  2011-07-09 00:36:28  host: 178-37-150-192.adsl.inetia.pl

    ale afaik skokowy, przez mikrosoczewki. To co proponuje Panasonic, to pierwszy (w koncu!) aparat fotograficzny z modemem gsm:) Troche smutne, ze potrzebowali tylu lat by zauwazyc, ze nowoczesnym aparatom fotograficznym do smarfonu brakuje tylko 2cm antenki i chipu radiowego.

  • 0

    17.  2011-07-09 08:33:14

    @14 a JA BYM NA Twoim miejscu podszedł i zagadał. Tematów do rozmów jest sporo a z bliska patrzeć to większa frajda.

  • 0

    18. ~  2011-07-09 09:15:20  host: z48-04.opera-mini.net

    T mobile bezie ściągać do nad model w kolorze magnettyT mobile bezie ściągać do nas model w kolorze magenty:p

  • 0

    19.  2011-07-09 10:38:48

    a ten dalej z tą nokia xD hahaha... a tak swoją drogą to 3,3 cala na dotykowca to mało praca na takim ekranie jest dość trudna. Dobrze zaczyna się pracować już od 3,7 cala

  • 0

    20.  2011-07-09 11:46:52

    @19 a więc uważasz, że Nokia N93 nie ma zoom-u optycznego?

  • 0

    21. ~SHIBBY  2011-07-09 12:10:05  host: host-62-141-252-245.tomaszow.mm.pl

    @20 Raczej uznał Cię za fanatyka Nokii. A z telefonów z zoomem optycznym znałem właśnie tylko Nokie i Samsunga G810. Dzięki wszystkim za pokazanie, że było tego więcej :)

  • 0

    22.  2011-07-09 13:42:57

    @21 taa fanatyka. On by się dał wykastrować za to, żeby nokia zniknęła. Oczywiście w jego oczach ja jestem fanatykiem bo nie uważam androida za świętość, do tego mam czelność twierdzić, że Symbian to dobry system który nie odbiega od Androida (oba maja mocne i słabe strony) a przecież powszechnie wiadomo, że to "*** bo tak" a czarę goryczy przelewa fakt, że mam nokię i pozbyłem się Samsunga I5700

  • 0

    24. ~xxx  2011-07-09 15:04:25  host: actg56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wyświetlacz ustawiony pionowo w aparacie ? eee (480 x 854)

  • 0

    25.  2011-07-09 19:30:49

    @24 myśl trochę. Rozdzielczość jest podana dla telefonu a nie aparatu. Jak wiadomo znakomita większość telefonów robi zdjęcia w trybie horyzontalnym, czemu tu ma być inaczej?

  • 0

    26. ~  2011-07-09 22:30:36  host: host-89-229-128-92.chelm.mm.pl

    Twarz ludzi i zwierząt - HAHAHAHA! Widzę, że wojna liczb się nie kończy. Po co mi te ich zafajdane megapiksele? Mój durny Lumix LS80 robił zdjęcia 8 mpix, co jest wystarczające dla oka, ale kulał w ciemności. Tryb auto można u dupę potłuc - po co taki tryb auto skoro nie można zrobić wyraźnej fotki kompromitującej parę na imprezie przy ognisku? A tu znowu jakieś dno 13 mega srega, filmy full ha de, które nie są FULL HA DE - poczytajcie definicje...

  • 0

    27. ~xxxx  2011-07-10 10:07:03  host: acyg175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wielkie mi i HD gdzie bitrate jest niski, a te 13 mpix nigdy nie dorówna dobrej cyfrówce. W Nokii N8 jest takie HD, że mój Panasonic radzi lepiej z rozdzielczością 840x480 (lepsza jakość)

Dodaj swoją opinię